Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Соняшник🦅
Додано 06 січ 2025

Соняшник🦅

@soniah_hub
Кількість підписників: 36 436
Фото: 8,410
Відео: 3,870
Посилання: 9,650
Опис:
Нетиповий блог бійців ПС ЗСУ 🫡 Трохи літаєм. Трохи збиваєм. Всі історії засновані виключно на власному досвіді, всі пости зроблені з душею. Family link: https://t.me/+0f7haiCD6FNkM2I0 Зворотній зв'язок: @feedbackSoniah_bot рекламу не продаємо

👥 Кількість підписників

36 436
Середній/День:: +769
Середній/Тиждень:: +1107
Середній/Місяць:: +2394

👁️ Середній перегляд на повідомлення

7 836
Середній/День:: 7,100
Середній/Тиждень:: 13,316
ERR: 21.51%

📊 Кількість повідомлень на день

5.4
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 13
Середнє за день: 5.4

Історія змін лого

Історія змін назви

Соняшник🦅 2025-04-04
сонях 2025-04-03

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2025-01-08

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 7,290 26-04-05 14:16
А-10 ще походить?Поки між Конгресом і Повітряними Силами ведуться баталії щодо того, чи списувати A-10 Thunderbolt II, літак продовжує отримувати нові можливості. Нещодавно тестовий A-10 вперше піднявся в повітря з новою системою дозаправки під «шланг-конус» замість стандартної «штанги». Таке рішення дозволить дозаправлятися від C-130 Hercules.Більшість тактичної авіації ВПС США використовує «штангу» і залежить від великих літаків-дозаправників, таких як KC-135 Stratotanker та KC-46 Pegasus, що працюють переважно на великих висотах, що робить їх вразливими для сучасної ППО.З огляду на це, ВПС США, адаптуватимуть свої танкери до роботи на менших висотах, що вимагатиме нових процедур і тренувань. Однак навіть у такому випадку великі KC-135 Stratotanker та KC-46 Pegasus не зможуть працювати з коротких ЗПС, доступних для C-130. А враховуючи, що ВПС США вже мають значний парк C-130, їх використання як тактичних дозаправників може стати важливим елементом майбутніх операцій у Тихому океані.Соняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 6,250 26-04-04 12:32
Американці вивели з консервації списаний Boeing KC-135 StratotankerЙмовірно хочуть повернути літак до активної служби. Дані з Flightradar24 вказують, що 2 квітня цей літак разом з іншим KC-135 вилетіли з «кладовища літаків» біля авіабази Девіс-Монтен. Дозаправники з б/н 58-0018 та 58-0011 здійснили короткий переліт до ае Тінкер, де розташований логістичний центр, що виконує капітальне ТО та ремонт низки типів літаків, включно з KC-135. З двох літаків один (58-0018) уже перебував на службі, тоді як інший (58-0011) був списаний минулого року.В історії вже були випадки повернення техніки зі зберігання, зокрема у 2024 році відновили надзвуковий бомбардувальник B-1B Lancer, який перебував на консервації з 2021 року після серйозної аварії іншого літака цього типу у 2022 році.Враховуючи, скільки юес ейр форс втратили таких літаків упродовж крайніх тижнів під час операції «Epic Fury» — в небі над Іраком, а також через атаку іранських дронів по базах у Саудівській Аравії — повернення списаних машин виглядає рішенням цілком закономірним.Соняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 7,610 26-03-31 18:32
Згадалась мені цікава історія, колись побратим розповів, тож до вашої уваги наша олдова рубрика: "льотні байки" 🤠Коротше, діло було ще до війни, і думається мені, що і зараз можливо це діло ще практикується. Чергували козаки на Су-27 на оперативному аеродромі, а оскільки для потреб військових він не зовсім був готовий, то відповідно і забезпечення було аналогічне. До слова кажучи, спали льотчики далеко від стоянки, тому аби оперативно займати готовності (всім байдуже як далеко ти спиш, норматив є закон) треба був транспорт. Тут то і ховається вся цікавинка історії. Транспорт, як має бути, "видали", ніколи не вгадаєте, що за автомобіль 🤣радянська, мать її, якість... Хоча вгадаєте, це була буханка, стара дідова, пахла відповідно, маслом і перегаром, а сидіння по класиці були недобитки із гуми та поролону.