Статистика telegram каналу - @uwines
Просто про вино - UWINES
Кількість підписників
Середній перегляд на повідомлення
Історія змін лого
Історія змін назви
Історія зміни типу аккаунта
Історія зміни статуса
Стіна канала Просто про вино - UWINES - @uwines
Для мене це максимально дивно. Ось чому:
1 Підтримка українських виробників під час війни - це підтримка держави, війська і нашої економіки загалом. Податки залишаться у державі, і вона їх витратить на важливі для боротьби потреби. Прибуток виноробням забезпечить можливість вижити у невизначених умовах, розвиватися, підтримувати та створювати робочі місця, приносити прибуток у менш розвинені регіони.
2 В українських вин зараз є все різноманіття, яке тільки можна уявити. І пет нати (які на голову вищі за весь імпорт і набагато нижчі в ціновій політиці), і бурштинові, і натуралочки з біодинамікою, і класика, і місцеві з міжнародними сортами виноград, одним словом все, що душа побажає.
3 Ви як заклади харчування маєте навчати, нести щось нове, бути законодавцями тенденцій, а не лише давати гостям те, що навʼязує вам імпортер. Якщо ваші гості люблять Мозель, Бордо, Тоскану, Токай - запропонуйте їм Бакоту, Бессарабію, Очаків, Берегово. Ведіть за собою, а не йдіть за іншими.
4 Цінова політика також різноманітна. Не треба очікувати, що мала виноробня, яка виготовляє від 10-30 тисяч пляшок і яка використовує ручний збір та ручну роботу на усіх процесах буде продавати своє вино по 100 гривень в закупівлі. Ви ніколи не знайдете аналогічного вина і від іноземних виноробів, адже ця ціна аналогічна майже у всіх країнах. У травні на Vie Vinum, у Австрії, я дивився прайси малих виноробів, і вони також продають вина від 8-15 євро у ХоРеКу. Ця тенденція зберігається у всій Європі, і Україна - не виключення.
Проте і дешеві українські вина з стабільною якістю є на ринку за 130-180 гривень, які легко будуть конкурувати з усіляким Піно гріджіо. Просто треба любити своїх гостей і шукати для них цікаві та нові вина самостійно. У нас з кожним роком все більше нових виноробень, не стримуйте себе.
І, до речі, у тих самих імпортерів є в тому числі і українські вина. Запитуйте їх частіше.
5. Гостей українських закладів я завжди закликаю запитувати про українські вина в меню. Інша мова про іноземних гостей. Не секрет, що іноземцям не цікаво пити імпортні вина в Україні, їм завжди цікаво куштувати щось місцеве. Давайте їм цю можливість.
P.S. Тих, хто досі не розуміє, що з українського вина можна поставити у винну карту запрошую на Kyiv Food and Wine Festival 9-10 листопада, на ВДНГ. Скуштуєте, поспілкуєтеся з новою хвилею українського виноробства та, можливо, знайдете щось своє.
Список дуже великий, тому вивчайте уважно, обирайте найкращих та подивіться, скільки нових виноробень в Україні зʼявляється щороку! До речі, у списку є також і міцні.
Вина багатьох з них можна буде спробувати на Kyiv Food and Wine Festival вже 9-10 листопада на ВДНГ 🍾
👉ПОВНИЙ СПИСОК ПЕРЕМОЖЦІВ
Сьогодні в МВЦ стартує Wine&Spirits Ukraine. Тут буде широко представлена українська вино-алкогольна індустрія, а баєри великих торговельних мереж, незалежного рітейлу та представники HoReCa знаходять тут нові партнерства.
В рамках заходу також проходить визначення професійним жюрі кращих українських вин, так що очікуйте з дня на день оновленої інформації щодо топ вин, які варто спробувати.
Захід також відкритий для усіх бажаючих. Деталі та інформація про квитки на Uwines.
Забіг — благодійна ініціатива. Цього року допомагатимемо студії спортивної медицини та реабілітації “Liberi Studio”, яка безкоштовно реабілітує військових.
А ще, не забудьте додати кольорів цьому святу — приходьте у креативних та яскравих костюмах! Адже найкращий костюм отримає окремий приз!
🍾👉Деталі та квитки.
Зараз розповім вам про зустріч з Меган Франк, яку я чекав ще з моменту написання книги «Нерозказана історія українського виноробства» (підніміть руку, хто читав?) і яка відбулася завдяки особистим контактам нашого імпортера українських вин в США і мого хорошого товариша Брюса Шнайдера.
Меган Франк, пра-праонучка легендарного українця, який зробив Фінгер Лейкс унікальним місцем на виноробній мапі США і про якого у моїй книзі є окрема сторінка.
І це не просто гучні заяви. Буквально кожна людина в Фінгер Лейкс, з яким я спілкувався казали приблизно наступне «Без Костянтина нас сьогодні би тут не було».
Костянтин Франк походив з сімʼї етнічних німців. Народжений в Одесі мав освіту у виноградарстві, працював на виноробні Князя Трубецького та чудово розумівся на виноробній справі.
Під час Другої світової війни посилилися репресії, депортації та арешти етнічних німців. У 1944 році Костянтин з дружиною Євгенією вирішили забрати своїх дітей і покинути Україну. Маючи лише одну валізу та достатню кількість їжі на 3 дні, вони благополучно прибули до Австрії. Після війни уряд Сталіна назвав всю сім'ю Франків "персонами нон-грата", і їхні імена були вилучені з публічних записів.
