Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Симпозіум
Додано 06 січ 2025

Симпозіум

@uasymposium
Кількість підписників: 321
Відео: 4
Посилання: 29
Опис:
Волочимо освіту в світле майбутнє заради користі та веселощів (автор @vsolovyov)
Джерело

Симпозіум | ЄС анонсував ініціативу EU-INC. Це про створення однієї юридичної особ...

Логотип телеграм спільноти - Симпозіум Симпозіум @uasymposium
498 Охват/переглядів 2026-01-24 16:53 Повідомлення №69
ЄС анонсував ініціативу EU-INC. Це про створення однієї юридичної особи на весь ЄС. «To grow massive companies».Друзям пояснив що це, і яку проблему воно насправді вирішує. Хто хоче — читає оригінал https://www.eu-inc.org, хто хоче — читає мій переказ.Проблема така: якщо ми робимо стартап, то для швидкого росту нам потрібні будуть інвестиції, зрозумілі закони та процедури урегулювання, опціони, акції і все таке.В штатах це історично вирішувалось через Delaware C Corp. Всі знають, як вони працюють, це стандартна процедура. Потрібні інвестиції? Після досягнення домовленості чисто юридична частина коротка: можуть підписати SAFE і дати грошей за умовну годину, без додаткових юристів.Звісно, на Series D якомусь там все трохи складніше; але на початку в основному так, pre-seed, seed. Плюс зрозумілі для всіх робітників речі типу опціонів, vesting cliffs, exercise price, etc.Таким чином можеш пробувати залучати співробітників на нижчі зарплати, з розповідями, що їх опціони будуть коштувати мільйони, якщо все буде норм.Як це в Європі працює? Ніяк.Тобто може десь якось і так, але про це ніхто не знає. Не знаю, чи є відповідні регуляції навіть в Швейцарії, Нідерландах, Данії, Естонії чи Німеччині.Можете собі уявити, що якщо я не знаю, то потенційні співробітники тим більше не в курсі.Хочеш взяти інвестиції? Явно не в Болгарії будеш створювати компанію, вірно?Коли береш інвестиції в Німеччині на німецьку компанію, то ви маєте підписувати всі документи у нотаріуса, не можна просто договір ляпнути.Нотаріус ОБОВʼЯЗКОВО має прочитати вам всі документи в голос. Поки не прочитав — ви не підписуєте. Документи там теж на дуже багато сторінок, тож це зазвичай займає кілька днів.Це значить, що всі інвестори та фаундери, які приймають участь в раунді, будуть кілька днів маринуватись в офісі у нотаріуса, і не будуть робити нічого корисного.Бухати будуть в процесі, мабуть. Ефективність! Іновації!Так це про Німеччину відомо, бо вона найбільша. Є ще 26 інших країн! Як в Угорщині? Бельгії? Португалії? Всюди якісь свої окремі правила.Оцей EU-INC намагається вирішити виключно цю проблему: мати спільні правила про інвестиції, долі, акції та опціони.Вони не намагаються зробити якісь преференції для таких компаній. Нічого не змінюється з точки зору податків, найму на роботу, грантів, регуляцій, тощо. Всі податки та правила найму продовжують залежати від місць, де компанія працює.Тому нема потреби казати «оці стартап і підходять, а оці не стартап і не підходять». Цим уникають різноманітних зловживань, правил входу, тощо.Тобто, якщо відкриваєш EU-INC з Італії, то все ще продовжуєш платити податки на рік вперед 😂 І не можеш звільнювати робітників у Франціі. Але тепер хоча б можеш отримати інвестиції без того, щоб витрачати тиждень на алкопаті у нотаріуса.І ще зроблять спеціальний суд, який буде спеціалізуватись на цьому режимі і вирішувати суперечки.Чи вирішить це європейські проблеми зі стартапами кардинально: ні. Чи стане краще? Так.