Джерело
Ти як? | Чи працюєте взагалі? Чи отримуєте якісь виплати від РФ?» А що, не видн...
917 Охват/переглядів
2026-02-03 18:42
Повідомлення №2344
🗣 «Чи працюєте взагалі? Чи отримуєте якісь виплати від РФ?» А що, не видно, що вона не працює? Уже ледь ходить під руку зі мною. Я не втримала й запитала: «А хто там живе – вони ж отримують дві пенсії. То з ними як бути?» – розповідає Олена Сугак із Маріуполя.Її 86-річна мама – одна із тих переселенців, хто не отримав пенсію у січні. За даними Міністерства соціальної політики України, таких було 337 тисяч осіб. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що багато людей дізналися про нові вимоги – пройти фізичну ідентифікацію та/або повідомити фонд про те, що не отримують виплат від Росії – вже після того, як не отримали виплат. Він наголосив, що чимало пенсіонерів не мають смартфонів, не користуються цифровими сервісами, та й «не повинні доводити державі те, що вона може перевірити сама».Проєкт Радіо Свобода «Ти як?» зібрав відому інформацію про ситуацію та розповідає історії переселенців, яким для проходження ідентифікації довелося виходити на зв’язок із фронту або годинами чекати в черзі до відділення Пенсійного фонду.