Статистика telegram каналу - @slyvkadenyschanel
Slyvka Denys channel SDV
Кількість підписників
Середній перегляд на повідомлення
Історія змін лого
Історія змін назви
Історія зміни типу аккаунта
Історія зміни статуса
Стіна канала Slyvka Denys channel SDV - @slyvkadenyschanel
Доброго дня!
Перша біла льодова плівочка на панелях з ранку сьогодні в Києві та області.
Вона не тільки на панелях – скло та кузова автомобілів, що стоять на вулиці – також помічені біленьким. Зима приходить…
Чи це проблема для сонячної генерації Вашої СЕС?
Насправді ні!
Іній протримається дуже не довго. Як тільки перші промені ляжуть на поверхню селективного скла панелі – внутрішній опір зросте трохи, вона нагріється та розтопить і морозну плівку і навіть трохи снігу. І якщо тривалість снігового покриття на панелях дуже залежить від кута, під яким вони встановлені – то іній розтане одразу, як сонце засвітить панелі під ним. Тож, турбуватись немає про що.
Гарного дня!
Наступні кілька постів про тиху та дуже круту революцію у системах зберігання електроенергії.
Доброго ранку!
Встановлення панелей на дах – відповідальна справа.
Як з погляду якості закріплення та відсутності протікання, так і з точки зору небезпеки самого процесу монтажу. Можна травмуватись, впасти на даху чи з нього, пошкодити покриття даху чи панель.
Тут всім очевидно, що сніг та дощ – відчутні фактори ризику, при наявності яких на дах краще не лізти.
Та є один не очевидний фактор – вітер.
В чому ризик?
- Ви можете втратити стабільність положення тіла під час пориву вітру і впасти. Травма майже гарантована. Навіть якщо Ви впадете не з даху, а «по місцю».
- Сонячна панель, навіть не велика (наприклад 1134х1800 мм) це здоровенний парус понад 2-х квадратних метрів площею. Порив вітру спроможний вирвати панель з Ваших рук, чи з транспортувальних пристроїв. Тут Ви маєте літаючи 25 кг. Наслідки для панелі та навколишніх людей та предметів очевидні.
- Найменш серйозною виглядає загроза захворіти на ОРВЗ, чи продути собі спину, вуха чи голову. Та не варто не дооцінювати – втрачений час, недовиконані справи….
Що робити?
Не проводити монтаж панелей за дощу, снігу та вітру більше ніж 5 м/с. За вітру понад 15 м/с не проводити навіть перекладання панелей на відкритому просторі. Не раз бачив як у двох здоровенних хлопців вітер виривав з рук панель. Також вивантаження/завантаження панелей в пачках можливо за такої швидкості вітру лише вилковим навантажувачем на висоту не більше ніж 2 метри. Маніпулятор та кран за вітром понад 15 м/с не використовуємо.
Гарного дня! Тримайте кепку міцно - моя зранку вже літала)
Що написано на дверях не важливо! Важливо що в середині.
Якщо на інверторі Deye написати Hopetrek (якийсь шлях надії) то все одно буде Deye.
Чому?
- В середині Deye.
- З зовні Deye.
- Підтримує техпідтримка Deye.
- Налаштування Deye.
Різниця лише в наліпці. Але якщо чесно я теж хочу Deye з наліпкою SDV. Це жарт, але від одного контейнера (це щось біля 400 шт 6 кВт інверторів) фабрика наклеїть що завгодно.
В Каширіна Артема та Олександра Недобіги є в наявності Deye/Hopetrek. У Олександра є ще акумулятори на JK BMS 15 кВт його виробництва (він реально кращій).
Це різні імпортери та моральні якості і Артема і Олександра однаково високі. Ціна за інвертор у обох 1100 баксів та я думаю можна трохи поторгуватись із ними. По акумулятору спитайте самостійно.
+380953323323 Олександр - Deye/Hopetrek та LifePo4 акумулятори 280 АГ.
+380505903398 Артем - Deye/Hopetrek та прийшли теплові насоси Electrolux на 10 та 16 квт. На теплові насоси ціна з моїм паролем просто чарівна.
Гарного дня!
Сам допис на форумі у розділі Сонячні панелі. 13-01. Там більше подробиць.
На ЦКМ приїхали кріплення для черепиці. 4 мм сталь 09г2с. Цінкування після виготовлення (тобто оцінковані всі поверхні). Мені віддають по 150 грн. Обіцяли підписникам також. Контакт у довідці постачальників і в першому коментарі.
Доброго дня!
Днями мав розмову по роботі із технологом однієї китайської компанії - виробником сонячних панелей. Компанія середня. Великою її не назвеш, але й малою також.
Розмова була про профіль рамки, але в якийсь момент зачепили питання двосторонніх сонячних панелей.
В нас є домінуюча думка, що двосторонній сонячні панелі завжди краще, або як мінімум не гірше аніж односторонні.
От я і спитав китайця, проте навіщо вони взагалі роблять односторонні панелі, тим більше в схемі скло-скло.
Очевидно що раніше біла підкладинка була продиктована матеріалом, який для неї використовували. Акрил, полікарбонат, чи ПВХ. А зараз якщо скло з усіх сторін нащо там білий шар?
Та от що думаю про це технолог компанії виробника.
