Джерело
Підслухано український сканлейт | Вітаю. З огляду на те що в сканлейтських колах здійнялось обговорення ...
712 Охват/переглядів
2026-04-28 15:45
Повідомлення №1668
Вітаю. З огляду на те що в сканлейтських колах здійнялось обговорення нас та наших робіт, я хочу прояснити ситуацію, аби ви знали її з обох сторін. Та як перекладач Raymund moment вирішив перший про це розповісти з вигідної для себе позиції. Це стосується перекладу ранобе «Побачення з Життям» та ще декількох робіт, над яким працювала ціла команда: окрім мене, були залучені ще два перекладачі та один редактор. Роботу з ілюстраціями виконував переважно я. Свого часу я звернувся до Раймунда з проханням допомогти підправити певні деталі на готових зображеннях (імена тощо). Попри те, що після його правок я все одно переробляв деякі моменти, я з ввічливості вписав його ім’я в перелік авторів ілюстрацій, цінуючи чужий час і віддачу. Як виявилося пізніше, це було помилкою. Раймунд почав привласнювати собі всю роботу над ілюстраціями. Я тривалий час ігнорував це, бо не хотів конфліктів і вважав, що я від цього не постраждаю. Проте його подальші дії - це вже не просто особиста образа, а неповага до всієї команди та читачів.Один з найгірших моментів це те що він почав привласнювати наш переклад. Він виклав наші переклади на свій ресурс без узгодження. Я розумію що ми перекладачі романів і ніхто захищати нас не буде, та і ми не піднімали цю тему до недавнього часу, але «мені передали у власність і це тепер моє і розпоряджаюсь ним тільки я і роблю що завгодно» не є нормальною поведінкою і нормалізація цього може мати не хороші наслідки.Він також не забув видалити всіх людей, які працювали над проєктом. Людей, які перекладали від початку, просто викреслили, бо йому байдуже, як я вище вказав що його не турбує нічого окрім власного его.Я людина неконфліктна і зазвичай уникаю публічних суперечок, але в цій ситуації мовчанка потакає такій поведінці. Ми дуже довго не виносили це, поки це не вилилось в наїзди до не дотичних людей, за що нам дуже прикро і ми щиро за це перепрошуємо. #підслухано_сканлейт