Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR

Статистика telegram каналу - @ukrstoik

Логотип телеграм спільноти - СТОЇК 2021-07-21

СТОЇК

Кількість підписників:
364
Фото:
502 
Відео:
111 
Посилання:
53 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Гарантую: тут я не дам вам падати духом. Показую реальний стан справ на ерефії та сміюсь з крінжових росіян. Наближаю перемогу та покращую ваш психологічний стан гумором. Чат каналу: t.me/ukrstoikchat Зв'язок з адміном: @Haron_Molen

Кількість підписників

День: -1
Тиждень: -1
Місяць: -9
Всього:
364

Середній перегляд на повідомлення

День: +69
Тиждень: +4135
ERR: 337.69%
ERR (24): 18.96%
Середній за 30 днів:
1 229

Історія змін лого

Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2024-04-14
Одине з зображень історіі логотипів цієї спільноти
2022-08-20

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала СТОЇК - @ukrstoik

⚡️🔰Стан російських РСЗВ на другий рік війни
Команда Військового віщуна підготувала для Вас великий детальний розбір стану зберігання, розконсервації та виробництва засобів РСЗВ росією. У першій частині ми розглянемо усі найбільші бази зберігання ворожого РСЗВ і оцінимо кількісний та якісний стан техніки. У другій частині пройдемось по базам відновлення та можливостям виробництва нових машин.
РСЗВ незамінний та потужний інструмент в реаліях нашої війни. На початок вторгнення ворог значно переважав нас за кількістю установок, але минуло 1,5 року війни, час оцінити результати нашої контрбатарейної боротьби, скільки ще залишилось у ворога РСЗВ в комірчині, і який прогноз для росіян по РСЗВ на найближчу перспективу.
@vishun_military
572
23-08-11 11:45
Про короткочасність життя
(VII) Тому-то, побачивши когось посивілого і зі зморшками на обличчі, не думай, що він довго прожив: міг він не прожити – пробути довго на землі. Таж не скажеш, що довге плавання відбув той, кого, щойно він вийшов з гавані, шалена буря кидала туди-сюди, а супротивні вітри гонили й гонили тими самими водами по колу? Він, кажу, не плавав – довго метався, забавкою вітрів, між хвилями.
576
23-08-03 21:30
Про короткочасність життя
(І) Часу ж маємо не мало – багато його втрачаємо. Життя доволі довге й щедро дане нам для того, щоб використати його для великих справ, - тож мусимо добре ним розпорядитися. Але коли воно спливає у розкошах та бездіяльності, коли не йде на жодне добре діло, ось тоді, врешті, ступаючи на останню рису, - відчуваємо, що воно пройшло, а що воно йшло – не розуміли.
405
23-07-30 18:01
Дані Oryx: роздуми про закономірність врат ворога та ЗСУ

З 12 по 13 липня рахунок був 50 до 16 на користь ЗСУ
З 14 по 16 липня рахунок був 66 до 13 на користь ЗСУ

З 17 по 19 липня рахунок 67 до 17 на користь ЗСУ
Якщо перший підрахунок можна скинути на «пощастило, не все зафіксували», другий «на збіг», то третій демонструє цілком реальну закономірність. Звісно Oryx не фіксує 100% втрат, але ця теза працює в обидві сторони як для московитів, так і для нас.
Навіть навпаки, зараз маю інформацію про перевагу ворога на окремих ділянках в БПЛА розвідувального типу. Тож методів фіксації уражень у ворога якщо не більше, то стільки ж як в нас. Плюс враховуйте, що зафільмувати наш штурм і втрати значно легше ніж зафільмувати тилове ураження ворога.
Тож до втрат:
🗡 Танки: 33 до 3 у ЗСУ (2 з яких «пошкоджені»). Переважна більшість знищених московських танків це не старі Т-62, а Т-80, Т-72 та Т-90 різних модифікацій.
🔫 Артилерія: 26 до 7 у ЗСУ. При чому діапазон калібрів знищеної ворожої артилерії від 240 мм  «Тюльпанів» до півдесятка 122 мм БМ «Град».
➡️ ББМ: 69 до 9 у ЗСУ. З обох сторін не враховував легко колісну броньовану техніку типу московського «Тигра-М» чи нашого MaXPro. Цікава деталь, що з кожним зведенням у ворога збільшується кількість знищеної розконсервованої техніки дуже старих зразків.  В останньому зведенні (17-19 липня) наші настріляли аж 18 знищених БМП-1. Це свідчить про те, що механізовувати свою піхоту московити починають в основному зі старих та не надто надійних для екіпажу запасів БМП/БТР.
Тож підсумуємо:
➡️ Систематичність співвідношень демонструє, що ЗСУ знайшли оптимальний підхід виснаження ворога. Вже фактичного відбувається не тільки винищення артилерії ворога, а й вже важкої техніки. Протиставити цьому ворог не може нічого, окрім лобового та передчасно здійсненого наступу на лінії Куп'янськ-Кремінна.
➡️ За тиждень з урахуванням тільки даних Oryx (а він фіксує не все) візуально підтверджено, що ЗСУ знищили механізацію ворога на 2 мотострілецьких батальйони та винищили приблизно цілий артилерійський дивізіон.

