В Одеській духовній семінарії відкрили меморіальну дошку видатному болгарському письменнику та композитору.15 березня 2026 року з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела в Одеській духовній семінарії відбулося відкриття меморіальної дошки видатному болгарському письменнику, композитору, педагогу й випускнику Одеської духовної семінарії Добрі Чінтулову. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужби КДА та ОДС.У заході взяли участь митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел; ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, ректор ОДС протоієрей Дмитро Яковенко, Генеральний консул Республіки Болгарія в Одесі Светлослав Іванов, ректор Софійського університету ім. св. Климента Охридського професор Георгі Вилчев, генеральний директор Болгарського інформаційного агентства Кирило Вилчев.На початку відкриття митрополит Агафангел звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому підкреслив важливість збереження та розвитку культурних і духовних зв’язків між народами. Він відзначив, що подібні ініціативи не лише вшановують пам’ять видатних постатей минулого, але й сприяють зміцненню взаєморозуміння, єдності та спільної історичної пам’яті, яка є основою для майбутнього співробітництва.Після цього відбувся чин освячення меморіальної дошки.Архієпископ Сильвестр звернувся до присутніх із промовою, в якій приділив окрему увагу сучасним відносинам між народами, висловивши глибоку вдячність Генеральному консулу Болгарії за непохитну підтримку України в умовах повномасштабної війни. Високопреосвященніший владика особливо відзначив жертовність болгарського народу, який надав прихисток та допомогу тисячам українців, котрі змушені були шукати рятунку за кордоном у цей складний період.Докладніше, фото.
🙏😢Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней висловив співчуття у зв’язку з трагедію 14 квітня.Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней висловив співчуття жителям Дніпра у зв’язку з трагедією, що сталася 14 квітня 2026 року внаслідок обстрілу міста. «Ворог знову спрямував свою зброю на мирних людей, намагаючись своєю жорстокістю затьмарити всесвітнє торжество Христового Воскресіння. У ці світлі дні, коли кожна душа має радіти перемозі життя над смертю, ми плачемо над тілами невинно вбитих, чиє земне буття було зухвало перерване рукою агресора», – йдеться у повідомленні.Митрополит Іриней зазначив, що поділяє невимовне горе родин, які втратили своїх найрідніших. «Немає слів, які могли б повністю втамувати цей біль, проте ми знаємо, що Господь є близьким до скорботних серцем».Владика запевнив у своїх безперестанних молитвах за упокоєння душ загиблих у оселях праведних.«Нехай Милосердний Господь прийме їх у Свої обійми, а рідним дарує духовну міцність і силу витримати це тяжке випробування», – написав він.Ієрарх закликав священнослужителів та вірних Дніпропетровської єпархії до посиленої молитви за спокій душ невинно вбитих та за дарування миру, зазначивши: «Нехай Господь береже наше місто та всю Україну».За повідомленнями Дніпропетровської ОВА, 14 квітня російські війська обстріляли Дніпро. Внаслідок атаки загинули 5 осіб. Постраждали 27 людей, у лікарнях залишаються 19 з них. Сьогодні, 15 квітня, у місті оголошено День жалоби за загиблими.
День руйнування пекла: #ПроповідьПредстоятеля у Велику Суботу.У Велику Суботу Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до вірян з архіпастирським словом, присвяченим таїнству відкупительного подвигу Спасителя та Його зішестя у пекло. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.За словами Першосвятителя, Син Божий, Який став Сином Людським, завершив Свій земний шлях розіп’яттям на Хресті. Як людина, Господь вкусив смерті і був похований, але Його місія охопила не лише живих, а й усіх померлих від початку світу.«Тих людей, які завершили своє земне буття до пришестя Спасителя, було набагато більше, ніж тих, хто бачив Його на землі. І всі вони — навіть праведники — сходили в пекло, бо Рай був закритий», — зазначив Архіпастир.Блаженніший владика пояснив, що Христос зійшов у пекло не просто як людина, а як Боголюдина. Поєднання Божественної та людської природи призвело до того, що темна безодня не витримала присутності сяйва Божества і була зруйнована. Адам і Єва, які найбільше сумували за втраченим спілкуванням із Богом, отримали довгоочікувану свободу і Господь вивів усіх, хто жив вірою у прийдешнього Месію, до Царства Небесного.На завершення Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив вірян та побажав кожному з духовною радістю зустріти Світле Христове Воскресіння:«Нехай Господь допоможе нам дожити до Великодня, а в майбутньому віці — бути причасниками тієї вічної Пасхи, яку Бог приготував на Небі для всіх, хто любить Його».Відео: https://youtu.be/RdvEqu0qluAНа сайті.
