Джерело
UIF | Український інститут майбутнього | Січень 2026 року став одним із найважчих місяців для української енерг...
6 380 Охват/переглядів
2026-02-06 12:51
Повідомлення №2091
Січень 2026 року став одним із найважчих місяців для української енергетики. Енергосистема працювала під надзвичайним тиском через дефіцит потужності, екстремальні морози та атаки на критичну інфраструктуру.Систематичні удари по інфраструктурі в умовах морозів до –20 °C призвели до тривалих перерв у теплопостачанні для цивільного населення, загрожуючи гуманітарною катастрофою. Президентом оголошено надзвичайну ситуацію в енергетиці, система працювала в режимі постійного дефіциту.Механізми стабілізації енергосистеми:— імпорт електроенергії з ЄС у січні сягнув 894,5 МВт·год;— регулятор тимчасово підвищив прайс-кепи на ринку електроенергії, щоб стимулювати зростання імпорту та покращити ситуацію з електропостачанням.Управлінські та правові рішення:Кадрові зміни: Денис Шмигаль призначений першим віце-прем'єр-міністром та міністром енергетики.Стокгольмський арбітраж відхилив позов проти України щодо «зеленого» тарифу 2020 року.🔗 Деталі на сайті UIF🔔Підписатися / Instagram /Facebook /Сайт UIF