Джерело
Економічний Вісник | Про державну промислову підтримкуГетьманцев: у 2024 році держава вид...
129 Охват/переглядів
2025-01-01 15:10
Повідомлення №569
Про державну промислову підтримкуГетьманцев: у 2024 році держава виділила на розвиток індустріальних парків понад 1,1 млрд. грн.На промисловий розвиток індустріальних парків виділено 26 млн доларів, про що нам с пафосом заявив головний податківець, детінізатор. Тоді як на такі програми, як «Нацкешбек», «Зимова Є-підтримка» разом вже витрачено більше бюджетних коштів, ніж на індустріальні парки. Загалом на реалізацію програми «тисячи», тобто «Зимової Є-підтримки» може буде витрачено до 20-25 млрд грн. Виплати вже становили 6 млрд грн.Всього усі міри державної підтримки, по підрахункам Мінекономіки, дали +0.64% зростання ВВП. «У 2025 році розраховуємо на переростання кількості у якість, адже ІП мають функціонувати саме як точки зростання національної економіки, залучення інвестицій у виробництво інноваційних висококонкурентних продуктів, створення високооплачуваних робочих місць».Зодного боку гордо, вихваляючись розповідають про «точки зростання національної економіки» та її стимуляції, а з іншого збільшують тариф на е/е на 30%, за який заплатить той самий бізнес, який вони «так активно стимулюють» 1.1 мільярдами грн.Точніше, заплатить не увесь бізнес, а частина, хоча і більша, якщо вимірювати не по розміру, а по кількості компаній. Заплатить бізнесу більш великому. Відкриваємо статтю «Монополіста».Виплати споживачів (бізнесу) по «зеленому тарифу» збільшаться на 15 млрд грн (13 програм «індустріальних парків»), з 16 до 31 млрд грн.А головним виробником зеленої енергії є компанія Ахматова. Таким чином витрати компаній Ахметова, які під час війни сильно зросли, оплатить бізнес, в даному разі.Такою в Україні є державна промислова політика.*Як правильно дивитися графік: сума втрат, збитків, які будуть компенсовані за рахунок споживачів.@TheVistnik