#ПроповідьПредстоятеля Лише довіра Богу дозволяє людині бути з Ним у найважчі хвилини життя.У Велику П’ятницю, коли Свята Церква згадує спасительні Страждання Господа нашого Іісуса Христа, Його зняття із Хреста та погребіння, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до вірян із архіпастирським словом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.«Сьогодні ми згадуємо найтрагічніші сторінки священного подвигу, який Господь звершив заради нашого спасіння. Бог прийшов на землю, прийняв людську природу, щоб її освятити і піднести на Небеса. У Христі поєдналися дві природи: Божественна і людська. Божественна Любов забажала повернути людині втрачений Рай, і заради цього Христос як Людина поклав Свою душу за друзів Своїх», — зазначив Предстоятель.Згадуючи про події Великої П'ятниці, Його Блаженство особливо відзначив те, що, коли Спаситель проповідував і зцілював, за Ним ходили натовпи. Але у найважчі хвилини Його залишили майже всі. Поруч залишилося небагато людей. Зокрема, Архіпастир нагадав про подвиг святих таємних учнів Христових: Іосифа Аримафейського, який наважився просити у Пилата Тіло Спасителя, та Никодима, який приніс пахощі для погребіння. Також було згадано про самовідданість жон-мироносиць, які були свідками поховання та готувалися послужити померлому Тілу Живого Бога.Ці люди, за словами Блаженнішого владики, виділялися не просто вірою. У них була довіра Господу.«Є віра у Бога, а є довіра Богові. Віру мають майже всі: людина просто визнає, що Бог є, але живе так, як сама хоче. Проте коли людина довіряє Богу, вона тоді ще й живе за Його законами. Саме така віра, яка поєднана із довірою, є найдорожчою і найсильнішою. Вона тримає людину поруч із Господом навіть тоді, коли навколо панують спокуси, ганьба та скорботи», — наголосив Першосвятитель.Блаженніший Митрополит Онуфрій також зауважив, що шлях довіри потребує постійного зусилля над собою, адже проти людини повстають три сили: світ, диявол і плоть.«Людина повинна боротися з цими супостатами, щоб підкорити себе Христу. І коли вона це робить — це і є справжньою довірою Богові. А довіра Богові робить людину непереможною», — підкреслив Першоієрарх.На завершення проповіді Блаженніший владика побажав вірянам виховувати в собі дух довіри, який дає силу залишатися з Богом у найважчі хвилини життя.На сайті.Відео: https://youtu.be/fy6aC26ASqo
Предстоятель очолив останню у році Літургію Передосвячених Дарів та нагородив духовенство.8 квітня 2026 року, у Велику Середу, Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив Літургію Передосвячених Дарів та нагородження духовенства Київської єпархії у Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії. На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив богослужбовими нагородами духовенство Київської єпархії, правлячим архієреєм якої є Предстоятель УПЦ.На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі.Після відпусту Предстоятель нагадав, що у Велику Середу Церква згадує дві події, які відбулись у цей день перед смертю Господа: помазання миром Спасителя жінкою-грішницею, яка за свою любов отримала прощення гріхів, і зрада Іуди, який через сріблолюбство пообіцяв іудейським старійшинам передати в їхні руки Христа.Насамкінець Блаженніший владика побажав пастві гідно пройти наступні святі дні Страсної седмиці і досягти Христового Воскресіння.📸Докладніше, більше фото.
#ПроповідьПредстоятеля Творити добро потрібно зі смиренням, а не на колісниці гордині.У день свята Входу Господнього в Єрусалим Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до вірян зі словом проповіді, у якій наголосив на важливості смирення та закликав пам’ятати про тимчасовість земних благ. Про це повідомляє Інормаційно-просвітницький відділ УПЦ.Згадуючи події сьогоднішнього свята, а саме тріумфальний в’їзд Спасителя в Єрусалим, Блаженніший владика звернув увагу на те, як саме Господь з’явився перед людьми. Переможець смерті, Який щойно воскресив Лазаря, увійшов у місто не на пишній колісниці, а на смиренному осляті.«Цим Господь навчає нас: якщо ми зробимо щось добре у своєму житті, не треба сідати на колісницю гордині. Потрібно сісти на євангельського віслючка смирення і пам’ятати: добре діло звершене не нашою силою чи багатством, а силою Божою. Людина — лише знаряддя, через яке Господь творить добро», — наголосив Архіпастир.Також особливу увагу Його Блаженство приділив словам Спасителя, сказаним у відповідь на вимогу фарисеїв заборонити учням виголошувати Йому хвалу. Господь сказав, що якщо вони замовкнуть, то «каміння кричатиме» (Лк. 19: 40).Першосвятитель навів приклади зі Святого Письма, коли «каміння кричало», тобто нежива природа свідчила про велич Божу. Зокрема, Синайська гора тряслася і каміння розпадалося під час дарування Закону Мойсею. А під час розп’яття Спасителя на Голгофі земля здригнулася, свідчачи про велику Жертву за людський рід.Блаженніший Митрополит Онуфрій зауважив, що і сьогодні, коли людство надто занурилося у земну суєту, природа і надра землі нагадують нам про Бога. Цим нагадуванням є те, що земні ресурси вичерпуються і земля каже нам: «Усе земне має кінець. Думай про вічне!».На завершення проповіді Першоієрарх підкреслив, що, живучи на землі, християнин повинен займатися земними справами, але слід знати міру в цьому, адже «земне життя, яке б воно не було красивим, все ж закінчується рано чи пізно, і людина переходить в духовне небесне життя, яке буде продовжуватися вічно».«Нехай Господь, Який прийшов знищити гріх і подарувати нам втрачений Рай, допоможе кожному підготувати свою душу до блаженної вічності у Христі», — побажав Предстоятель.Відео: https://youtu.be/eYFVw0vqk9sНа сайті.
