Джерело
On a journey to success 🎯 | Штучний інтелект та необхідність вищої освіти 👩💻Останнімчасом бачу, я...
264 Охват/переглядів
2024-09-11 09:32
Повідомлення №1482
Штучний інтелект та необхідність вищої освіти 👩💻Останнімчасом бачу, як у мережі все більше піднімаються питання щодо «заміни більшості професій штучним інтелектом» та важливістю (або ж ні) вищої освіти, тому я вирішила трішки поділитись з вами власними думками з цього приводу і, можливо, заохотити до дискусії в коментарях. Штучний інтелект 📊Якщо коротко, то це класна штука, яка має божевільний потенціал. Якщо говорити про деталі, я таки не дуже вірю в те, що він зможе замінити більшість професій. Скоріше, це лише інструмент, який дозволить автоматизувати певну частину роботи та дати можливість нам отримати кращий «work-life balance». У більшості сфер діяльності все одно основний контроль має бути за людиною, оскільки штучний інтелект здатний запропонувати щось доволі «шаблонне», над чим потім потрібно ще певний час працювати.Я не можу проаналізувати вплив ШІ на розвиток ВСІХ сфер, але з мого досвіду в 90% випадків використання штучного інтелекту, потім потрібно було ще суттєву частину роботи робити самому. Необхідність вищої освіти 👩🏫Неоднозначне питання, яке залежить від великої кількості факторів і для кожного ці фактори різні. Особисто для себе я бачу сенс у бакалавраті, далі - ні. На мою думку, вища освіта - це переважно не стільки про навчання, скільки про нетворкінг, прокачку soft skills, якесь відчуття конкуренції, мотивації та «задання напрямку руху». Вища освіта також в деяких випадках може бути класним способом емігрувати (наприклад, завдяки навчанню в США, оскільки стає набагато легше отримати візу, а там і дозвіл на роботу), або ж просто зрозуміти хто ти і чого ти хочеш від цього життя.І, оскільки для кожного ці фактори прийняття рішення різні, однозначної відповіді чи потрібно вам це немає.Єдине що, як на мене, не має сенсу, це вимагання роботодавцями «вищої освіти хоч в якій-небудь сфері», замість того, аби дивитись на потрібні навики та досвід.Тому я категорично проти думки щодо наявності вищої освіти «аби було», оскільки це дуже сильно знецінює професійний диплом на ринку праці і призводить до того, що все зводиться до використання диплому лише як «коврика під мишку» або «підставки під чашку». Що ви думаєте з цього приводу? Чекаю ваші думки в коментарях 💭👇🏻#thoughts