Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - УВ| КУЛЬТУРА
Додано 14 лип 2024

УВ| КУЛЬТУРА

@ukrvidro
Кількість підписників: 624
Фото: 433
Посилання: 117
Опис:
Цікаво про українську культуру. Рекомендації з якісного кіно, музики, мистецтва, літератури та ютуб каналів. Пиши адміну і отримай персональний список книг, фільмів за підписку З усіх питань: @Julianabk_201 Сайт: https://www.ukrainskevidrodzhennia.com/
Джерело

УВ| КУЛЬТУРА | Що варто знати про події під Крутами: ✅ дата 29 січня, не є точною. Пр...

Логотип телеграм спільноти - УВ| КУЛЬТУРА УВ| КУЛЬТУРА @ukrvidro
308 Охват/переглядів 2025-01-29 19:18 Повідомлення №533
Що варто знати про події під Крутами: дата 29 січня, не є точною. Правильніше буде 30 січня. Московити натупили свого часу і через погану орієнтацію в місцевості передали, що захопили саме цю станцію 29го; це була провальна операція, непрофесійна і у бій кинули без підготовки студентів. Студентами були добровольці, вони не переважали і їх не направляли на саму станцію. Основою були українські січові стрільці, бійці армії УНР, навчені боєздатні частини. це була успішна оборонна операція, бо затримала більшовицькі війська і дала змогу укласти Берестейський мирний договір за яким УНР визнавалася незалежною державою. Також було проведено вдалий відступ, бійці сіли в підготовлені заздалегідь ешелони, забрали полеглих і підірвали за собою залізницю. солдатів муравйова було десь 4 000, а наших 520. Перевага майже в 10 разів. Також московити були краще озброєні, мали декілька бронепотягів та артилерію. Армія УНР протиставила 16 кулеметів і 1 гармату. Втрати кацапів були десь 300 чоловік, наших 80-85. 30 вояків, яких показово розтріляли, заблукали і потрапили до полону, більшість з них якраз і були добровольці-студенти. а ось як муравйов підбадьорював кацапню: «Мы им покажем, дайте только добраться до Киева. Если нужно будет - не постою ни перед чем: камня на камне не оставлю в Киеве. Жителей не жалеть, они нас не жалели, они терпели хозяйничанье гайдамаков. Мы всех их перестреляем и перережем».Не забуваємо хто такі московити, донатимо на армію і віримо в світле майбутнє, амінь ❤️