Джерело
Slyvka Denys channel SDV | Вітаю! Важливо!Останні тижні — дефіцит сонячного кабелю. Очікувано, яс...
8 380 Охват/переглядів
2026-06-19 09:48
Повідомлення №1450
Вітаю! Важливо!Останні тижні — дефіцит сонячного кабелю. Очікувано, ясно, не дивно.Та ще очікувана одна ситуація.Коли з наявністю проблеми, то під тиском «нетерплячих» починається шоу під назвою «продаю лайно».От черга дійшла і до кабелю.Що там?- Купа підробок. Лідер з підробок — KBE. Відомість бренду тут, на жаль, стала проблемою.Псевдо-«KBE» вже звичайна річ. Занижений перетин, дешева, жорстка та малостійка до УФ-випромінювання ізоляція. Прошу максимальної уваги до цього бренду. Оригінал – один з найкращих кабелів такого типу. Підробки є різні. Є такі, що більш-менш, а є повне лайно.- Тренд останнього тижня — кабель з маркуванням ТССА та ХLPE. ТССА – жила зі сплаву міді та алюмінію, пропорції невідомі.ХLPE — оболонка, стійкість до УФ не гарантована як мінімум.Враховуючи ситуацію, варто сказати, що такий кабель перетином 6 мм² (що теж, схоже, не факт) має опір струму як мінімум наполовину більший, ніж нормальний мідний.Будь ласка, будьте уважні до кабелів. У найкращому випадку просто доведеться замінювати їх на нормальні. У найгіршому – можливе займання і пожежа.Беріть кабель у перевіреного постачальника. Є купа пристойних виробників і імпортерів.А те, що з наявністю погано – очікувано і не привід для заміни на небезпечну продукцію такого важливого елемента СЕС, як сонячний кабель. Йому десятки років лежати на даху Вашого будинку під снігом, у льоді, під пекельним сонцем і «перекачувати» всю енергію СЕС до Вашого інвертора. Тут не граємося.До речі…Ділянки, що не на сонці, а, наприклад, ідуть всередині будинку чи в гофрі, цілком можна замінити на інші типи кабелів відповідного перетину, зокрема і на алюмінієвий. Не тільки можна, а й, враховуючи ситуацію з ціною на мідь, дуже бажано! Здорова оптимізація.