📱 $ASML продовжує рости Супер цикл росту оперативної памʼяті змушує аналітиків підвищувати свої прогнози по виручці ASML.«ASML виграє від майбутнього суперциклу DRAM: три найбільші виробники DRAM додають сукупно до 250 тис. пластин на місяць (kwpm) нових “greenfield” потужностей у 2026 році та прискорюють міграцію техпроцесів до 1c. Це дуже позитивно для ASML, оскільки, за нашими оцінками, літографічна інтенсивність для 1c становить 28%, що значно вище, ніж для попередніх вузлів (20–24%). Негативний вплив міграції DRAM-технологій також зменшується: перехід до 4F² все ще є ризиком для EUV, оскільки розмір елементів збільшився б, але, ймовірно, його буде відкладено, оскільки в умовах циклу зростання постачальники надають пріоритет технологічності виробництва, а не вартості. Додатковим драйвером стане передова логіка: за повідомленнями, TSMC розширює потужності 3 нм до 180–200 тис. пластин на місяць, щоб задовольнити попит з боку ШІ, а 3 нм має найвищу літографічну інтенсивність. У сукупності ми вважаємо, що 2026 і 2027 роки будуть сильними для EUV і для ASML, і підвищуємо прогноз зростання EPS ASML до CAGR 18% у 2025–2027 роках (консенсус — 15%). З точки зору оцінки, ASML зараз торгується з мінімальною премією до аналогів у секторі обладнання для виробництва напівпровідників (SPE) — 1x проти історичного середнього рівня 1,6x».
Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
🫡 НБУ нас береже від «нелегальних» іноземних банківських рахунків Нацбанк ще раз підтвердив, що саме його незаконні вимоги, які прямо суперечать чинному українському законодавству стали причиною закриття рахунків українців в 🏦 Revolut.🙃Нац.банк вважає, що якщо я хочу відкрити рахунок у іноземній фінансовій установі як резидент України, то така установа перед тим як мені відкривати рахунок має отримати дозвіл в НБУ.Ця позиція НБУ, по суті, означає, що всі рахунки українських резидентів в 🌐 Wise, 🌐 TransferGo, 🏦 Genome, Zen, 🌐 PayPal, Payoneer, Paysera, Ducascopy є такими, які підлягають закриттю. Будь-яка із цих компаній, яка запитає у будь-якого українського юриста чи має вона право надавати послуги резидентам України отримає чітку відповідь - згідно законодавства має, але згідно позиції НБУ не має. Звісно ризик надання послуг резидентам країни, де регулятор плює на закони ніхто брати не буде. Очікую, що за Revolut інші іноземні фін.компанії почнуть нам також закривати рахунки. 🙏 Дякую НБУ, дуже дякую. Іспанський сором. Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
В 🇺🇸 рекордна кількість пенсіонерів 💵 мільйонерів Кількість пенсійних рахунків 401(k) американців із залишками в $1 мільйон або більше зросла на +10% порівняно з попереднім кварталом до рекордних 654 000Кількість рахунків IRA з принаймні $1 мільйоном підскочила на +12% до рекордних 559 000.З 1-го кварталу 2020 року кількість 401(k) рахунків мільйонерів зросла більш ніж у чотири рази.Тим часом, середні залишки на 401(k) рахунках зросли на +9% порівняно з минулим роком (YoY) до історично високого рівня $144 400, тоді як середні залишки на рахунках IRA зросли на +7% порівняно з минулим роком до рекордних $137 900.401(k) — це особистий пенсійний ощадний рахунок зі встановленими внесками, який фінансується роботодавцем і є поширеним у Сполучених Штатах Америки.Ось ключові моменти про 401(k): * Визначений внесок: Це означає, що працівник (і часто роботодавець) роблять регулярні внески, а розмір майбутньої пенсії залежить від загальної суми внесків та інвестиційного доходу. * Фінансується роботодавцем: План відкривається і пропонується через компанію, де ви працюєте. * Внески з зарплати: Працівники роблять внески, які автоматично відраховуються безпосередньо з їхньої зарплати (часто до сплати податків, що дає податкову пільгу). * Відповідність роботодавця (Matching): Багато роботодавців пропонують "matching", тобто додають до внесків працівника певну суму (наприклад, $0,50 або $1 за кожен доларовий внесок працівника до певного ліміту). * Інвестиції: Гроші, внесені на рахунок 401(k), інвестуються у фондовий ринок (узагальнені фонди, акції, облігації тощо), що дозволяє їм зростати з часом.Фактично, це найпоширеніший спосіб, яким американці самостійно накопичують кошти на пенсію за підтримки свого роботодавця.
Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
🤦♂️Раз рік і палка стріляє Це можна сказати про більшість експертів, які роками чи навіть десятиліттями розповідають нам про кризу.Ось трекрекорд Майкла Баррі:
Січень 2017 — передбачив глобальний фінансовий колапс і що Третя світова війна неминучі.Вересень 2019 — заявив, що індексні фонди — це нові CDO, готові обвалитися, як у 2008 році.Грудень 2020 — зашортив Tesla, сказав, що її ціна «смішна» і приречена на крах.Січень 2021 — повторив, що оцінка Tesla скоро вибухне. Акції продовжували подвоюватися.Січень 2021 (кінець місяця) — стверджував, що ралі GameStop не повториться. Воно знову вибухнуло через кілька тижнів.Лютий 2021 — попереджав, що весь фондовий ринок «танцює на лезі ножа».Лютий 2021 — заявив, що інфляція знищить Bitcoin. Він досяг нових максимумів пізніше того року.Лютий 2021 — назвав Robinhood «небезпечним казино», але платформа продовжувала зростати за кількістю користувачів і доходами. Її вартість зросла майже в 1000 разів.Березень 2021 — сказав, що Bitcoin — це спекулятивна бульбашка. Він продовжував зростати.Червень 2021 — передбачив «матір усіх крахів» і продав усе. Ринок зріс на +56% з того часу.Вересень 2022 — прогнозував масові обвали акцій. Бичачий ринок почався через два місяці.Січень 2023 — зробив ставку $1,6 млрд на повний крах ринку, написав у Twitter «Sell» (“Продавайте”), пізніше визнав: «Я помилявся, коли сказав продавати». Ринок зріс на 63% з того часу. Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
🤔Спочатку думав, що буду продавати $GOOG при ціні 300$Передумав.Google - це найбільш прибуткова компанія в світі - в 2025 році компанія отримає $127 млрд чистого прибутку. При цьому, нарощує прибутки двозначними цифрами - 20% минулого року, 15% цього року.В третьому кварталі цього року $GOOG згенерував більше 100 млрд виучки.При цьому, виручка також росте високими двозначними цифрами = 15% минулого року, 15% цього року і очікується, що Google буде нарощувати виручку з тою з самою шаленою швидкістю найближчі три року.🏢 Google - це єдина компанія в світі, яка має:- власну модель штучного інтелекту, яка до того ж вважається найкращою серед всіх існуючих;- власні мікро-чіпи адаптовані для штучного інтелекту;- клієнстську базу більше 2 мільярдів MAU в 7 своїх продуктах.Крім цього, Google на початку року купив компанію в сфері кібер захисту - Wiz за 32 мільярди доларів.🚖 Найбільша компанія в сфері роботаксі - Waymo - це також Google. А ще, Google має частки в SpaceX, Anthropic та багатьох інших приватних компаніях.А також Google активно інвестує в розробки у сфері квантового комп'ютера із двома нобельськими лауреатами у цій сфері в їх штаті.x2 max long $GOOG Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
😇 Баффетт у сьогоднішньому звіті BRK попередив своїх інвесторів, що попереду їх чекають катастрофічні наслідки через ідіотську політику 🇺🇸ТрампаТемпи змін у зазначених подіях, включаючи загострення напруженості у сфері міжнародної торговельної політики та тарифного регулювання, що посилилися протягом перших шести місяців 2025 року, залишаються високими. Суттєва невизначеність зберігається щодо остаточних наслідків цих процесів. На теперішній момент ми не в змозі з достатнім ступенем достовірності оцінити потенційний вплив зазначених факторів на нашу операційну діяльність — зокрема, через можливі зміни у доступності продукції, витратах і ефективності ланцюгів постачання, а також у споживчому попиті на наші товари та послуги. Існує обґрунтована ймовірність того, що такі чинники можуть мати несприятливі наслідки для більшості або навіть усіх наших операційних підрозділів, а також для інвестицій у капітал, що, у свою чергу, може суттєво вплинути на наші майбутні фінансові результати.
Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
♾ $META 🔥🔹 Виручка: $47.52 млрд (очікувалося $44.83 млрд) 🟢; зростання на +22% р/р 🔹 EPS (прибуток на акцію): $7.14 (очікувалося $5.89) 🟢; зростання на +38% р/р 🔹 Операційний прибуток: $20.44 млрд (очікувалося $17.24 млрд) 🟢; зростання на +38% р/р 🔹 Капітальні витрати за 2025 фін. рік: $66–72 млрд (раніше: $64–72 млрд; очікувалося $67.8 млрд) Прогноз: 🔹 Дохід за Q3: $47.5–50.5 млрд (очікувалося $46.2 млрд) 🟢 🔹 Загальні витрати за 2025 фін. рік: $114–118 млрд (раніше: $113–118 млрд) Результати за Q2 (по сегментах): 🔹 Дохід від реклами: $46.56 млрд (очікувалося $44.07 млрд) 🟢 🔹 Дохід від сімейства застосунків: $47.15 млрд (очікувалося $44.40 млрд) 🟢 🔹 Операційний прибуток сімейства застосунків: $24.97 млрд (очікувалося $22.16 млрд) 🟢 🔹 Дохід Reality Labs: $370 млн (очікувалося $386 млн) 🔴 🔹 Операційний збиток Reality Labs: ($4.53 млрд) (очікувався збиток $4.86 млрд) 🟢 Інші показники: 🔹 Щоденна активна аудиторія (DAP): 3.48 млрд; зростання на +6% р/р 🔹 Кількість рекламних показів: зросла на +11% р/р 🔹 Середня ціна за рекламу: зросла на +9% р/р 🔹 Кількість співробітників: 75,945; зростання на +7% р/р 🔹 Капітальні витрати: $17.01 млрд 🔹 Вільний грошовий потік: $8.55 млрд 🔹 Викуп акцій: $9.76 млрд 🔹 Дивіденди та еквіваленти: $1.33 млрд 🔹 Готівка та еквіваленти: $47.07 млрдВишкіл | Закритий клуб | YouTube
🏦Постестував трошки Alliance bank (АБ) 🏦 - рекомендую 1) переказав євро на 🏦Genome картку 💳visa і долари на 🏦Zen картку 💳Mastercard - в обох випадках комісія в АБ = 0,8%, валюта зайшла майже миттєво2) отримав кешбек 0,5% за купівлю валюти - обмежень по сумі в місяць немає на цей кешбек. Проте курс купівлі там якраз на цих пів відсотка і вищий ніж в інших банках. 3) отримав 30% кешбек в 🍞. Дають на всі витрати автоматично протягом першого місяця користування до 500 грн. В 📦 чомусь не спрацювало , але там операція проходить як «фінпослуги». 4) отримав кешбек за друзів - тут дають 2500 грн за перших десять нових користувачів картки АБ.Висновки: АБ - це:- хороший додатковий варіант переказів на 😀;- швидкий спосіб заробити 2300 грн. чистими після податків.💳 Відкрити картку АБ можна за цим посиланням. Поради для АБ:- дайте можливість списувати валюту з ваших карток сервісами типу 🌐🌐;- зробіть «людський» курс валют;- змініть дизайн головної сторінки застосунку, бо я пів години витратив шукаючи рефералку, аж поки не зрозумів, що там можна вниз крутити стрічку.Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
🔵 Знайомтесь - це Владімір Вєдєнєєв - справжній власник трафіку Telegram і за сумісництвом підрядник ФСБ та секретної установи при путіні, яка займається масовим стеженнямСекта віруючих в те, що Павєл Дуров - це "расп'ятий мальчік" і на всі закиди про те, що Дуров москаль, а тілєга точно зливає інфо в ФСБ відповідала, як Зепе Саньок - "а де докази", нарешті отримала те про, що просила.Докази, які знайшли журналісти Проєкту розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) і які підтверджують те, що ФСБ читає абсолютно всі повідомлення у всіх відкритих чатах Telegram і бачить всю інформацію про користувачів із "секретних чатів" Telegram неспростовні.Вєдєнєєв - пітєрський чувак, який майже відкрито працює в ФСБ (формально як підрядник) і який має доступ не лише до всіх серверів і всього трафіку Telegram та інформації про користувачів, яку збирає месенджер, адже його компанія надає їх Telegram в оренду, а й є довіреною особою (з його слів) Павєла Дурова, а з документів вбачаєтсья, що він займає другу посаду у компанії після Дурова - CFO.Крім того, на судовому засіданні в США цей гебіст заявляв, що він є єдиною фізичною особою, яка має доступ до серверів Telegram, що знаходяться в Маямі. Одночасно з цим, компанія цього тіпа першою в рашці організувала впровадження повного контролю за трафіком користувачів, який вимагав Роскомнадсоз. Враховуючи, що саме ця компанія і давала сервери Дурову, то зрозуміло чому Telegram продовжував там працювати попри заяви Павєла, що вони "нічіго нікаму нє слівають".Висновок: в Telegram точно не варто обмінюватись чутливою інформацією і, ймовірно, варто подумати про те щоб повністю заборонити цю платформу в Україні.Вишкіл | Закритий клуб | YouTube
⚡️Баффет йде з посади СЕО Беркшар До кінця цього року він передасть повноваження Грегу Абелю. 😭 Кінець епохи.🐐 Інші важливі тези Воррена із 60-го ювілейного річного звіту Беркшар: 😇 Я слухаю лише один квартальний earnings call (Apple) ;📱 Тім Кук заробив для Беркшар більше грошей ніж я заробив; - лише Стів (Джобс) міг створити таку компанію, як Apple і лише Тім (Кук) міг так її розвинути; - нещодавнє падіння на 15% - це ніщо, якщо воно вас турбувало, то вам не варто інвестувати в акції;- торгівля (тарифи) не можуть бути інструментом війни;- той факт, що населення планети багатіє є позитивним для США;- 350 мільярдів доларів (30% портфелю) потрібні для того щоб закупитись, коли будуть хороші можливості (по дну ринку); - коли будуть ці можливості (дно) ніхто не знає. Я б хотів щоб воно було завтра, але дуже мало імовірно, що так буде, може і не буде протягом наступних пʼяти років;- робота, яку робить Маск по скороченню витрат бюджету дуже невдячна, але хтось її має робити. Вишкіл | Закритий клуб | YouTube