Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Skif-Tacmed
Додано 14 лип 2024

Skif-Tacmed

@tac_em_c_care
Кількість підписників: 2 369
Фото: 335
Відео: 168
Посилання: 196
Опис:
Інформаційний канал для відповідальних. Інформація про дошпитальну допомогу. По теоретичним питанням: @anita_fiji
Джерело

Skif-Tacmed | Наскільки я зрозуміла після занятть залишились питання, які можливо не...

Логотип телеграм спільноти - Skif-Tacmed Skif-Tacmed @tac_em_c_care
1 600 Охват/переглядів 2025-02-18 05:47 Повідомлення №552
Наскільки я зрозуміла після занятть залишились питання, які можливо не встигли розглянути.  "курс ASM, ... розказували що можна використовувати тільки вентильовані окюзійки, які ми контролюємо із за крові яка може забити клапана. ... нам казали якщо ми не можемо за ними слідкувати то краще взагалі нічого не клеїти. Наскільки це правильно і взагалі чому не вентильована не рекомендована, якщо вона не дає ще більше заходити тиску щоб зажимати легені?"Для рівня ASM це базова інформація і вона підлаштована під умови надання допомоги тієї країни в якій сформовані курс. (Навіть більше, за рекомендацією ASM в первинному вигляді про поранення грудної клітки треба тільки повідомити медиків коли передаєте пораненого, тож він не рекомендує жодної наліпки, з клапаном чи без).Добре що це рекомендації, які можна адаптувати під тактичні умови.Тактичні умови в Україні показують, що залишення людини без закриття поранення яке спричиняє пневмоторакс, частіше всього веде до загибелі пораненого. Зумовлено це великою часовою дистанцією між пораненим і людиною яка навчена надавати допомогу на цьому рівні (борець-рятувальник, БМ). А за цей час повітря в грудній клітині накопичується і стан пораненого погіршується.Клапан в оклюзійній наліпці потрібен не для контролю за кров'ю, а для виведення надлишкового повітря яке накопичується в грудній клітині.Власне за кров'ю потрібно слідкувати, щоб клапани продовжували бути в "робочому" стані. Контролювати потрібно стан пораненого, а оклюзійки перевіряти під час переогляду. У випадку якщо вони не виконують свою функцію - замінити або прочистити.Стосовно "нічого не клеїти" - це може привести до смерті пораненого.Якщо не слідкувати за станом пораненого - це може привести до його смерті.Якщо не робити переогляд пораненого (з пневматороксом чи без) вся робота по збереженню його життя може стати марною.Стосовно не вентильованих наліпок - ними закривають інші поранення грудей в тому числі на спині, якщо це не єдине поранення яке спричиняє пневматоракс.Частіше всього не вентильована наліпка може призвести до погіршення стану постраждалого через те що:- не роблять переогляд пораненого;- поранення грудної клітки спричинило розрив легені і повітря потрапляє як "з назовні" так і "з середини" під час дихальних рухів і повітрю не має куди виходити.- невірно визначено місце наклеювання оклюзійної наліпки.Р.S. на зараз, я в процесі пошуку достатньої кількості інформації для того щоб з'ясувати додаткові моменти поранень грудної клітки. Тож буде ще інформація, але не швидко, нажаль.