У 1951 році Франк потрапив у США. На той момент у штаті Нью Йорк (північ США) вирощували лише гібридні та аборигенні форми винограду, які годились тільки на сік.
Костянтин зміг довести, що у Фінгер Лейкс зможуть чудово прижитися і міжнародні сорти, якщо використовувати методи, які він вивчив на теренах України.
Маючи великий досвід вирощування європейського винограду при температурі нижче нуля в Україні, Франк знав, що це буде можливо за допомогою методів щеплення, які він розробив. На початку ідеї Френка висміювали. Ніхто не думав, що Vitis vinifera буде рости на холодній півночі штату Нью-Йорк. Тому в 1958 році Френк купив ділянку землі на західній стороні озера Кеука, приблизно в шести милях від Хаммондспорта, штат Нью-Йорк. Перший урожай був випущений в 1962 році з Trockenbeerenauslese Johannisberg Riesling, виготовленим з ботритизованого винограду. Франк посадив понад шістдесят різних сортів, щоб довести світові, що східні Сполучені Штати можуть вирощувати благородні європейські сорти винограду.
Його напрацюваннями по сортам винограду користуються усі винороби в окрузі і до сьогодні. А найбільш популярним тут є сорт Рислінг (а стилістика просто як в найкращих винах Мозеля!).
У наступних постах розповім про стилістику вин виноробні Франка, їхні Ркацителі та Сапераві, підтримку України та багато іншого.
Ця історія точно потрапить у мою другу книгу про українське виноробство, яка саме в процесі. Вона буде побудована на базі історій людей, які творили і творять виноробство нашої країни в середині країни та за кордоном.
Фото та відео (у сторіз) шуйкате в моєму Instagram.
Білі вина, які підкорять ваше серце і смакові рецептори на фестивалі сиру та вина 9-10 листопада😍
🍷 Fathers wine — Мускат Оттонель
Свіжий, ароматний, як легкий бриз на морському узбережжі. Ідеальний компаньйон для вечорів на терасі чи під пальмами – вибір за вами.
🍷 Шато Піно — Pinot Blanc Ексклюзив
Вишукане, легке, з нотками фруктів та лугових трав.
🍷 Bolgrad — Chardonnay Grand Reserve Collection 2022
Витримане біле вино, з нотами дуба та білими фруктами.
🍷 Виноробня Кулініченко — Мускат Одеський
Мускат Одеський відомий свіжими нотами м’яти, цитрусових та квітковими відтінками троянди і жасмину. Соковиті аромати персика й екзотичних фруктів доповнені легкими нотами меду та апельсинової цедри.
🍷 BIG WINES — Тельті-Курук
Світло-солом’яне витримане сухе біле вино з Тельті-Курук, що пройшло 6 місяців у дубовій бочці. Аромат квітів і вершків, смак стиглих фруктів та збалансована кислотність.
📅 9-10 листопада, Kyiv Food and Wine Festival
🎟 Квитки за посиланням: https://bit.ly/3Y3wEUk
Хто на сьогодні є найбільшими мережами алкоголю в Україні? Forbes Україна підготували цікаву статистику.
«Під час великої війни споживачі почали частіше обирати міцний алкоголь: горілку, коньяк, віскі, джин, говорять у прес службі найбільшого алкогольного виробника Bayadera. Міцні напої вживають 49,6% українців, вино - 56,1%, пиво - 50,5%, свідчать дані європейського офісу ВООЗ», - Forbes Україна.
9-10 листопада у першому павільйоні ВДНГ ми проведемо вже 21-й фестиваль🍷🧀
Що чекає на вас цього разу:
▪️ 30 виноробів з різних куточків України – дегустації гарантовані!
▪️ Крафтові сири від найкращих виробників – також з дегустаціями.
▪️Унікальна можливість відсвяткувати День Виноградара та Винороба України винами НОВОГО сезону 2024! Яскраві в ароматі та смаку, а саме головне - не фільтровані.
▪️ Лекції від топових експертів: виноробів, сироварів і знавців винного ринку.
▪️ Фірмовий келих у подарунок (для власників спеціальних квитків).
▪️ Майстер-класи, фудкорт з крутими сучасними стравами.
▪️ І, звісно, підтримка ЗСУ – частина коштів піде на допомогу нашим героям!
До зустрічі на Kyiv Food and Wine Festival! 🍷
📅 9-10 листопада
🕐 11:00 – 21:00
📍 Київ, ВДНГ, 1-й павільйон
🎟 Квитки тут: https://bit.ly/481837e
Це сорт безкісточкового столового виноград, який все більше культивується в Україні, а в останні роки набуває шаленої популярності завдяки успіхам Fathers wine. Саме їх пет нат я привіз працівникам університету, які над ним працювали. Випити разом не вийшло, проте домовились обмінятися враженнями як тільки вони випʼють його.
Відверто кажучи вони були в шоці, що, по-перше, хтось комерційно з нього робить вино, а, по-друге, що він взагалі є в Україні.
На дослідній станції є ще багато цікавих сортів, які вдалося скуштувати. Вони взагалі створили всю лінійку назв з планетами сонячної системи.
Університет дуже відкритий до співпраці, і з задоволенням буде працювати з українськими виноробами. Кому цікаво - пишіть, дам вам прямі контакти. У них є ще дуже багато цікавих сортів.
Поїздка - частина професійної програми обміну Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative.
До Франції вирушають чотири зразки та ще один особливий п'ятий – для повного розкриття потенціалу сорту.
Щирі вітання!