Ключовим стає здатність завдавати ураження в глиб та вигравати контрбатарейну війну, тому недаремно в новому пакеті допомоги на 700 млн США мають оголосити переважно про нові РСЗО Himars та ракети до них.
На цьому етапі ключовим є не кількість звільненої території, а знищених  резервів та механізації ворога.

Наш наступ розпочався без фактичної переваги у 2-3 рази як мало бути. Згідно з різними оцінками на Півдні кількісно сили ворога були рівні нам, але така системність «співвідношень втрат» має призвести до одного наслідку — ворог не буде мати сил та резервів у певний час втримати 200-км лінію фронту на Півдні, а у цьому випадку що-що, а багато армій світу можуть повчитись у ЗСУ мобільності. Мобільність та швидкість реакцій після прориву лінії оборони ворога стануть ключовим фактором після етапів «виснаження» та власне «прориву».
*Статистика Oryx у коментарях👇
Resurgam Приєднуйся
459
23-07-20 19:42
Гра нервів та резервів: що відбувається на Куп'янсько-Сватівському напрямку
🗣 Мережу інтернет сколихнули заяви Сирського про вороже механізоване угруповування за 100 тисяч з великою кількістю танків та артилерії.
➡️ Тож розпочнемо з того, звідки це угруповання взялось? Різні Osint спільноти оцінювали фактичне угруповання ворога від 70 до 120 тисяч, але будемо виходити з офіційної заяви у 100 тис. Сватівсько-Кремінний фронт це 150 км лінії боєзіткнення. Для втримання рубежів в обороні згідно з нормативом необхідно від 20 до 25 тис. військ, але сили сконцентровані там були ще більші через просування ЗСУ після Балаклії.
Після прориву під Балаклією, Лиманом та Ізюмом московія значні сили тримала там, саме для стримування, бо повноцінний вихід наших військ за Діброву, Червонопопівку та Нежурне означав би для ворога проблему оборони від Кремінної до Сватового, з перспективою виходу ЗСУ аж до Лисичанська Сєверодонецька. Останні місяці комплектація ворожого угруповання відбулась шляхом перекидання підрозділів резерву з БНР та ВНР.
Чому ворог обрав саме цей напрямок для контрудару?
Три причини:

