Статистика telegram каналу - @tendernya

Тендерня

Subscribers: 3396
Photos: 62  Videos: 11  Links: 314 
Телеграм-канал про публічні закупівлі від ДП «Прозорро»
2021-06-01

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-05-02
2024-05-01
2024-04-22

Історія змін назви

Тендерня
2024-05-02
Telegram: Contact @tendernya
2024-05-01
Тендерня
2024-04-22

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-05-02
Акаунт Telegram
2024-05-01
Публічна группа чи канал
2024-04-22

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
🙌🏻На крок ближче до Європейського Союзу

Єврокомісія рекомендувала почати перемовини про вступ України до ЄС, адже наша держава виконала понад 90% необхідних кроків, наданих минулого року.

Про просування України в реформах йдеться у звіті Єврокомісії, де згадана й сфера публічних закупівель ➡️ https://bit.ly/3QRwn4x

Тож яких подальших змін від нас очікують у ЄС?

🔹Єврокомісія зауважує, що Україні необхідно відмовитися від фіксованої ваги критерію ціни, використовувати й інші нецінові критерії та запровадити обов’язковий критерій енергоефективності.

🔹Серед вимог є й відмова від обов’язкових електронних аукціонів. Йдеться саме про трираундовий аукціон на зниження ціни. Адже в ЄС він опціональний, тож замовник самостійно встановлює необхідність застосовувати аукціон.

🔹Також у звіті Єврокомісія звернула увагу на систему правового захисту та контролю в публічних закупівлях, тобто на Антимонопольний комітет, Державну аудиторську службу та Рахункову палату.

Детальніше в статті DOZORRO, які вже проаналізували запропоновані зміни ➡️ https://bit.ly/3swnQe3
⚡️Зміни у роботі з Prozorro Market

Уряд вніс зміни до Постанови №1178 та Постанови №822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу», які переважно стосуються Prozorro Market.

🔹У Постанові №1178 зміни стосуються формування замовником запиту пропозицій. Зокрема замовник зможе визначити інформацію про характеристики та їх допустимі значення в межах специфікації товару, визначеної адміністратором, якщо вартість товару менша за 500 тис. грн.

Також замовник може вказувати конкретну торгову марку, якщо така можливість передбачена адміністратором у межах визначеної ним специфікації.

Водночас доповнили винятки для закупівлі за пунктом 13, зокрема закупівлею засобів захисту технічної та інформаційної інфраструктури та природного газу.

🔹У Постанові №822 йдеться про зміни щодо відбору товару замовником, уточнення підстави для відхилення пропозиції, що не відповідає технічній специфікації, та скорочення строку для укладання договору.

А докладніше про всі зміни читайте на Prozorro Інфобокс ➡️ https://bit.ly/46XTBvp
​​З ким не бувало🤷🏻‍♀️
А може з вами не бувало?
⚡️Зміни в адмінвідповідальності за порушення в закупівлях

Наприкінці вересня депутати зареєстрували законопроєкт №10090, який вносить деякі зміни щодо адмінвідповідальності за порушення в закупівлях.

Що саме пропонують?

📌Більше часу для накладання стягнень

Йдеться про порушення, за які могли накласти стягнення протягом пів року від їх виявлення та не пізніше 2-х років із дня їх вчинення. Тепер пропонують накладати стягнення протягом 2-х років із дня виявлення та не пізніше 3-х років із дня вчинення.

📌Для несуттєвих правопорушень — попередження, а не штраф

Наразі в якості стягнення передбачений штраф, розмір якого залежить від ступеня суспільної шкідливості правопорушення. У законопроєкті пропонують спершу попереджати замовників, а штрафувати, якщо уповноважена особа повторно вчинить порушення протягом пів року.

📌Зміни переліку порушень

Йдеться про скорочення частини з несуттєвими правопорушеннями, за які пропонують спершу оголошувати попередження. Водночас зараз законопроєкт одночасно містить «порушення строків розгляду тендерної пропозиції» у 2-х частинах статті, з різними санкціями та строками для їх накладення.

