Джерело
Ти як? | Навіть коли єдиним способом залишався шлях через Росію і Білорусь, ми ...
1 080 Охват/переглядів
2026-01-11 18:34
Повідомлення №2335
🗣 «Навіть коли єдиним способом залишався шлях через Росію і Білорусь, ми все одно вивозили людей. Окрім цього, ми їхали туди, куди не їдуть ні волонтери, ні Червоний Хрест – ніхто», – розповідає громадська активістка та культурна менеджерка Діана Берг.Активісткою Діана стала в Донецьку, розпочавши організацію проукраїнських мітингів ще у 2014-му. Під час війни вона двічі втратила дім і мистецьку платформу.Каже: їй пощастило виїхати з окупованого Маріуполя у перші тижні російського повномасштабного вторгнення, оскільки на блокпостах військові РФ ще не мали списків «небажаних», до яких належала й вона.На підконтрольній Україні території Діана відновила культурні проєкти. Один із них – онлайн-музей спогадів про Маріуполь. Разом із чоловіком та волонтерами вона також почала евакуйовувати людей з окупації. А почалося усе з вивезення рідних. За майже чотири роки подружжю вдалося вивезти близько п’яти тисяч людей та ще декілька сотень тварин.Про те, як їм вдається те, що виглядає неможливим, подружжя переселенців розповіло проєкту Радіо Свобода «Ти як?».