📿Митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив чернечі постриги. 2 квітня 2026 року, ввечері у четвер шостої седмиці Великого посту, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней звершив постриг у Велику схиму та іночество у Тихвінському жіночому монастирі міста Дніпро. За богослужінням молилися секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Ничипорук, духівник єпархії протоієрей Василій Крат, настоятелька Тихвінського жіночого монастиря ігуменя Зосима (Сварчевська), сестри обителі та паломники.При постризі у Велику схиму монахині отримали ім’я: Іоанна, на честь Пророка, Предтечі і Хрестителя Господня Іоанна; Стратоника, на честь мученика Стратоника Сингидонського (Белградського); Таора, на честь преподобної Таори Фіваїдської.В іночеському постризі послушниця отримала ім’я Вікторія, на честь мучениці Вікторії Кулузької.Після завершення чину постригу митрополит Іриней привітав новопострижених схимниць та інокиню. Владика побажав Божої допомоги у виконанні святих обітниць.
👧🏼👴Волинська єпархія запрошує у православний дитячий табір «Стежина добрА».З благословення митрополита Волинського і Луцького Нафанаїла розпочинає свою роботу єпархіальний православний дитячий табір «Стежина добрА». Про це повідомляє пресслужба Волинської єпархії.Табір традиційно приймає на відпочинок дітей віком від 8 до 14 років, поєднуючи активне дозвілля з духовним вихованням і знайомством із церковним життям. Щороку тут відпочиває понад тисячу дітей з усієї України та з-за кордону. «Стежина добрА» розташована у мальовничому сосновому лісі на території Свято-Троїцького жіночого монастиря в селі Старосілля Луцького району, де для дітей організовано комфортні умови перебування та п’ятиразове харчування.Упродовж літа 2026 року заплановано дев’ять змін, перша з яких, 22–30 травня, призначена для дітей з інвалідністю. Інші зміни відбуватимуться з червня по серпень.Особлива увага приділяється соціально вразливим категоріям: діти захисників України, сироти та діти з інвалідністю можуть відпочивати у таборі безкоштовно. Водночас організатори зазначають, що через велику кількість охочих кількість пільгових місць є обмеженою, а пріоритет у зарахуванні надається дітям із Волинської області.Реєстрація учасників здійснюється за формою. За детальною інформацією можна звертатися за телефоном, вказаним у оголошенні, а також на офіційних сторінках табору в соціальних мережах.
Миколаївська парафія УПЦ у Луцьку вчергове передала допомогу ЗСУ.Стараннями вірян Миколаївської парафії УПЦ у Луцьку та її настоятеля протоієрея Валентина Марчука для військовослужбовців Збройних сил України було придбано і передано мопед. Зі свого боку військові висловили вдячність за допомогу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Волинської єпархії.У подячному зверненні воїни зазначають, що отримують допомогу від отця Валентина і його парафії вже не вперше.За словами настоятеля Миколаївського храму, щира подяка воїнів ЗСУ надихає і дає сили рухатися далі.«Це — не перша і не остання допомога. Наша парафія систематично підтримує Збройні сили України: передаємо автомобілі, засоби зв’язку, усе необхідне для збереження життя наших воїнів», — розповідає священник.
Отець Валентин також зазначає, що загалом військовослужбовцям надано допомогу на мільйони гривень і робота в цьому напрямку триває.«Водночас наша місія — це не лише армія та постійна молитва за ЗСУ», — додає він.
На сайті, відео.
У Києві сто родин переселенців отримали допомогу від Соціального відділу УПЦ.28 березня 2026 року в Києві відбулася чергова видача гуманітарної допомоги переселенцям від Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеграм-канал «Церква допомагає».Гуманітарні набори від співробітників Соціального відділу одержали сто родин.«Кожна з цих родин пережила втрату: дому, близьких або здоровʼя — і нині потребує підтримки», — розповідають у відділі.
Одним із одержувачів допомоги стала 73-річна Наталія Іванівна із Луганської області. У 2022 році вона покинула рідний дім, залишивши все майно на окупованій території. Після втрати чоловіка вона переїхала до Києва. Нині жінка проживає в гуртожитку і потребує коштів на лікування.Допомагає Соціальний відділ і онкохворому Андрію Івановичу із Сєвєродонецька.У Соціальному відділі закликають підтримати сімʼї переселенців шляхом пожертви на картку: 4246 0010 0436 1857.Докладніше.