Джерело
Sytnykinfo | Потреби людей і ШІ вже вступили у конфлікт. І я підозрюю, що скоро люд...
1 700 Охват/переглядів
2025-05-23 06:45
Повідомлення №12504
Потреби людей і ШІ вже вступили у конфлікт. І я підозрюю, що скоро люди працюватимуть в інтересах ШІ. До прикладу, крутитимуть педалі для виробництва електроенергії, достоту як у серіалі «Чорне дзеркало».Вчора у своєму закритому телєграм-каналі, в огляді дня, опублікував наступну інформацію: «Маск вважає, що криза ШІ-галузі настане вже наступного року, оскільки до середини 2026-го індустрія зіткнеться з проблемами нестачі електроенергії».Споживання енергії в центрах обробки даних (ЦОД) різко збільшилося на тлі буму ШІ та стрімко зростає. У Китаї основну електроенергію для ЦОД дає вугілля, у США - газ.На діаграмі показано виробництво електроенергії для забезпечення центрів обробки даних за джерелами енергії (у ТВт/год) у світі, а також у Китаї та США у 2025 році та прогноз на 2030 рік.Терават-година - це мільярд кіловат-годин. Якщо у 2035 році ЦОД споживатимуть приблизно 1300 ТВт/год, то це трохи менше як уся Індія у 2016 р. (1,408 ТВт/год). Підозрюю, що цей графік доволі оптимістичний, а потреби ШІ зростатимуть швидше. Що робити людям, які втратять робочі місця через застосування ШІ? Правильно - крутити педалі. А щоби ви тренувалися - вам вже роблять велодоріжки.