Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Stek
Додано 14 лип 2024

Stek

@steklevko
Кількість підписників: 2 716
Фото: 601
Відео: 455
Посилання: 379
Опис:
Мене звати Левко Стек. Я журналіст Радіо Свобода. З травня 2022 - мобілізований солдат.

👥 Кількість підписників

2 716
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -6
Середній/Місяць:: -43

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 656
Середній/День:: 2,600
Середній/Тиждень:: 2,887
ERR: 97.79%

📊 Кількість повідомлень на день

0
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 2,150 25-09-24 09:45
❗️ТЕРМІНОВО: окупанти розстріляли сімʼю цивільних і захопили дівчинку у заручники задля просування військ рф!В зоні відповідальності Третього армійського корпусу, у районі н.п. Шандриголове, окупанти розстріляли сім’ю цивільних та захопили неповнолітню дівчинку. Ворог використовує її для прикриття своїх груп та подальшого просування на Лиманському напрямку.З радіоперехоплень стало відомо: ще до початку штурму н.п. командир рф з позивним «Балі» віддав наказ на знищення цивільного населення, інструкції діяти швидко і «убивать всех без разбора». Підрозділ ворога увійшов до житлового будинку та розстріляв мирних мешканців, батьків дитини. Росіяни викрали дівчинку й продовжують штурмові дії, утримуючи її в заручниках, аби унеможливити ведення вогню по них.Воєнний злочин у прямому ефірі фіксують підрозділи корпусу. Усі радіоперехоплення свідчать про заздалегідь спланований характер дій противника.Третій армійський корпус та СБУ наголошують: завчасна евакуація з району бойових дій рятує від російських окупантів!Третій армійський корпус | Instagram | Facebook | YouTube | ab3.army | TikTok | Підтримати 🇺🇦
👁 2,410 25-07-23 19:05
Колишній CEO Google(а зараз CEO компанії Swift Beat) Ерік Шмідт виробляє дрони для війни в Україні. Один з його БПЛА наразі найефективніший у перехопленні шахедів."Економічна правда" дізналася про три типи безпілотників, за розробкою яких стоїть Шмідт. Хоча назви конкретних виробів не розголошуються з міркувань безпеки, відомо, що йдеться про дрони-перехоплювачі, які найчастіше використовують проти шахедів, ударні БПЛА середньої дальності (Middle Strike) та дрони-камікадзе (FPV). Усі вони поєднують у собі штучний інтелект та сучасні безпілотні технології.Більшість з тих, з ким спілкувалася ЕП при підготовці матеріалу, зазначають, що перехоплювач Шмідта – один з найефективніших у боротьбі з ворожими дронами. Зокрема, він демонструє високу точність виявлення цілей у нічному небі. Більшість збитих шахедів дронами, близько 90%, припадає саме на ці системи.Представник однієї з бригад розповів про дрони-камікадзе Шмідта з власною системою зв’язку, на яку не діє ворожий РЕБ. За його словами, у ці дрони вмонтований ШІ для виявлення та ураження цілі, який добре показав себе в бою.Більше про роль Шмідта і його розробок у війні проти Росії можна прочитати в тексті Економічної правди.
👁 2,700 25-04-17 14:42
ПОЧАТОК В ПОПЕРЕДНЬОМУ ДОПИСІ ⬆️⬆️⬆️Можливо, користі від нього й менше, аніж від осколково-фугасного снаряду калібром 155-мм, та вона точно є. І після того як об’єктиви камер вкриються найлипкішою донбаською глиною, вмиються наймутнішою водою з Сіверсього Донця і навіть трохи поб’ються в найтіснішому бліндажі десь під Курдюмівкою ви самі у цьому переконаєтесь. Щоправда, перед цим ще треба якось виїхати назад. Але ми це обов’яково зробимо, хоч і не зараз - можливо через добу, а можливо через п’ять. Хтозна, скільки дронів/снарядів/набоїв залишилось у покидьків за каналом/селом/кварталом. Але поки вони їх не жаліють і насипають від душі, тож скидайте свої камери, по транспорту поки мінус.Отак ми працювали, але більше не будемо. Тобто, будемо але вже зовсім не так. Козака в коричневій футболці і піксельній панамі звати Олексій. І він був невід’ємною частиною нашого маленького колективу. Звісно, всі ми в душі розуміємо, що навіть найкрутіший репортаж, найбільш вражаючі кадри, чи найщиріші слова сказані на камеру – не зупинять черговий російський м'ясний штурм. Але точно не всі ми вирішуємо, що маємо залишитись на цих самих позиціях, щоб вони і далі були НАШИМИ. А Льоша вирішив. І тепер у нас нема класного журналіста, але, ймовірно, з'явився не менш класний оператор БПЛА в підрозділі безпілотних систем «Фенікс». Теж, можна сказати, працює з камерами, хоча знімає уже геть інше кіно. Тепер двох його рук, ніг і, особливо, голови нам дуже не вистачатиме. Хоч я і впевнений, що вони й надалі приноситимуть нам усім користь. І її ви теж зможете побачити.