Шановні споживачі електроенергії!Нагадую, що завтра, 24.05, у Сумському та Охтирському районах буде тимчасово відсутнє електропостачання у зв’язку з проведенням робіт на електромережах.Період відключення:з 06:00 до 16:00Також у Сумах через відключення електроенергії можливі додаткові незручності:💧 ВодопостачанняОб’єкти КП «Міськводоканал» будуть переведені на аварійно-резервне живлення.З 08:00 до 12:00 вода подаватиметься в місто з пониженим тиском.Через знеструмлення підкачувальних насосів водопостачання верхніх поверхів багатоповерхівок може бути ускладнене. Рекомендуємо зробити невеликий запас води вже сьогодні.🚌 Громадський транспортНа комунальних маршрутах міста працюватимуть лише автобуси за графіком вихідного дня. Повноцінний рух комунального транспорту відновиться після завершення робіт на електромережах.Заздалегідь підготуйтеся до відключення: зарядіть телефони, павербанки, ноутбуки та інші необхідні пристрої, подбайте про запас води й врахуйте зміни під час планування поїздок.
🔸Споживання електроенергії відповідає сезонним показникам🔸Негода знеструмила понад 170 населених пунктів у дев’яти областях🔸Будь ласка, ощадливо споживайте електроенергію з 18:00 до 22:00 НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру. Внаслідок дронових, ракетних та артилерійських ударів – на ранок є знеструмлені споживачі у Донецькій, Запорізькій, Чернігівській, Харківській, Сумській, Херсонській та Одеській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Сьогодні, 7 квітня, станом на 9:30, його рівень був таким же, як і попереднього дня – у понеділок. Вчора, 6 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 1,1% вищим, ніж максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 3 квітня. Причина змін –похолодання у більшості регіонів України. Сьогодні є необхідність в ощадливому енергоспоживанні в усіх регіонах України. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00 та не вмикайте кілька таких приладів одночасно.
🔸Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження🔸Енергоємні процеси доцільно перенести на денний час – з 11:00 до 15:00🔸Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВУпродовж минулої та вже поточної доби ворог здійснив масовану дронову атаку на об’єкти енергетичної інфраструктури у кількох областях. Внаслідок пошкодження обладнання – на ранок залишаються знеструмлені споживачі у Харківській, Сумській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Черкаській і Одеській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 2 квітня, станом на 9:30, його рівень був на 3,5% нижчим, ніж в цей же час попереднього дня – у середу. Причина змін – ясна погода у більшості регіонів України, що зумовлює високу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.Вчора, 1 квітня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня – у вівторок, 31 березня. Враховуючи погодні умови, енергоємні процеси сьогодні доцільно перенести на період найбільш продуктивної роботи сонячних електростанцій – з 11:00 до 15:00. У вечірні години в усіх регіонах України є потреба в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00 та не вмикайте кілька таких приладів одночасно.
🔸Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання 🔸В усіх регіонах України є потреба в ощадливому енергоспоживанні🔸Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВнаслідок ворожих атак на енергооб’єкти – на ранок є нові знеструмлення у Харківській, Донецькій та Дніпропетровській областях. Там, де це дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів. Найскладнішою наразі є ситуація на Сумщині. З ночі там триває масована дронова атака на енергетичну інфраструктуру. Значна кількість населених пунктів у регіоні знеструмлена через пошкоджене обладнання. Оперативно почати відновлювальні роботи енергетикам поки не вдається через повітряну тривогу та загрозу повторних ударів. Внаслідок попередніх ракетно-дронових атак на енергооб’єкти – сьогодні у всіх регіонах України з 12:00 до 17:00 будуть вимушено застосовуватись заходи обмеження споживання для промислових споживачів.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 1 квітня, станом на 9:30, його рівень був на 1,2% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у вівторок. Причина – встановлення хмарної погоди в усіх регіонах України. Це зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне збільшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.Вчора, 31 березня, добовий максимум споживання був зафіксований вранці. Він був на тому ж рівні, що й максимум попереднього дня – у понеділок, 30 березня. Враховуючи погодні умови, сьогодні в усіх регіонах є потреба в ощадливому енергоспоживанні протягом доби. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами до 22:00 та не вмикайте кілька таких приладів одночасно.
🔸Споживання електроенергії зросло🔸У вечірні години є потреба в ощадливому енергоспоживанні в усіх регіонах🔸Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВВорог продовжує атаки на об’єкти української енергосистеми. Внаслідок російських ударів – на ранок є нові знеструмлення у Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій і Полтавській областях. Скрізь, де це наразі дозволяють безпекові умови, вже здійснюються аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше заживити усіх споживачів. СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії зросло. Сьогодні, 31 березня, станом на 9:30, його рівень був на 2,7% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у понеділок. Причина – хмарна погода майже на всій території України та дощ у кількох областях. Це зумовлює низьку ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне збільшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.Вчора, 30 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,6% нижчим, ніж максимум попереднього робочого дня – у п’ятницю, 27 березня. Сьогодні в усіх регіонах є потреба в ощадливому енергоспоживанні у вечірні години – з 18:00 до 22:00. Будь ласка, обмежте у цей час користування потужними електроприладами та не вмикайте кілька таких приладів одночасно.
