Джерело
Медична Правда 🔥⛑️ | На Рівненщині розгорівся медичний скандал: після планової операції жін...
3 510 Охват/переглядів
2026-02-27 08:52
Повідомлення №391
На Рівненщині розгорівся медичний скандал: після планової операції жінка стала інвалідом та може втратити ногуПро це йдеться у сюжеті ТСН.Пацієнтка йшла на планову операцію на коліні, їй обіцяли, що вже наступного дня вона буде вдома – натомість зараз їй загрожує ампутація ноги. 28-річна пацієнтка звинувачує лікаря, який під час оперативного втручання пошкодив їй артерію в нозі. Щоб урятувати кінцівку, медики вже провели 16 операцій, однак краще жінці не стало. Ця історія приголомшує: як звичайне бажання зняти біль в нозі призвело до інвалідності і чи можна довести помилку лікаря, коли він вже спокійно працює в іншому медзакладі.«Полола буряки і в мене затерпла нога від коліна до стопи», – розповіла жінка.Біль не минав зо тижень. Під час обстеження медики під коліном виявили кісту, а після МРТ уточнили: проблема з меніском. Їй порадили звернутися до лікаря у місцеву лікарню.Той прийняв пацієнтку та поставив діагноз: є відрив кусочок меніска і через те болить коліно. Лікар, за словами пацієнтки, сказав, що операція не складна, переночує ніч і на другий день піде додому, поп'є знеболюючі і на тому все.Та замість 40-хвилинного втручання була в операційній з три години. Згадує, доки лікар заспокоював, інші метушилися і лише за кілька годин швидкою врешті її повезли у тяжкому стані до обласної лікарні у Рівне. Там і запідозрили, що під час операції Оксані пошкодили артерію. Журналісти ТСН поспілкувалися з медиками, які тоді приймали, знову оперували та лікували Оксану.На той час було вирішено, що треба робити ургентну операцію для того, щоб врятувати нижню кінцівку, бо кровопостачання було відсутнє.Оксані встановили штучну судину, яку зробили з її власних тканин. Ногу тоді врятували. Але виявилося, коли артерія розірвалася, своїм тиском пошкодила і суміжні структури.«Потім вже виявилося, що було ще пошкодження нервів. Незважаючи на те, що кровообіг було відновлено, все-таки кінцівка, функції кінцівки, на жаль, м'ягко кажучи, не вдалося зберегти. Це були величезні рани. Видалено орієнтовно було 50% м'язів, які некротизувалися і не прижилися», – повідомили у лікарні.Оксана пережила низку операцій, ходить, але ноги досі не відчуває. Лікарі готують жінку до можливої ампутації ноги, адже через відсутність чутливості вона неправильно стає на ногу, а це провокує переломи. Оксана подала заяву до поліції і пройшла медичні експертизи у Рівному, Житомирі та Києві. Висновки експертиз підтвердили лікарську помилку та зазначили: невірно обрана тактика хірургічного лікування є причиною виникнення порушення кровотоку в кінці післяопераційного втручання.Експертиза показала, що такі наслідки відносяться до тяжких тілесних ушкоджень.Обвинуваченому може загрожувати до двох років позбавлення волі. Справу уже скерували до суду. Сам обвинувачений медик на коментарі скупий. «Я виконав всі покладені на мене обов'язки. Думаю, що суд в цьому розбереться», – каже лікар, який першим оперував Оксану.У лікарні, де все трапилося, він вже не працює. Звільнився і навіть керівник закладу вже інший. Про позов в медзакладі дізнались нещодавно.Сама ж Оксана теж медпрацівниця, була медсестрою у військовому шпиталі, проте зараз працювати за спеціальністю не може. Отримала інвалідність з пенсією в три тисячі грн. Натомість медик, якого звинувачують у лікарській помилці, наразі працює вже в іншій районній лікарні.