вже наявні значні сили ще від часів прориву під Балаклією;
скорочене та захищене логістичне плече;
зручність для відтягування сил.
Щодо останнього, то московії вкрай необхідно відтягнути резерв основних АК (армійських корпусів) ЗСУ якнайдалі від Півдня. Передислокація, розгортання, втягування у бій — це все дорогоцінний час, а різка поява основного резерву ЗСУ на півдні, коли на окремих ділянках ЗСУ за кілька кілометрів від другої лінії оборони (або першої загальновійськової, кому як зручно) може призвести до катастрофи, бо навіть за західними ЗМІ ЗСУ подолали 5-8 км у глиб з 30 км лінії оборони, за якою вже вільний простір. При цьому ЗСУ не вводили основні резерви (АК). Паралельно відбувається перемога у контрбатарейній війні, катастрофічно знищується ворожа вогнева підтримка та компактно розташовані резерви ворога, ще й без масового застосування касетних боєприпасів. Підрив Кримського мосту саме вчора, не позавчора, не завтра, а вчора, говорить про "щось важливе" (вибудована можливість підриву спецслужбами, це був козир, не факт, що той самий метод спрацює двічі).
Чому саме зараз ворог вводить у бій?
Насправді про відволікаючий удар ворога було відомо задовго як й про нездорову концентрацію військ на тому напрямку. Згідно з логікою удар був би ефективним, якби основний резерв ЗСУ у вигляді двох армійських корпусів вже було б повноцінно введено у бій і вони б загрузли в обороні ворога на Півдні. Введення у бій ворогом свого угруповання до моменту введення у бій АК ЗСУ на Півдні свідчить про "передчасну необхідність", бо АК, які ніде не загрузли як резерв ще мобільні. Можна припустити, що ворожа "передчасність" пов'язана з ситуацією на Півдні. ➡️ Тепер ворогу не потрібно, щоб АК з'явились та загрузли на Півдні, тепер йому необхідно взагалі не допустити появу АК та нових бригад ЗСУ у тому районі та відтягнути у посічену місцевість з невеликою кількістю логістичних шляхів для нас та зручною логістикою для себе.
Що зараз буде відбуватись?
Гра нервів між штабами. ЗСУ будуть намагатись втримати військовий тиск під Сватовим і Кремінною, не залучаючи стратегічний резерв, навіть якщо необхідно десь відходити та скорочувати некритично лінію та посилювати оборону за природними рубежами
. У кінцевому випадку втрата 3-4 сіл для нас, може конвертуватись у повноцінне обвалення ворожого фронту на Півдні для чого й необхідний цей резерв АК.
➡️ Тож зараз, як на мене, відбудеться вирішальна фаза всієї літньої кампанії, якщо ЗСУ вдається втримати ворога під Сватовим та Кремінною (без обвалу), то ворог втрачає останній свій козир у цій кампанії, а компенсувати втрати на Півдні через логістичну складність він не може, або створити швидко нове угруповання для відволікаючого удару подібного як зараз на Сватове-Кремінна.
Тож, підтримуємо, донатимо, сподіваємось та віримо. Паралельно не впадаємо у стадію "нам кінець, де поляк, щоб поділився досвідом 39-го".
Resurgam Приєднуйся
346
23-07-18 21:51
🔰Прихований контрнаступ: українська контрбатарейна боротьба
Український контрнаступ не зупиняється ні на мить. Відважні українські воїни кожен день вигризають у противника нові метри рідної землі. Пересічні громадяни, звісно, скучили за звільненнями великих територій та значними просуваннями, але на разі цього поки що немає. Проте наступ йде та деякі його успіхи не побачиш на мапі. Одним з таких є надуспішна контрбатарейна війна. В цій статті ми розкриємо деякі успіхи українських артилеристів та розвідників.

Поділіться цим матеріалом зі своїми друзями та знайомими! Їм буде корисним зменшення рівня зради😉
@vishun_military
391
23-07-13 07:48

"росія втрачала по солдату за кожні 48 см територій у Бахмуті", - Міноборони Великої Британії.
Сили оборони продовжують оборонну операцію на Бахмутському напрямку. Наші воїни просуваються вперед, ворог втрачає позиції на флангах.

523
23-06-13 09:56

Отже, добрались руки до посту про штучний інтелект у армії.
Всі вже вдосталь наслухались про ChatGPT - пише круті відповіді на питання, шукає інфу та може обговорити з тобою актуалочку.
А що ж може дати для Збройних Сил🇺🇦 не тільки ChatGPT, а й більш розвинені системи ШІ (штучного інтелекту)?
1️⃣На перше місце я би поставив автоматизоване застосування зброї. 🔻Система, де ворожа ціль виявляється в автоматичному режимі (безпілотники, супутники📡, автоматизовані системи розвідки, датчики руху і т.д.), ці дані передаються нехай на Хімарс і ракета🚀 сама летить до ворожого складу БК. При цьому, знову ж таки отримується автоматичне підтвердження від супутників або дронів-розвідників.
🔻Участь людини зводиться до опрацювання кінцевих результатів.
Із факторів ризику в таких системах можна відзначити процес прийняття рішення ШІ. Наприклад, буде штаб росіян знаходитись біля багатоповерхівки🏢 з місцевим населенням. ШІ прийме цю ціль як легітимну (бо ж там бл* купа полковників і командирів) та нанесе ураження. Внаслідок цього можуть бути поранені цивільні люди.
Для запобігання таких випадків алгоритм визначення цілі має бути написано якнайбільш точно та включати в себе УСІ пункти обстановки. Це можна зробити, хоча й знадобиться багато часу та зусиль.
2️⃣На другому місці у нас збір та обробка інформації.
🔻Згадуємо Чат наведений вище. Уявіть собі ШІ, якому ти даєш команду «знайди військові колони із ЗРК С-300 або танками Т-64». Він моніторить весь інтернет, соціальні мережі, наш улюблений Твіттер, можливо навіть інформацію, недоступну для загального доступу (дані від сотових операторів📱, супутникові знімки, зламані аккаунти росіян). В кінцевому результаті, заснованому на інформації з тисяч джерел, ШІ знаходить фото у «ВК», де рос. чмобік фоткається навпроти вказаного танку. Для роботи, де людині знадобиться декілька днів, ШІ витратить декілька хвилин
🔻Сюди ж додаємо можливість робити автоматизовані прогнози📈 та «передбачення». ШІ оцінюючи переміщення, втрати, вогневий вплив противника може зробити припущення, на якій ділянці фронту може початись наступ, або де противник видохся та перейшов до глухої оборони.
3️⃣Третє місце це автоматизація систем забезпечення в армії (включно з бойовим забезпеченням).
🔻Почнемо із банального. Дрон, яким керує людина не завжди летить оптимально, з точки зору розрахунків. ШІ може прорахувати усі фактори обстановки за секунди. Це погода, оптимальний маршут, наявність ворожих засобів радіоелектронної боротьби, наявність та стійкість сигналу GPS. Чим самим зробить результати розвідки ефективнішими, зменшить шанс втрати коптера та продлить дальність польоту.
🔻Так само можна автоматизувати системи забезпечення (пальне, їжа та боєприпаси). ШІ зможе оцінювати ці показники та видавати напрямки, куди треба відправити додаткове майно, а де всього вдосталь.
⛔️Поки що з критичних недоліків ШІ це можливість його взлому та використання противником проти нас. Це можуть бути спеціальні помилки у розрахунках, перенаправлення засобів ураження проти нас та банальне використання противником можливостей ШІ проти Сил оборони України.

