Джерело
Смоловий | ️ Кривбас 5:6 Динамо 💙Йдемо далі. Розбираємо перший та третій голи Мен...
2 780 Охват/переглядів
2026-04-29 16:56
Повідомлення №9490
⭕️ Кривбас 5:6 Динамо 💙Йдемо далі. Розбираємо перший та третій голи Мендози. Що їх об’єднує? Вони були забиті після стандартів киян:• перший - після кутового• другий - після аутуТут треба передати привіт тренеру туру Костюку, в якого команда ДВІЧІ провалюється після власних стандартів впродовж 30 хвилин. Наскільки я пам’ятаю з дитинства, двічі - це вже не випадковість.🕐 13 хвилина. Піхальонок виконує подачу з кутового, її виносять. Дубінчак, який займав зону підбирання (разом із Волошиним, бо обидва низькі для боротьби в повітрі та відносно швидкі, щоб наздоганяти втікачів), втручається в епізод і головою повертає м’яч у штрафний. Михавко втрачає, винос.1️⃣ Де Коробов? Малий - колишній ЦЗ та зростом суттєво вищий за Волошина й Дубу. Тому він не займав зону підбирання, а закривав ближню стійку, як це зазвичай робив Караваєв (згадайте гол Пономаренка Руху). Тому відповідальності за перший гол малий не несе.Диспозиція:• Волошин, після того як Дуба увімкнувся в епізод в атаці, лишається останнім та найближчим до власних воріт• до Волошина на всіх парах несеться Захарченко• Мендоза з м’ячем без опіки, паралельним курсом біжить Бар Лін2️⃣ Диспозиція не змінюється. У Мендози є очевидний пас на Бара Ліна під вихід віч-на-віч. При всій повазі, але Захарченко тут ніяк не встигає перекрити пасову лінію, якщо одразу летить у м’яч.3️⃣ Але Мендоза в цьому матчі грає на себе та статистику, а не на команду. Тому заходить у середину. Падіння темпу Мендози дозволяє Захарченку порівнятися з Ліном. Дубінчак частково вирулює свій фейл (активно увійшов у гру із зони підбирання з подальшою втратою командою володіння) та принаймні вже може впливати на другий темп і теоретично закрити пасову лінію на Бара.4️⃣ Повертаємося до спічу Костюка: "Ми не готові були до перебудови, коли він [Мендоза] заходив у середину. Потрібно було страхувати, не давати бити… центральний захисник мав страхувати, а Захарченко цього не робив".Якби Дубінчак був на одній лінії з Ліном, я б теоретично зрозумів дойоб до Захарченка. Однак:• досі існує можливість пасу на Бара Ліна, тому Захарченко не може повністю перемкнутися на Мендозу• у такому епізоді ЦЗ читає не удар, а найнебезпечніший сценарій. У 9 ситуаціях із 10 тут іде пас на Ліна. Захарченко захищає саме цю опцію.Плюс виникає небезпечне здвоєння проти Волошина: Араухо набігає та відкривається за спину Назарові. Назар у шпагаті: або піде пас за спину, або Глейкер битиме сам.Костюк оцінюєепізод за результатом удару, а не за якістю рішення захисникавмоменті. А це різні речі. Пас на Ліна або скидка на Араухо створюють вищу загрозу, ніж удар із дистанції під тиском. Захарченко грав проти більш небезпечного сценарію.✖️ Цей епізод мені нагадує кейс Бражко-Сваток з матчу Дніпро-1 vs Динамо. Тоді Сваток пішов на Бражка, типу закривати удар Володимира. А Бражко його зґвалтував пасом за спину на хід Супрязі (Араухо). А потім Супряга (Араухо) покотив на порожні Ванату (Бар Ліну).Не бачу передумов бити Захарченка ногами. У Європі таких егоїстично відбитих, як Мендоза, менше. У хороших командах людина в позиції Мендози віддає пас людині в позиції Ліна або людині в позиції Араухо. Тому не вважаю страшною помилкою те, що Владислав не побіг на Мендозу, кидаючи Ліна.Ще раз. Менш відбитий і більш командний гравець віддав би пас врозріз або Ліну, або покотив би Араухо за спину Волошину. І так буде в БІЛЬШОСТІ ситуацій. Тому ЦЗ має готуватися саме до таких сценаріїв.Насправді Кривбас обрав найменш вигідний варіант атаки, і саме він завершився голом. Це радше аномалія реалізації, ніж доказ неправильного рішення Захарченка в обороні. Кривбас (Мендоза) спаскудив дві очевидні гольові передачі (або передгольові) та обрав найгірший варіант розвитку - дальній удар. Йому пощастило в цей день, попри позиційні промахи киян у захисті.🔜#ДКмікроскоп #КривбасДинамо #УПЛ