Джерело
журнал "Українки" | Як жінки Чорнобиля прожили те, про що не знімають кіно... Людмила Ігна...
135 Охват/переглядів
2026-04-26 09:56
Повідомлення №1992
Як жінки Чорнобиля прожили те, про що не знімають кіно... Людмила Ігнатенко приїхала до Прип’яті вісімнадцятирічною дівчиною після кулінарного технікуму. Василь тоді працював у місцевій пожежній частині, йому було двадцять. Він виріс у білоруському селі, вона — на Івано-Франківщині. В Прип’яті їхнє спільне життя тільки починалося: робота, квартира і плани, які здавалися абсолютно звичайними.Те, що сталося після ночі 26 квітня, перевернуло усе їхнє життя. Лікарня, куди Людмила пробилася всупереч усім заборонам, а потім передчасні пологи, коли народилася донька Наташа, названа так, як хотів чоловік. Вона прожила лише кілька годин. І це був один із багатьох найстрашніших епізодів у всій чорнобильській пам’яті, який давно став частиною колективного знання про катастрофу.Але далі починається те, про що зазвичай не знімають серіалиДев’яності роки з їхньою постійною злиденністю, хвороби другої дитини. Адже сина вона таки наважилася народити попри лікарські застереження.Тоді будь-який дрібний заробіток дозволяв якось триматися. Людмила пекла пиріжки і продавала їх на базарі. Більше заміж вона не вийшла і сина виховала сама.Уже в наш час їй довелося ще й відстоювати право на власну біографію. Вона зазначила, що автори серіалу “Чорнобиль” використали її ім’я та ім’я померлого чоловіка Василя Ігнатенка як імена персонажів. Однак згоди на використання імен Ігнатенко не давала.У січні 2026 року Верховний Суд підтвердив, що інформацію про головну героїню та обставини її життя були використані в серіалі без згоди Людмили Ігнатенко…Ще дві щемливі історії переказуємо у статті: https://ukrainky.com.ua/sorok-rokiv-potomu-yak-zhinky-chornobylya-prozhyly-te-pro-shho-ne-znimayut-kino/