Так ось, займання готовності і таких умовах виглядало наступним чином:- команда, льотчик побіг одягати спорядження, а решта кинулись на оповіщення і тд; - після цього екіпаж запригував в буханку, яку попередньо уже штовхали механіки;- далі ця хлібина заводилась, розганялась і до кінця аеродрому летіла на нейтралці. Перед самою стоянкою робилась серія спец маневрів для максимального гальмування, бо так, тормозів нема... а далі найцікавіше - екіпаж десантується на мінімальній швидкості, а буханку ловить заздалегідь натягнута АТУшка (АТУ-2М - аварійний засіб для гальмування, буквально натягнута сітка). В зворотній бік картина виглядала майже аналогічно.Сподіваюсь, стара школа всплакнула, а зумерам було цікаво. Якщо оцінили байку то найкращою похвалою буде донат козакам на машинку 🫡
👁 5,410 26-03-30 14:27
«Новий» дрон-мисливець на Shahed'ів від Airbus здійснив свій перший політЦікава, але, мабуть, вже запізніла концепція перехоплювача ударних БпЛА від Airbus, створеного на базі вже існуючого дрона-мішені Do-DT25. Заявляється, що саме використання готових рішень і має забезпечити головне — низьку вартість і швидке масштабування.Реактивний БпЛА запускається з катапульти, виходить у район цілі за даними наземних РЛС і атакує ворожі БПЛА вже знайомими нам естонськими міні-ракетами Mark 1 (або ж їх аналогами). При цьому сам безпілотник багаторазовий — є парашутна система посадки.ТТХ Do-DT25 🟡швидкість — до ~550 км/год🟡час польоту — до 60 хв🟡довжина — близько 3,1 м🟡розмах крил — 2,5 м🟡макс. злітна маса — 160 кг Хоча під час випробування використовувався варіант із чотирма ракетами Mark I, в операційній версії передбачено до восьми.Airbus планує провести додаткові тестові польоти протягом 2026 року для подальшого доопрацювання системи та демонстрації потенційним замовникам. Очікувати на повністю готову до поставок систему можна не раніше 2027-го року.Тобто маємо реактивний БпЛА, який зможе провисіти в небі не більше години, і який може бути оснащений лише 8 міні-ракетами, та ще й з парашютом...і чим він краще за звичайний зенітний дрон? Try harder, Airbus🙄Соняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 14,800 26-03-29 19:00
Давно такого не було і ось знову в ефірі "повітряна обстановка" до уваги панстваПротягом зимнього періоду особливих змін не було, тактика обох сторін звелась до майже статичних зон та маршрутів, за осінь-зиму ворог здійснив підготовку молодняку базовим знанням роботи на ЛБЗ. Період туманів і низької хмарності плавно змінюється на ПМУ, а отже це означає початок весняно-літньої кампанії, осінньо-зимова заруба вважається закритою.На всіх ділянках фронту у пітухів діють "свіжі" сили, тобто слабші екіпажі стоять в зонах, частіше Су-35, на півдні - більше Су-30. Прикриття бомберів здебільшого виконує досвідчений півень, але часто на півдні бігає зелень, їх, до слова кажучи, дуже файно ганяють наші Ф-16. Проте ворог не дурний, за старими традиціями на малих висотах ховається екіпаж "підмоги". В залежності від інтенсивності нашої роботи варіюється і їх настрій, при скритній поодинокій праці пітухи пасивні, коли ж ми нагліємо і влаштовуємо відразу "коврикові" бомбометання - пітухи гуляють на всі гроші. Дві нові схеми полягають в послідовному пуску відразу 2хР-77, і протягом 30с пуску 1хР-37 (по їх логіці вона має сховатись за мітками 77х і майже непоміченою дійти до цілі), друга схема виконується шляхом пасивних імітаційних дій, тобто Сучка наводиться але не розганяється, дає підійти, а після цього з гмв вискакує другий олень котрий робить пуск Р-77, а його "друг" зверху пускає Х-31.