Джерело
Економічний Вісник | Одне з головних питань, що випливає з процесу мирних переговорів, як Т...
108 Охват/переглядів
2025-02-23 17:35
Повідомлення №799
📞🇪🇺Одне з головних питань, що випливає з процесу мирних переговорів, як Трамп бачить Європу?Якщо США домовляться з Росією про співпрацю за підсумками переговорів, на європейському континенті будуть два конкуруючих центри сили, РФ і ЄС, один на один. Але двох континент не витримає.🇺🇸🇷🇺Для чого США підтримувати конкурента Європі зрозуміло, — треба ввести Росію з китайської орбіти, але який подальший план?У випадку, якщо вдасться прийти до угоди в процесі переговорів, я бачу один варіант розвитку подій — співпраця США та РФ зі спробами Америки витягнути Росію з антиамериканських військових альянсів та організацій з подальшими спробами використовувати Росію, як дестабілізуючий фактор в Європі. Сильний Євросоюз, як конкурент, США не потрібен. По аналогії, якщо європейський континент не витримає двох центрів сили (гегемонів), то світова економіка також не витримає двох гегемонів, а на це звання претендують 3 субʼєкта — ЄС, Китай та США.Росія потрібна США для того, щоб вивести ЄС з гри, перерозподілити ресурси та ринки Європи (першої етап вже йде - енергокриза, що спричинила відтік капіталу з ЄС до США) на свою користь, що посилить США в протистоянні з Китаєм та разом з цим позбавить Америку конкурента за світове лідерство. Усвідомлюючи це, вже стає зрозуміло, чому Трамп підтримує ультраправих у Європі та що це не «просто хворі фантазії хамоватого діда».Ультраправі консерватори по своїй природі та натурі є ізоляціоністами й виступають, як антипод європейської бюрократії, що намагається зміцнювати владу Брюсселя. Тоді як ізоляціоністи протистоять концентрації влади в Брюсселі й виступають за дезінтеграцію та послаблення ЄС, як інституції. Це і є метою нової адміністрації США.❗️Підкреслю, це мета США. У європейської бюрократії вона протилежна. Поточна еліта ЄС чинить максимальний опір ультраправим, як екзистенціальній загрозі, скасовуючи результати виборів в Румунії та відмовляючись від коаліцій з правими партіями.Ціль ліберальної еліти ЄС кластеризуватися і піти шляхом централізації та інтеграції для подальшого розвитку армії та реалізації своєї політики, зокрема щодо РФ (а це конфронтація та боротьба за право головного на континенті), а також для супротиву Америці.І зараз це більш ймовірний варіант, бо майже на всіх найближчих виборах (в 2025) в Європі, скоріш за все, виграють кандидати від умовних глобалістів, а ультраправі поки що в «прольоті».@EconomichnijVisnik