А детальніше в статті DOZORRO, які вже проаналізували запропоновані зміни, та розповіли про те, що необхідно доопрацювати ➡️https://bit.ly/3QknUpe

А яка ваша думка про цей законопроєкт?
🛒Майданчик Zakupivli.Pro організовує конференцію Х Forum Zakupivli Пліч-о-пліч

Усі охочі замовники й постачальники можуть долучитися.

На конференції вдасться дізнатися про результати роботи Prozorro у 2023 р. та плани на 2024 р. від гендиректора ДП «Прозорро» Миколи Ткаченка. Також на заході будуть найкращі експерти ринку закупівель, змістовні спічі та можливість для спілкування в професійній атмосфері.

☝🏻Участь безкоштовна за умови реєстрації, проте кількість місць обмежена. Водночас усі зареєстровані отримають записи конференції, незалежно від того, чи отримаєте ви місце.

Захід для замовників відбудеться 1 листопада, з 9:30 до 14:30 ➡️ https://is.gd/fXc7no

Захід для постачальників відбудеться 2 листопада, з 9:30 до 14:45 ➡️ https://is.gd/hoCjbF

📍Київ, Харківське шосе, 201/203, офіс EVO.
⚡️Постанова №1178 діє рівно рік!

За цей час у правилах публічних закупівель відбулося багато змін, щоб адаптувати нашу електронну систему до умов воєнного стану. Це допомогло повернути 80% обсягу закупівель у Prozorro🙌🏻

Протягом останнього року у відкритих тендерах взяли участь 35 тис. постачальників, а різниця між сумарною очікуваною вартістю та сумою підписаних контрактів — 40 млрд грн. Середній строк проведення відкритих торгів скоротився з 46 до 25 днів, а частка неуспішних закупівель знизилася з 40% до 31%.  

Також у 20 разів до 8,8 млрд зросло використання Prozorro Market📈

А як ви оцінюєте останній рік у закупівлях?
👀Найближчим часом може з’явитися обов’язок обґрунтовувати потребу в закупівлях — поки що для прямих договорів на надпорогові суми

Останні кілька місяців публічні закупівлі в центрі уваги, а суспільство найбільше обурює саме недоцільність тендерів.

У своїй колонці для «Дзеркала тижня» Надія Бігун, заступниця міністерки економіки, поділилася планами запровадити обов’язок обґрунтовувати потреби в системі Prozorro ➡️ https://bit.ly/3rEFhbU

Нагадаємо, що вже зараз діє обов’язок обґрунтовувати невикористання Prozorro. Наступним кроком, на думку Міністерства економіки, має стати обґрунтування самої потреби в закупівлі.

Тут процитуємо:

🔹Обов’язкове обґрунтування має спонукати організації більш свідомо ставитися до закупівельної роботи. Оголошення закупівлі, яка не передбачає реального та добре аргументованого пояснення, стане більш ризикованою справою. І навпаки, багато замовників зможуть уберегтися від скандалів, коли викладатимуть обґрунтування своїх закупівель одразу при їхньому оголошенні, а не будуть змушені виправдовуватися постфактум.

🔹Знову ж таки, ми свідомі того, що ця ініціатива наштовхнеться на критику — передусім з боку замовників, для яких публікація обґрунтувань стане додатковим навантаженням. Крім того, виникає ризик того, що замовники можуть публікувати замість обґрунтувань відписки на кшталт «відповідно до рішення керівника», які не повідомлять громадськості будь-якої цінної інформації (хоча насправді це теж багато що скаже про наміри замовника). Подібна доля спіткала норму про публікацію обґрунтування очікуваної вартості закупівель, яку ініціювала Держаудитслужба.

🔹Саме тому обов’язкове обґрунтування потреби в закупівлях ми плануємо спершу відпілотувати саме на прямих договорах. І паралельно розробляємо з Київською школою економіки чітку методологію: яку саме інформацію має опублікувати замовник у Prozorro, аби обґрунтувати свою закупівлю та її очікувану вартість. Адже насправді ще до публікації тендеру будь-яка закупівля має обґрунтовуватися всередині самої організації. І все, що ми пропонуємо, — це аби така інформація стала доступною всім у системі Prozorro.

