Джерело
Українська Ґеймерська Республіка | Взагалі не запланований але вимушений епізод "Інженерії з Тремпелем", ...
320 Охват/переглядів
2025-05-02 19:58
Повідомлення №2577
Взагалі не запланований але вимушений епізод "Інженерії з Тремпелем", мої дорогі 😐Ті хто грали в сталкач знають, що Моноліт зносить усе на своєму шляху, і я тепер розумію, що обрав дуже правильне імʼя для свого кота. Малий рудий пісюн пару днів тому вирішив, що місце стім дека точно не ПО ЦЕНТРУ ліжка і якимось раком скинув його на підлогу. Перший візуальний огляд не показав ніяких ознак несправностей, але вже на наступний день я помітив, що щось не так з лівим бампером (L1), він якось дуже калічно став прожиматисьЗ надією на те, що це просто десь пластик поламався я розкрутив дек. Але, як то кажуть, не фартануло, поколупавшись трохи глибше я побачив, що зламалась безпосередньо кнопка, яку натискає пластиковий бампер, так звана тактова кнопка. Пізда, подумав я, але не сильно. Ми ж не пальцем роблені 😑Доволі швидко, к моєму великому здивуванню, на пром юа я знайшов таку саму кнопку і замовив (примітка ред.: коли замовляєте такі штуки - беріть їх штук 5-10 одразу, ну так, про всякий) Приїхала значить кнопочка і я почав ремонт. Одразу хочу відмітити легкість розбору окремих компонентів дека, тут прям моя повага, все зручно і модульно. Дістати плату було не дуже складно, складніше було випаяти цю срану кнопку. ЄДИНИЙ нормальний варіант це зробити - полити контакти флюсом і гріти паяльним феном, потроху стараючись підняти кнопку від плати. Колупати паяльником там сенсу нема, бо так ви все по пизді пустите 👍 Все ж таки випявши кнопку і оглянувши плату мене ледве не скосив інфаркт дупи, бо мені здалося, що разом з кнопкою я відірвав один з полігонів, на якому та кнопка сиділа. Але, на щастя, все виявилось добре і полігончик був цілий. Відмивши плату я почав паяти нову кнопку, і це той ще гемор виявився. Коли ви паяєте щось, що сидить на платі, то частіше за все один з полігонів - це "земля", тобто мінус, а це, як правило, величезний сука шмат міді, який ще спробуй прогрій грамотно 😬 Але знову ж, ми не пальцем роблені, прогрівши платку феном і капнувши флюса, все запаялось просто чудово 🥵Що в результаті? В результаті нова кнопка працює як треба, з нюансів тіки що вона гучніша за оригінальну і натискається трошки тугіше, але то таке, я підозрюю просто що чєл, який мені ту кнопку продавав, крапельку наїбав з написом "ОРИГІНАЛ" і просто заюзав звичайну тактову кнопку 🤔P.S. - кіт отримав по сраці (але не сильно), а стім дек остаточно втратив гарантію (і ми про це нікому не скажемо 🙃)