Курщина, Білгородщина - без змін, обидві сторони діють пасивно.Брянщина - не оминув оком і тебе, тут частіше стали діяти Су-57, їх мета закрити ПП на момент передислокації С-300/400 або ж розгортання перед ударом вонючих Іскандерів. Вночі частіше діють літаки Су-30/35, вони працюють як ППО, глибше в тил по маршрутам наших БпЛА працюють навіть МіГ-29.На Півдні та Сході працює план "стіна", лінія ЛБЗ стала розмитою для авіації через активні бойові дії та масштабне застосування наших БпЛА, у зв'язку з цим ворожі Тори та Буки постійно маневрують, робота наших СБС кратно підвищила % прильотів наших бомб, але й робота півнів тут дуже активна, чим ближче до Донецьку тим більш вони нарвані.Зараз можна сміливо констатувати, що всі типи нашої авіації вльотані та вміють взаємодіяти між собою. Роль головної прикришки всі логічно розуміють кому дісталась, і тут визнаємо, що з цією задачею вони справляються краще решти. Стосовно минулих зальотів, що були взимку та на початку весни, то пітушині сміливці перед поїздкою домів так хотіли вчепити собі нагороду, тривало це до минулого тижня, трійка ледь виживших пітухів поставила крапку, на якийсь час точно (+- тижня 2, поки розберуть як і хто).Показовим прикладом до нашої інформації став випадок з Су-30 пітушиних ВКС, висіти на 10 000м буває досить скучно, доволі легко забутись, що кисню у тебе на старому совку не на 3 години зони, а повітря поза кабіною немає достатньої кількості кислороду для людини. На жаль, курва, пітух вижив. Краще повторяйте долю заводчан, заправляйте азот, не помилитесь.Сьогодні на відмінно відпрацювали. Поки чаляпали на бомби, екіпаж ✈️«прикришки» йшов на завдання і по дорозі збив ще й реактивний Shahed котрий в Дніпровському районі ‼️ скинув міни.Побратиму А наше шанування 🫡Соняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 5,650 26-03-27 13:31
Нещодавно Турецька армія отримала сучасну антидронову систему «ŞAHİN» для захисту від малорозмірних повітряних цілей Система розроблена у компанії ASELSAN на базі автоматичного гранатомету Mk.19 mod 3 калібру 40мм.Саме так, замість звичної для всіх стрілкотні в упор турки вирішили піти іншим шляхом, швидкострільність замінили калібром і програмованим снарядом з родини АТОМ. Комплекс має магазин з бк на 64 постріли. Згідно ттх снарядів максимальна дальність ураження до 1000м, а дальність розльоту осколків 15м.Взагалі ідея хороша, для захисту від дронів типу мавік або FPV - хороша. Комплекс можна ставити на рухому або стаціонарну платформу, що значно розширює потенціал.Навіть наш сусід підарас розуміє де цю цяцю обкатають, та уже навіть приступив до мудрування програмованих снаряді для АГС-17 😃Для мирного часу, для захисту кордону або як захист від дронів розвідників над наприклад військовими обʼєктами - підійде, а от чи зупинить він навалу хоча б Гербер (по ттх має, а по факту?!) Соняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 5,440 26-03-23 09:03
Шикарні фото бойові роботи від побратима #space із #204БрТА по наземним цілями бомбами #GBU62 🫡Всі бачать відстріл теплових пасток?! - Коротенько по це: СИСТЕМА ВИКИДУ ПЕРЕШКОДСистема викиду перешкод є індивідуальним засобом захисту літака і призначена для створення перешкод тепловим і радіолокаційним прицільним комплексам та гсн КР (КАР, ЗКР).Боєкомплект системи 60 патронів типу ППІ (ППР) калібру 26 мм розміщений у двох блоках викиду перешкод (БВП). Управління здійснюється- кнопка АВАР.ВІДСТРІЛ;- кнопка ВІДСТРІЛ (РУД);— перемикач ППС-ЗПС-ЗРК для встановлення режиму відстрілу.Режими відстрілу складаються з серій залпів: 4 + 2 в ППС, 8 + 4 в ЗПС. Інтервал між залпами 6 с, інтервал.всередині залпа 1,6 с.Для застосування БВП слід встановити напівсферу (реж), метод відстрілу, тип перешкод і натиснути кнопку-лампу ВІДСТРІЛ (при ручному відстрілі). При відстрілі кнопка-лампа ВІДСТРІЛ загоряється, при витраті патронів згаснуть табло НАЯВНІСТЬ ІК.Автоматичний відстріл включається при натисканні БК при роботі по наземних цілях (перемикач ПОВІТРЯ-ЗЕМЛЯ в положенні ЗЕМЛЯ). При натисканні кнопки відстрілюється половина комплекту патрона.Соняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 6,590 26-03-21 13:33
