Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Стійкість для стійких
Додано 14 лип 2024

Стійкість для стійких

@stijkist
Кількість підписників: 12 586
Фото: 1,610
Відео: 528
Посилання: 73
Опис:
Канал веде Світлана Ройз. Проєкт твориться в партнерстві і за підтримки ГО Вчися
Джерело

Стійкість для стійких | Сьогодні була розмова і роздуми про щастя під час війни. Якщо мене зап...

Логотип телеграм спільноти - Стійкість для стійких Стійкість для стійких @stijkist
4 760 Охват/переглядів 2026-06-01 17:10 Повідомлення №2286
Сьогодні була розмова і роздуми про щастя під час війни. Якщо мене запитати: чи щаслива я? - то в певному розумінні - так. Але це ж точно не стан ейфорії.Під час війни особливо відчутно, що щастя - не якийсь піковий стан, який уносить у захмар'я й позбавляє контакту з життям. Воно не уводить від реальності. Для мене щастя - це сама вкоріненість у житті. Можливість залишатися всередині життя. Здатність відчувати і біль, і життя одночасно.У наших воєнних умовах щастя як постійний стан крайнього ступеня радості просто не може існувати. Сьогодні думала про різні виміри того, що називають щастям.Гедонічне щастя - від грецького hedone - «насолода». Це задоволення, радість, комфорт, відчуття благополуччя, відсутність страждань. Коли в мене минає напад мігрені, я всім кажу: коли голова не болить - це щастя. Це дуже природний, тілесний рівень переживання життя.Евдемонічне щастя - від грецького eudaimonia. Це поняття, яке пов'язують з Аристотелем: життя із сенсом, реалізація свого потенціалу, здатність знаходити й зберігати внутрішню опору.Евдемонічне щастя не завжди відчувається як щось приємне саме в цю мить. Можна бути втомленою, але водночас відчувати сенс і натхнення. Вчора я ходила Книжковим Арсеналом і відчувала саме таке щастя - щастя сопричетності, своєї зграї.В одному вечорі можуть бути обидва ці виміри.Гедонічний рівень: плед, полуниця, серіал чи музика, близькі поруч. Коротка радість. Напевно, саме це зараз модно називати «дофаміновим». У мене сьогодні це - перші півонії.І евдемонічний рівень: втома після складної роботи над важливим проєктом, але водночас відчуття, що ти робиш щось більше за себе. Щось справжнє.Гедонічне щастя дає можливість відновлюватися. Евдемонічне надає життю глибини й напрямку.І, мабуть, саме зараз: щастя - це не відсутність болю. Іноді це здатність, попри біль і все наше виснаження, залишатися в контакті з життям, людьми, сенсами й собою.Звісно, наше благополуччя потребує обох вимірів: і радості, і сенсу.Радості і відчуття глибини нам.Доброї безпечної ночі ❤️ #роздуми@stijkist Світлана Ройз