А щоб це відбулось максимально швидко і ефективно давайте закриємо збір для Льоші. Козакам треба купити 3 Мавіка, а нам усім треба, щоб у цей Чистий четвер совість була хоча б така ж чиста, як вікна на нашому вимитому заскленому балконі. Реквізити додаю:🔗Посилання на банкуhttps://send.monobank.ua/jar/2Pe1sZ56H7💳Номер картки банки4441 1111 2245 8254
👁 3,100 25-03-19 09:56
Працював у Покровську. Саме те місце, де дуже добре видно, як дрони змінили війну назавжди. З одного боку росіяни, які завдяки оптоволокну(і не лише) дотягуються дуже далеко і роблять усе можливе, щоб ускладнити нашу логістику. З іншого - українські сили оборони, які в значній мірі саме дронами зуміли зупинити ворожий наступ на цій ділянці фронту. Завдяки якісній координації і співпраці між різними підрозділами контроль за малими штурмовими групами на підступах до міста став тотальним. Одразу кілька дронів можуть полювати за окремим російським піхотинцем. Паралельно інші екіпажі вибивають транспорт, далі - артилерія, РСЗВ, польові склади. Ще далі - ще більш важливі цілі і так на кілька десятків кілометрів. Звісно, та кількість засобів і особового складу, яку сконцентрував тут ворог, ще дозволяє їм триматись і навіть пробувати місцями йти вперед. Та скільки ще це буде можливо без відтягування значних сил з інших ділянок - головне питання. Якщо цікаво глянуть весь матеріал, переходьте за посиланням.
👁 4,300 25-03-04 09:56
Не знаю, чи взагалі правдивою є інфа про зупинку військової допомоги з боку США. В будь-якому разі, одного разу Трамп до подібного кроку вже вдавався - з вересня 2023 по квітень 2024 року. Тоді сім місяців без американської техніки і боєкомплекту дійсно позначились на передовій. Але з тих пір війна відчутно змінилась. В першу чергу я маю на увазі вплив ударних та розвідувальних дронів. По цих позиціях ми на щастя не залежимо від США. І саме безпілотники зараз найбільше впливають на хід бойових дій. Загальноприйнятою стала оцінка, що 80% уражень на фронті тепер здійснюють саме БПЛА. Рік тому цифри були ще далекими від схожих показників. Пересування піхоти і техніки ще не перебувало під тотальним контролем з повітря на 10-15 кілометрів вглиб від лінії зіткнення, за одним піхотинцем не полювало одночасно два-три ударні дрони, росіяни ще могли собі дозволити атаки десятками одиниць бронетехніки, БК і провізію російській піхоті ще не возили віслюками та кіньми, штурми на Жигулях були рідкісними винятками, а не поширеною практикою. Грубо кажучи, війна була геть іншою. Я далекий від думки, що ми прекрасно впораємось і без допомоги США. Але якщо Трамп таким чином хоче швидко примусити Україну до зупинки вогню без жодних безпекових гарантій, то його чекає сюрприз. Я вболіваю, щоб нам не довелось цього перевіряти, але якщо вже нашої думки не запитують, то добре мати в рукаві козир у вигляді кількох мільйонів фпв-дронів, які остудять гарячі голови і дадуть трохи більше часу для дипломатії.
👁 2,500 25-01-24 15:56
Ще одна новостворена бригада(157 ОМБР) після кількох місяців підготовки опинилась на чи не найскладнішій ділянці фронту(Покровськ/Курахове). Результат, на жаль, нагадує історію 155-ки.Ось, кілька цитат з важливого матеріалу Громадського, який рекомендую прочитати повністю:⚫️ «Я мав навчатися на ПТРК. БЗВП пройшли. Чекали відправлення на фах. А замість нього нас відправили на Зорю (Покровський напрямок), і першого ж дня багатьох пацанів — на нуль. Деякі одразу відмовлялися. Зброю здавали і казали: “Ми нікуди йти не будемо”», — каже Олег, військовий зі 157 бригади, мобілізований у липні.⚫️ Вголос про кількість утрат і СЗЧ у бригаді не говорять навіть на умовах анонімності. Але число останніх випадків, зі слів співрозмовників, може сягати щонайменше третини, тобто це кілька сотень або й понад тисячу військових.