Повідомлення telegram каналу - @ukr_pravda

Логотип телеграм спільноти - УП. Кляті питання 2021-05-18

УП. Кляті питання

Кількість підписників:
22246
Фото:
101 
Відео:
Посилання:
3740 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний канал інтернет-видання "Українська правда" Співпраця та зворотній зв'язок: @fedor_vasilievich Реклама: https://telegra.ph/Reklama-na-UP-Klyat%D1%96-pitannya-11-24 Чат каналу: https://t.me/ukr_pravda_chat Поставити питання: @UkrPravdaQuestionsBot

Канал УП. Кляті питання - @ukr_pravda - №4067

Як Росія наростила виробництво ударних БПЛА і чим відповідають українські інженери?

Щоденні повітряні тривоги супроводжує одне й те ж слово: "шахеди", хоча насправді росіяни атакують Україну не лише цими БПЛА. Чому у Росії так багато далекобійних дронів, і як Україна їм протидіє? Якщо коротко:

1. Із січня по вересень 2023 року Росія випустила по Україні 1 875 далекобійних дронів-камікадзе, а за такий же період 2024 року – 4 819. Головна "зірка" цих російських атак – Shahed-136.
2. Після локалізації виробництва в Татарстані місцеві інженери почали експериментувати з технологією. Вироблені в РФ "шахеди" мають іншу обшивку фюзеляжу, яка дозволяє зменшити собівартість та час виробництва. Встановлено і роздільну бойову частину, яка може пробивати посилені конструкції. Також на дрони почали ставити CRPA-антени, які не дають придушити супутникову навігацію дрона засобами РЕБ.
3. Окрім того, росіяни дедалі частіше використовують дрони невстановленого типу, які часто підпадають під вплив українських РЕБ та падають. Для таких безпілотників використовується новий термін – "локаційно втрачені". Найчастіше серед таких згадуються дешеві БПЛА "Гербера".
4. Ключова задача для України – навчитись знищувати БПЛА-камікадзе, витрачаючи мінімальну кількість ракет. Цього літа в небі з’явились українські дрони-перехоплювачі, які працюють в команді з невеликими радіолокаційними станціями: вони дозволяють операторам бачити на екрані розташування й висоту свого дрона та ворожої цілі. В Україні є вітчизняні зразки міні-РЛС, які уже виробляють серійно.
5. Щоб збільшити ефективність мобільних груп ППО, оборонна компанія ZAVOD спільно з Нацгвардією розробила кулеметні турелі зі стабілізацією – завдяки цій технології вдалося збільшити кучність стрільби в 9 разів. Окрім того, українська компанія U-Force виробляє тренажери з VR-окулярами, які повністю імітують кулемет та польоти "шахедів" за різних погодних умов.
6. Спеціальні системи аналізують шляхи російських дронів, виводять закономірності і допомагають ефективніше розміщувати мобільні групи. Інженери компанії ZVOOK розробили акустичні сенсори, які реагують на звук "шахедів" і передають інформацію про місцезнаходження цілі в режимі реального часу.
7. Україна серійно виробляє великі системи РЕБ, які здатні підміняти GPS-сигнал на "шахедах" і збивати їх з маршруту, змушуючи летіти в інший бік або сідати на землю. Це називається "спуфінг", і ймовірно, частина зальотів російських дронів-камікадзе у Білорусь пов’язана саме з цим.
6800
24-10-17 13:46