Джерело
spetsnazer | Так от, з куртками працює та сама фізика.Часто військові допускають од...
5 740 Охват/переглядів
2026-01-11 11:30
Повідомлення №5729
Так от, з куртками працює та сама фізика.Часто військові допускають одну й ту саму помилку: бережуть 5-й шар (софтшел), а замість нього тягають 6-й (гортекс).Логіка залізна - "Ну це ж дощовик, він щільний, захистить від води".Нажаль, і це також пастка.1. Ефект "пароварки". Як і у випадку з черевиками, мембрана має ліміт пропускної здатності. Коли ви йдете нагружені, тіло викидає більше пари, ніж гортекс здатен випустити. Результат той самий, що і в черевиках: ви сухі зовні (дощ не пройшов), але абсолютно мокрі всередині (від власного поту). Тільки на відміну від ніг, тут ще й мокра спина. Стали на 5 хвилин - запалення легень готове.2. Чому треба саме Level 5 Софтшел. Він не герметичний, і це його плюс. Він працює як клапан.Вітер тримає, вологу і сніг відбиває.А головне - випускає пару зі свистом. Ви висихаєте прямо на ходу, не створюючи болото під курткою.Короткий висновок: L6 - це як скафандр. Вдягаємо ТІЛЬКИ коли реально злива і ви не здійснюєте марш-бросок. Вся інша робота - сніг, вітер, багнюка - це Level 5.Не варіть себе в мембрані. Працюйте з розумом.Доказ з офіційної брошури PEO Soldier (US Army)Increases moisture vapor permeability - "Збільшує проникність для водяної пари". (Простими словами - випускає піт назовні).Decreasing saturation from moisture vapor accumulation - "Зменшує намокання від накопичення вологи". ( ви не будете мокрі від власного поту).