Джерело
Stek | Ще одна новостворена бригада(157 ОМБР) після кількох місяців підготовк...
2 500 Охват/переглядів
2025-01-24 15:56
Повідомлення №1340
Ще одна новостворена бригада(157 ОМБР) після кількох місяців підготовки опинилась на чи не найскладнішій ділянці фронту(Покровськ/Курахове). Результат, на жаль, нагадує історію 155-ки.Ось, кілька цитат з важливого матеріалу Громадського, який рекомендую прочитати повністю:⚫️ «Я мав навчатися на ПТРК. БЗВП пройшли. Чекали відправлення на фах. А замість нього нас відправили на Зорю (Покровський напрямок), і першого ж дня багатьох пацанів — на нуль. Деякі одразу відмовлялися. Зброю здавали і казали: “Ми нікуди йти не будемо”», — каже Олег, військовий зі 157 бригади, мобілізований у липні.⚫️ Вголос про кількість утрат і СЗЧ у бригаді не говорять навіть на умовах анонімності. Але число останніх випадків, зі слів співрозмовників, може сягати щонайменше третини, тобто це кілька сотень або й понад тисячу військових.⚫️ На злагодженість нової бригади, за словами іншого військовослужбовця, навіть немає шансу, бо її «розбирають на запчастини».«Тобто приїхали з інших бригад і забрали наші вже створені батальйони повністю в штат. Так у нас просто під нуль вигребли два батальйони. Хоча ми вийшли на бойові тільки два місяці тому»,— нарікає військовий.⚫️ «У нас були визначені графіки, терміни, проведення індивідуальної та колективної підготовки, і майже весь особовий склад частини пройшов індивідуальний вишкіл (БЗВП — ред.). А от щодо колективної підготовки — на жаль, нам не дали на це часу. І це бажання не моє як командира і не моїх підлеглих, це виконання розпоряджень і наказів, які ми виконуємо», — відповідає комбриг Петро Чуб.⚫️ «Ви ж розумієте, коли зі штабу йде наказ “вперед-вперед” — то був у тебе час на злагодження чи не було, нікого, власне кажучи, не колише», — додає на умовах анонімності офіцер зі штабу бригади.⚫️ «У мене напрошується одне питання. Коли є вибиті бригади, що вже давним-давно воюють і мають командування, яке хоча б щось уміє. Чому не поповнювати давно створені бригади? На*ера створювати на рівному місці нові?» — не стримує емоцій співрозмовник hromadske у 157 ОМБР.Читати текст повністю - https://hromadske.ua/viyna/238262-miasna-bryhada-chy-bezdarnyy-komandyr-de-khloptsi-shcho-ne-tak-iz-novostvorenymy-bryhadamy