А як ви ставитеся до ідеї обґрунтовувати потреби в закупівлях
👩🏻‍💻Шукаєте роботу в закупівлях? Зробіть це з платформою CEP Jobs від Centre of Excellence in Procurement

Платформа поєднує професіоналів із закупівель з компаніями, які шукають закупівельників як у державному, так і в комерційному секторі ➡️ https://bit.ly/3RJ7Bob

Зараз відкриті вакансії в закупівлях мають Укрпошта, Довженко-центр, Національний банк України, Дарниця, Агенція оборонних закупівель, Укрнафта та інші.

Які переваги платформи

🔹Поширення серед закупівельників
Центра нараховує більше 1,3 тис. випускників і спільноту закупівельників із понад 8 тис. професіоналів. Додайте свою вакансію й побачите її аудиторію.

🔹Просування вакансії
Команда платформи розмістить інформацію про вашу вакансію на всіх своїх ресурсах.

🔹Платформа безкоштовна. CEP із 2016 року розвиває професію закупівельника.

А інструкцію щодо розміщення резюме та пошуку вакансій читайте тут ➡️
https://cepjobs.kse.ua/about

🙌🏻Нехай щастить!
⚡️У Львівській міськраді знайшли спосіб боротьби з недоцільними закупівлями

Там прийняли розпорядження, за яким у Prozorro забороняється проводити тендери без попереднього погодження.

Що тепер відбуватиметься із закупівлями замовників, які перебувають у підпорядкуванні міської ради Львова

🔹замовник заповнюватиме спеціальну форму, в якій наводитиме обґрунтування проведення закупівлі – предмет, підставу та очікувану вартість;

🔹заповнену форму має погодити профільний заступник міського голови;

🔹інформацію передають Департаменту економічного розвитку міськради;

🔹далі закупівлю оцінюватимуть на спеціалізованій нараді усі заступники міського голови та колегіально приймають рішення щодо її доцільності. Нарада збирається щоденно.

Якщо замовник проігнорує вимоги розпорядження — отримає дисциплінарну відповідальність.

А як ви думаєте, це допоможе приборкати ненагальні тендери в Львові?
А про що частіше думаєте ви?
🤝Громадський контроль скасовує невиправдані закупівлі

Увага українців до закупівель у своїх громадах дає результати, адже з’являється дедалі більше прикладів недоцільних закупівель, які скасували.  

Пам’ятаєте резонансний тендер на реконструкцію біатлонного стрільбища та лижеролерних трас на Львівщині? Очільник Львівської ОВА заявив, що вона не нагальна, тож її скасували.

ДП «Ліси України» відмовилося закуповувати розробку стратегії підприємства невдовзі після розголосу DOZORRO.

А в Харкові міський голова заявив, що в місті скасують всі «необов’язкові» тендери. Першим скасували тендер на догляд благоустрою – озеленення за 48 млн грн.

Також очільник Одеської ОВА заявив про початок перевірки доцільності закупівель в області. За його словами, вже скасовано тендери на облаштування туалетів за 1,5 млн грн, ремонти на 90 млн грн та виготовлення кошторисних документацій на понад 22 млн грн.

А як ви оцінюєте ефект громадського контролю за закупівлями?
​​👀Цікаві речі відбуваються в Одесі

🚫Там уже понад тиждень триває протест проти витрачання коштів на ненагальні закупівлі, із закликом спрямовувати їх на потреби Сил оборони.

Ініціаторкою акції є голова відомого благодійного фонду «Корпорація монстрів», який збирає кошти на потреби нашої армії — Катерина Ножевнікова. І якщо перші 8 днів вона виходила до міськради Одеси з одиночним пікетом, то вже 2 вересня до мітингу приєдналося кількасот місцевих жителів.

Безпосереднім поштовхом до протестів стали 2 тендери — на реконструкцію Київського районного суду за 106 млн грн та ремонт фасаду Театру юного глядача за 31 млн грн.