🔸Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання🔸Користування потужними електроприладами доцільно перенести на період з 11:00 до 16:00🔸Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо у вечірні години – з 18:00 до 22:00НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВЧерез обстріли енергетичної інфраструктури – на ранок є знеструмлені споживачі в Сумській, Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській, Хмельницькій, Харківській і Чернігівській областях. Скрізь, де це дозволяють безпекові умови, вже розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене ворогом обладнання в роботу.СПОЖИВАННЯСпоживання електроенергії демонструє тенденцію до зростання. Сьогодні, 30 березня, станом на 9:30, його рівень був на 2,7% вищим, ніж в цей же час попереднього робочого дня – у п’ятницю, 27 березня. Причина – хмарна погода у більшості регіонів, що зумовлює нижчу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне збільшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.Вчора, 29 березня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 5,3% нижчим, ніж максимум попередньої неділі – 22 березня. Причина таких змін – суттєве потепління в усіх регіонах України.Активне енергоспоживання сьогодні доцільно перенести на період найбільш ефективної роботи сонячних електростанцій – з 11:00 до 16:00. Натомість у вечірні години – з 18:00 до 22:00 – є потреба в ощадливому споживанні електроенергії. Будь ласка, обмежте у цей час користування потужними електроприладами.
💡Фахівці АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" зустрілися з мешканцями Сум і детально відповіли на найпоширеніші запитання щодо графіків погодинних та аварійних відключень, причин обмежень і технічних нюансів роботи мереж в умовах постійних атак.🔹Відключення у вигляді графіків є вимушеним кроком для збереження стабільності енергосистеми, а самі енергетики перебувають у таких самих умовах, як і всі споживачі.🔸На зустрічі ми обговорили, чому відключення не завжди співпадають із графіками, чому окремі будинки не знеструмлюються, особливості живлення критичної інфраструктури, ситуацію з будинками з електроопаленням, роботу автоматики в багатоквартирних будинках, навантаження на кол-центр та можливі шляхи покращення комунікації зі споживачами.🔸Детальніше про результати зустрічі – за посиланням на нашому сайті.❕Нагадаємо, в грудні 2025 року ми провели брифінг для журналістів, щоб детально відповісти на найпоширеніші запитання щодо застосування графіків погодинних відключень на території Сумщини. Ми завжди відкриті до співпраці з медіа і з населенням, адже розуміємо важливість комунікації та роз'яснення ситуації в ці складні часи.🔹Розуміємо мешканців Сумщини та всіх українців, які потерпають від енергетичного терору рф. Будь-яке відключення електроенергії – це апріорі несправедливо, адже українці мають право жити зі світлом, теплом і в комфортних умовах у XXI столітті. Саме позбавлення базових благ є однією з цілей російської агресії. Попри це, робимо все можливе, щоб вистояти та забезпечити стабільну роботу енергосистеми.
Шановні споживачі електроенергії! Ввечері 1-го листопада армія росії вкотре атакувала енергетику Сумської області. У результаті були знеструмлені 895 населених пунктів - майже 366 тисяч споживачів електроенергії. Завдяки професіоналізму та сміливості наших працівників ранок 2-го листопада Сумщина зустріла зі світлом - розподіл електроенергії знеструмленим напередодні споживачам відновлено.Станом на ранок 2 листопада на території Сумщини більше 6 тисяч споживачів тимчасово без електроенергії внаслідок військової агресії рф - на прикордонних територіях. Це ті громади, виїзд на які відбувається лише за погодження з військовими та органами місцевого самоврядування.Також на території Сумщини можливі локальні вимкнення окремих будинків через несприятливі погодні умови. Якщо у Вас немає світла, про причину знеструмлення можна дізнатися кількома способами:✅ Зателефонувати до кол-центру АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" за безкоштовними цілодобовими номерами 0 800-300-247 або 0 542 659 659.✅ Переглянути інформацію в особистому кабінеті Е-SVITLO або в однойменному додатку.✅ Переглянути розділ Споживачам-Відключення-Поточні аварійні вимкнення на сайті АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО": https://www.soe.com.ua/spozhivacham/vidklyuchennya🛑Підкреслимо, найближчим часом синоптики прогнозують погіршення погодних умов - сильні пориви вітру та зливи. Тому можливі тимчасові аварійні знеструмлення. Наші фахівці роблять і робитимуть все, щоб кожна оселя на Сумщині була зі світлом.🆘 Якщо Ви побачили обірваний чи провислий провід, не підходьте до нього ближче ніж на 8 метрів, негайно повідомте про це до кол-центру АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" за одним із номерів: 0800-300-247, (0542) 659-659.
Щодо коливань напруги в мережі Шановні споживачі електроенергії! У зв'язку з тим, що інколи спостерігаються тимчасові короткочасні коливання напруги в мережі, пояснюємо ситуацію. Причиною цьому є аварійний стан енергосистеми України, яка постраждала внаслідок терористичних актів російської армії. АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" отримує електроенергію від магістральних мереж. У нормальному режимі роботи вона становить – 110 кВ. Зараз цей показник інколи буває підвищеним. Через постійні обстріли навантаження на вцілілі об'єкти зростає, а через повітряні тривоги працівники енергетичної сфери часто змушені спускатися в укриття для збереження життя. Це ускладнює процес регулювання напруги в ручному режимі безпосередньо на енергооб’єкті.Ми робимо все, щоб утримати роботу енергосистеми в стабільному режимі! Якщо ви спостерігаєте коливання напруги в мережі, які рідко, та все ж бувають, будь ласка, вимкніть тимчасово прилади, які можуть постраждати та користуйтеся захисними пристроями, які забезпечують стабільну роботу електропроводки, оберігаючи техніку від коливань напруги. Прохаємо з розумінням поставитися до ситуації та пам'ятати, що єдина її причина – це військова агресія росії проти України!