⚫️ На злагодженість нової бригади, за словами іншого військовослужбовця, навіть немає шансу, бо її «розбирають на запчастини».«Тобто приїхали з інших бригад і забрали наші вже створені батальйони повністю в штат. Так у нас просто під нуль вигребли два батальйони. Хоча ми вийшли на бойові тільки два місяці тому»,— нарікає військовий.⚫️ «У нас були визначені графіки, терміни, проведення індивідуальної та колективної підготовки, і майже весь особовий склад частини пройшов індивідуальний вишкіл (БЗВП — ред.). А от щодо колективної підготовки — на жаль, нам не дали на це часу. І це бажання не моє як командира і не моїх підлеглих, це виконання розпоряджень і наказів, які ми виконуємо», — відповідає комбриг Петро Чуб.⚫️ «Ви ж розумієте, коли зі штабу йде наказ “вперед-вперед” — то був у тебе час на злагодження чи не було, нікого, власне кажучи, не колише», — додає на умовах анонімності офіцер зі штабу бригади.⚫️ «У мене напрошується одне питання. Коли є вибиті бригади, що вже давним-давно воюють і мають командування, яке хоча б щось уміє. Чому не поповнювати давно створені бригади? На*ера створювати на рівному місці нові?» — не стримує емоцій співрозмовник hromadske у 157 ОМБР.Читати текст повністю - https://hromadske.ua/viyna/238262-miasna-bryhada-chy-bezdarnyy-komandyr-de-khloptsi-shcho-ne-tak-iz-novostvorenymy-bryhadamy
👁 2,700 25-01-19 14:29
- точно і чітко встановлені обставини і координати місця зникнення безпосередньо впливають на подальші пошуки;- рідні зниклих безвісти і загиблих військовослужбовців мають право знати правду про те, що сталося. ⚫️ І насамкінець про найскладніше і найстрашніше - про катування, побиття і жорстоке поводження. Наразі я отримала 6 звернень з такими скаргами. По одному з них, де заявники надали відео, ми оперативно встановили особу людини, яка перед строєм катувала електрошокером військовослужбовця. Ним виявився командир батальйону. З’ясувалося, що знущання і побиття, дуже часто взагалі без причини, - систематична практика в цьому батальйоні. За моєю заявою ДБР відкрило кримінальне провадження, триває також службове розслідування, командира відсторонено від виконання посадових обов’язків. Дякую всім, хто оперативно відреагував. Але в мене залишаються питання. Про ситуацію в цьому батальйоні орієнтовно з вересня знали всі. Побиті військовослужбовці писали скарги до ВСП і на вище командування, ситуацію фіксувала контррозвідка. Але ніхто не вжив жодних заходів. І це заслуговує на окрему перевірку, результатом якої має бути сигнал усім відповідним службам і органам - за бездіяльність теж доведеться відповідати. Решту звернень опрацьовуємо і з’ясовуємо обставини. Якщо катування і побиття будуть підтверджені - буде написана заява в ДБР та скерований лист до командування з проханням ініціювати службові розслідування". Допис повністю можете прочитати тут. Дуже рекомендую, кому цікаво, з якими основними труднощами зараз стикаються військові( окрім, звісно, росіян на полі бою).
👁 2,500 25-01-10 16:34
США змусили ЗСУ дозволити спокійно відступити з Херсону 30-ти тисячному угрупуванню рф — Боб Вудворд після спілкування з чиновниками США у книзі «Війна».Автор книги пише, що коли українська армія звільняла Херсон, американська розвідка попередила, що ризик ядерного удару підвищиться, якщо росіяни втратять основні сили при відступі з міста. Згідно з планом української армії, ЗСУ мали переслідувати відступаючих росіян і завдати масованих ударів, але цього не сталося — росіяни відступили без значних втрат.Виявилося, що перед відходом російського ворога американці попередили Байдена, що обстріл ЗСУ по рф може призвести до 50% ймовірності ядерного удару з боку путіна.Американці зателефонували Герасімову, який пообіцяв Мілі, що при великих втратах під час відступу з Херсону буде застосовано ядерну зброю.Після цього росіяни отримали свого роду гарантію безпеки і вийшли на лівий беріг, переправивши всю свою техніку та особовий склад.Страх американців перед ядерною зброєю змусив ЗСУ утриматися від атак, внаслідок чого росіяни спокійно відійшли, зберігши 30 тисяч солдатів і техніку.Автор книги стверджує, що страх американців перед ядерною зброєю змусив ЗСУ просто чекати, що дозволило рф зберегти сили, перегрупуватися та захоплювати великі території України.🚀Приєднатися до ZN.UA