А ви як, погоджуєтеся з вимогами протестувальників
💰Доплата уповноваженим особам

Експертка Ярослава Дуброва зареєструвала петицію до Президента, яка пропонує врегулювати питання доплати уповноваженим особам ➡️ bit.ly/3L7rXmW

Як йдеться в петиції, «…над уповноваженими особами з публічних закупівель висить, як дамоклів меч, чимала адміністративна та кримінальна відповідальності, при цьому такі уповноважені особи зобов’язані ефективно та законно потратити мільярди державних коштів, однак справедливої оплати за таку важливу для держави роботу, за свою кропітку працю уповноважені особи не мають».

☝🏻Експертка пропонує обов’язкову доплату для працівників із штатної чисельності, на яких покладено функції уповноваженої особи. А також введення до штатного розпису окремої посади не нижче заступника керівника замовника, на яку буде покладено обов’язки уповноваженої особи.

А що ви думаєте про таку петицію? Уже підписали?
⚡️Уряд планує розширити перелік товарів, які потрібно закуповувати через Prozorro Market

Про це розповіла продакт-менеджерка Prozorro Market Ольга Нос в інтерв’ю для E-Tender ➡️ https://bit.ly/3El8LhW

Під час воєнного стану особливо потрібні швидкі та економні закупівлі, а саме такими вони є в Prozorro Market. Тож Уряд хоче збільшити обов’язковий перелік товарів для закупівель через маркет.
 
Такими категоріями можуть стати:

🔸пальне;

🔸продукти харчування;

🔸елекроенергія;

🔸комп’ютерна техніка;

🔸медичні товари.

☝🏻Нагадуємо, що уже з 1-го вересня запит пропозицій стане єдиним інструментом для проведення закупівель у маркеті.  
Цінуйте ваших уповноважених осіб!
⚡️Прецедентне рішення Антимонопольного комітету!

Вперше визнане право замовників не купувати на тендерах у Prozorro продукцію компаній, що належать до міжнародних спонсорів війни.

Таке рішення Тендерна колегія АМКУ ухвалила 18 серпня, підтвердивши право Золочівської сільради (Київська обл.) не допускати до закупівлі виробників із переліку «Міжнародних спонсорів війни» від НАЗК ➡️ https://bit.ly/3Ed0gFj

У цій закупівлі на придбання системи відеоспостереження тендерна документація містила вимогу щодо виробників, які не повинні належати до реєстру НАЗК. ТОВ «Інженіринг-аналітика» подала скаргу на умови тендерної документації, яка не дає їм можливості взяти участь у закупівлі. Адже постачальник хотів запропонувати товар китайського виробника Hikvision, внесеного в перелік НАЗК.

Водночас комісія АМКУ визнала, що замовник правомірно вимагає не пропонувати йому продукцію подібних компаній. Тож скарга постачальника не була задоволена.

Докладніше читайте в матеріалі від «Наші гроші» ➡️ https://bit.ly/3KU9XfL

🤔А як ви вважаєте, які наслідки матиме таке рішення?  
Зізнавайтеся: теж залипаєте на тендери на Prozorro перед сном?
​​👨🏻‍💻Програма з пошуку вразливостей Prozorro Bug Bounty повертається

За попередні роки існування програми фахівці з кібербезпеки знайшли понад 100 вразливостей. Це допомогло системі Prozorro стати більш надійною та захищеною. Тож челендж для «етичних хакерів» повертається, щоб підвищити стійкість системи до ворожих атак.

💰У межах програми багхантери зможуть отримати фінансову винагороду, а також позмагатися за перші місця в рейтингу, який враховує як кількість, так і критичність знайдених вразливостей.

Пошук вразливостей у системі проходитиме в тестовому середовищі — точній копії центральної бази даних, порталу, інших компонентів Prozorro, а також електронних майданчиків. Учасники матимуть необхідні доступи, інструменти та необмежену кількість часу для пошуків вразливостей у Prozorro.

Докладніші правила програми тут ➡️ bit.ly/3qyiLks

Реалізація Bug Bounty відбувається ДП «Прозорро» спільно з електронними майданчиками Е-tender, SmartTender. biz, Zakupki.Prom та буде діяти на постійній основі. Координатором програми є компанія Cyber Unit Technologies, що відповідатиме за валідацію вразливостей, знайдених етичними хакерами.