Спочатку відносились до цієї новини дуже скептично – арійці дуже вже люблять видавати за перемогу всякі там фото/відео з іграшок, так і згенерований ШІ-слоп.Але підтвердження від CENTCOM'а ще більше скаламутило воду. По-перше, по інтерфейсу ЕОС можна сказати, що підбили F-35 за допомогою ЗРК Mersad (Читай іранський HAWK PIP зі своєю TAS). Це в свою чергу, дає приблизне розуміння де та на якій висоті F-35 вихватив ЗКР в лоб — хто ще не пойняв, то 35-й фактично пролетів над позиціями іранців, адже дистанція захоплення цілі ЕОС дуже мала.По-друге, а що цей F-35 там робив? Де засоби РЕБ? Де Хурма? Чому в кінці-кінців позицію ЗРК не роздовбали Томагавками по старинці? Чому льотчик нормально себе чухав і не бачив що йому в морду світять?🤨Для іранців склалось все якнайкраще — проїбались всі хто міг. Борт хоч і дотягнув до ае, але через завдані пошкодження в стрій повернеться не скоро. А русня, що називає F-35 гівно-стелсом, дупля взагалі не відбиває що воно таке насправді, і чому в цій ситуації він був безпорадний.Соняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 6,790 26-03-18 18:36
Україна продовжує виходити на передові рубежі оборонних технологій. Цього разу ключова увага прикута до проєкту гіперзвукової ракети «Ніка» — ударної крило‑ракети нового покоління, що поєднує інноваційні двигуни, маневреність та потенційно великі бойові можливості.Розробка ведеться компанією МПП «СР Оріон», відомою своїми напрацюваннями у military tech, включно з цифровими сенсорами, штучним інтелектом і високопродуктивним обладнанням для оборонних систем. Зараз проєкт залучає первинні інвестиції у розмірі приблизно $5 млн, які мають бути спрямовані на завершення розробки та створення першого прототипу. Від такого перемогіуму аж в очах потемніло...українська балістика щоденно поповнюється десятками ракет "Сапсан" і FP-7, тому саме час перейти до нової віхи ракетних технологій – українського гіперзвуку!🔨Гіперзвукова маневрова крилата ракета з комбінованою силовою установкою на основі ОДД(!) та ППРД на рідкому водні на 1800 км...після таких заяв і до Fire Point питання зникають😐Ладно, одне є – якого хуя в фламіндіча не інтегрували ЧатЖПТ?😑#щітпостСоняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅
👁 3,320 26-03-14 11:59
🇮🇷 Перемогіум по-іранськиНа тлі новин про катастрофу американського заправника КС-135, важливі стратегічні партньори Ірану вирішили закинути пабєдіума та написати про іранську вундервафлю, яка нібито збила американський заправник.Назва самої ракети невідома, але має індекс від Пентагону — "358". Запускається із наземної платформи та фактично є крилатою ракетою із ІЧ ГСН та лазерним далекоміром.Задумка ракети полягає в тому, аби запустити її в певний регіон, де вона буде намотувати круги, а коли в поле дії ГСН потрапить двигун літака, то ракета має на нього навестись та уразити. При цьому швидкість ракети становить 700-800 км/год.Після падіння американського KC-135, деякі канали почали розганяти інфу про те, що нібито це зробила ця ракета. Так от питання: саме тому на другому заправнику уражений кіль? Чи тепер Боїнг на своїх літаках тепло виводить туди?Вже не кажемо про те, які наслідки можуть бути від того, якщо якийсь Мухамед посеред пустелі запалить вогнищеСоняшник 🌻 | Чат | WhatsApp 🦅