👁 2,600 24-10-20 10:37
Не певен, чи всі в курсі, але до мобілізації, я працював на Радіо Свобода в проекті "Донбас.Реалії". Там ми показували нашій аудиторії війну ще до повномасштабного вторгнення. Робили це впродовж років, якою б не була ситуація на лінії фронту. Бо завжди вважали, що це головна тема для нашої країни(до речі, напишіть, хто з вас дивився чи дивиться "Донбас.Реалії" і як вам проект?).Так от, сьогодні колеги випустили не зовсім звичний формат. Він про одну позицію пілотів фпв, яка потрапила під прицільний ворожий обстріл. Вирізав вам невеликий епізод, який, проте, добре ілюструє важкість професії - "воєнкор". На відео вибух танкового снаряда в кількох метрах від журналіста Романа Пагулича та героїв його матеріалу. В 90 випадках зі 100 такий приліт закінчився б трагедією. Та, на щастя, не цього разу. Залишу також лінк на повний випуск. Сходіть, залиште комент з підтримкою авторам. Повірте, вони не так часто чують слова вдячності від аудиторії. А проте, виконують вкрай важливу для усіх нас функцію.
👁 1,600 24-07-29 18:47
Дуже тривожні, проте тверезі і вчасні думки від чудового аналітика та дослідника цієї війни Tatarigami_UA. Читати усім обов'язково:"Понад півтора року тому я написав кілька дописів про збереження радянського командування в українській армії. У той час багато хто відкидав моє занепокоєння, стверджуючи, що війна — не час для змін. На жаль, відтоді ситуація лише погіршилася, і проблема залишається системною. Ця проблема існувала до генерала Залужного, продовжувалася під час його перебування на посаді та ще більше загострилася за генерала Сирського. Попри обіцянки покращити ситуацію, Сирський посилив ю тиск на командний склад, щоб той утримувався з такими ж обмеженими ресурсами, і результати очевидні.Раніше цього року я правильно зазначив зі своєю командою, що Харківська операція, ймовірно, була диверсією і що основний акцент залишатиметься на Донбасі. Поки наші війська намагалися відбити Глибоке і місяцями утримували плацдарм у Кринках (попри нечіткі цілі з огляду на наші обмежені ресурси), росіяни систематично виснажували наші бригади на Донбасі. Російський підхід не є особливо інноваційним: вони щодня посилають невеликі тактичні підрозділи проти української оборони, поки не впаде одна позиція, а потім використовують успіх. Старші українські командири намагалися застосувати подібну тактику, забуваючи про те, що у нас набагато менше людей і ненадійна західна підтримка, яка може прибути або не прибути вчасно, якщо взагалі прибуде.З російської сторони краще? Абсолютно ні. Моя команда має записи багатьох радіопереговорів з російської сторони, які виявляють погрози страти або відмови в медичній евакуації, якщо їхні війська відмовляться наступати. У росіян набагато гірше, але вони мають значні переваги в особовому складі, техніці, артилерії та авіації. Вони можуть собі дозволити таку тактику, а ми – ні. Більше того, російська армія у 2024 році набагато розумніша та досвідченіша, ніж дезорганізовані війська, які ми бачили у лютому 2022 року. Єдиний спосіб зупинити їхнє просування – це перехитрити їх, проявивши більшу винахідливість та обережність, прагнучи зберегти свій особовий склад, коли того вимагає ситуація.Ще можна зламати хребет російській армії, яка має серйозні проблеми з матеріально-технічним забезпеченням, дедалі меншу кількість законсервованої техніки, ставку на неброньований транспорт, невмотивований особовий склад і вузькі місця заміни артилерійських стволів.Однак вікно можливостей стає все меншим. Якщо кардинальних змін не буде, ми рухаємося до найнесприятливішого сценарію з усіх: форсовані переговори, тупик, мінімізація західної допомоги, переозброєння російської армії та новий виток війни з набагато несприятливішими наслідками для України, що призводе до окупації та примусової асиміляції."