741
23-04-01 10:02

Для Китаю "українська криза" (а саме таке формулювання прйнято в Китаї) полягає зовсім не в тому, що одна країна напала на іншу, захопила її території і вчиняє геноцид слабшої у військовому та економічному плані нації.
"Українська криза" полягає в тому, що країна, яка має знаходитись в зоні впливу однієї "великої сили" (таке фрмулювання використовується) вирішила перейти в іншу команду, до іншої "великої сили", що звісно є неприйнятним для Пекіну, адже "новий порядок" (який схожий на старий) полягає в тому, що "великі сили" мають поважати лімітрофи один одного, інакше це створює "кризові явища".
Тому і виршення "української кризи" має полягати в тому, що дотримавшись церемоніалу типу "поваги територіальної цілісності", лімітроф має повернутися на своє місце. А місце України в зоні впливу Росії. І коли усі це зрозуміють, почнеться "вирішення кризи".
Власне тому і Сі Цзіньпіню немає сенсу говорити із Зеленським, бо про що? Зеленський просто маріонетка Вашингтону, а Україна об'єкт гри "великих сил". І "великим силам" треба перестати "підливати масло в огонь" (заперечувати реальності географії і допомагати Україні), а сісти і вирішити долю цього об'єкта.
Звісно дипломати і мрійники можуть жити у вологих мріях того, що Китай визнає суб'єктність України, але це хіба що мрії, далекі від реальності настільки ж, наскільки і дата приїзду Сі Цзінпіня в Київ. Якщо він не визнає суб'єктності куди більш потужної і багатої Південної Кореї, намагаючись розповідати що їм робити, з ким дружити, де ставити чи не ставити системи ППО, то щодо нас все і так зрозуміло.
Власне чергова "багатовекторність" України, яку пропонують деякі, завершиться простим поглинанням України Росією, як закінчилась "про-китайська" багатовекторність Білорусі.
Тому я не розумію бажання "говорити з Китаєм". Що ви збираєтесь йому розповісти? Про що домовитись? Що запропонувати? Якщо ЄС чи США мають важелі вплинути на Китай санкціями, які вдарять по економіці Китаю (і що власне, як і з Росією, треба робити превентивно, а не чекати, коли Пекін почне поставки зброї), то зустріч України і Китаю в кращому випадку це порожня чайна церемонія.
Тому Україні треба говорити із союзникам, говорити про необхідність тиску на Китай і введення проти нього санкцій, щоб він і не думав збільшувати допомогу Росії, а не з Китаєм про те, яке блакитне небо над головою.

564
23-03-29 09:07
Марк Аврелій. "Наодинці з собою". Книга V. Параграф 28.
- Ти гніваєшся, коли від когось смердить? Гніваєшся, коли йому тхне з рота? Що ж він удіє? Такий уже в нього рот, такі пахви: саме так від них мусить нести.
- Але ж людина має розум і могла б, застановившись, додуматися, у чому її переступ!
- Чудово! То, отже, й ти маєш розум, а тому своїм розумним налаштуванням - розворошуй і налаштування тієї людини: показуй, напімнюй; якщо прислухатиметься - вилікуєш її, і не треба буде гніватися.
451
23-03-20 21:18