- Використання сонячних панелей що прозорі в обидва боки не виправдано на поверхнях з темним кольором. Коричневий, зелений, червоний, синій, графіт - всі ці поверхні погано відбивають світло і задня частина таких панелей не працює зовсім.
- Водночас білий прошарок позаду панелі відбиває частину світла до монокристалів, що приводить до збільшення генерації на темних поверхнях на 1-2%. Мало, подумаєте Ви? Так небагато. Але станції на сотні кіловат, що працюють роками можуть мати відчутну різницю як в генерації, так і в грошах.
- Це гірша ситуація з панелями full black. Окрім того, що вони не відбивають світла ані білим прошарком позаду кристалів, ані потенційно поверхнею даху. Так ще вони нагріваються більше ніж звичайні панелі. Тож ще мінус 1-2% в річному обчисленні генерації. Красота потребує жертв. Алеж які вони гарні!
Виходячи з цього на темних дахах все ж найкраще використовувати односторонні панелі з білою підкладкою навіть в форматі скло-скло, який на сьогодні вважається найбільш безпечним з погляду опору займанню.
Гарного дня!
Доброго дня!
Останні два-три тижні все частіше зустрічаються повідомлення від підписників та сусідів про аварійні ситуації з інверторами замовленими на AliExpress чи купленими на OLX.
Що сталося?
Інвертори виходять із ладу також виводять із ладу BMS акумулятора, в тому числі навибиваєму JK BMS.
Що я про це знаю?
- виходять із ладу інвертори потужністю 10,2 кВт.
- бренд чи корпус інвертора не важливий. Головне що він побудований на платі 10,2 кВт.
- всі інвертори виготовлені з червня по вересень цього року. З інверторами виготовленими раніше таких пригод не ставалось.
- аварія стається незалежно від часу доби та ніяк не прив'язана до сонця.
- аварія стається при навантаженні в основному індукційного характеру. Насоси, індукційна плита, пуск промислового холодильного обладнання.
- аварія стається на потужностях навантаження понад 3 кВт.
- розтин показує згорання всіх ключів зі сторони акумулятора, а також повністю чи частково ключів по стороні змінного струму.
- запобіжник по стороні акумулятора не запобігає виходу із ладу BMS. Виглядає так що загальний струм не перевищується, а на ключі попадає змінний струм з мережі, що призводить до аварійної ситуації.
Що робити?
- у разі якщо ви стали власником такого інвертора, то було б не зайвим зробити передпускову підготовку. Відкрити його перевірити очевидні несправності, розімкнені конектори, вільні дроти, прямо припою чи навпаки не до паяні ніжки електронних компонентів. Виходячи з вище сказаного було б не зайвим перевірити на наявність металевих елементів вільному польоті в корпусі інвертора.
- якщо ж ваш інвертор вже зламався не витрачати гроші на дорогий ремонт. З того досвіду що маю на цей час ремонт не допоміг і відремонтовані інвертори в кількості двох штук вийшли з ладу за пару днів. Проблема тут в, тому що не зовсім зрозуміло причина такої поламки. Кілька хлопців сервісу списується з виробником для того, щоб якось прояснити ситуацію. Тож на мою думку краще купити інший нормальний інвертор, а цей покласти в шафку. За кілька місяців накопичиться досвід і з'явиться інформація щодо несправності та досвід з її усування і Ви зможете полагодити інвертор в найближчому сервісі за розумні гроші із розумінням того що він працюватиме далі справно.
Поспішиш людей насмішиш - казала моя бабця. Так китайські виробники, мабуть, не чули...
Гарного дня!
Upd.
Знайшовся бажаючий. Дякую!
Доброго дня! Через загострення основного захворювання у нашого співробітника потребуємо помічника на монтаж панелей в м. Бориспіль. Бажано з цього міста чи навколишніх населених пунктів. Хлопець що минулого разу приєднався до нас з чату працює із однією з наших команд вже кілька місяців. Тож можливо будемо співпрацювати на постійній основі.
Телефон бригадира по Борисполю 0501528775 Андрій. Чекає на Ваш дзвінок.
Доброго вечора
Ще одна «вилка» вибору.
Один трьох фазний інвертор чи три однофазних.
І якщо три однофазні, то із можливістю утворення трьох фазної мережі чи без неї?
Знову ж типовий вибір.
Deye SUN-12K-SG04LP3-EU 12kW, 3Ф, 48V чи три Deye SUN-6k-SG05LP1-EU 6kW, 1ф , 48V
Що варто знати обираючи?
- Ціна трьох Deye SUN-6k на третину вища за один Deye SUN-12K. Та і загальна потужність більша на третину.
- Один Deye SUN-12K дасть Вам 2 мппт. Нехай один із них більший за струмом і обидва до 800 вольт по напрузі. Та все одно – лише два, максимум три скати чи кута нахилу панелей. Deye SUN-6k в кількості 3-х штук – це 6 мппт. Це може бути 6 площин для панелей. Та чи потрібно це саме Вам? На практиці - вкрай рідко.
- Три Deye SUN-6k займуть значно більше місця на стіні – не тільки більше за Deye SUN-12K, а й більше ніж за нову 18 кВт ну модель на 48 вольт.
- Deye SUN-12K – при активній роботі шумить вентиляторами. Три Deye SUN-6k – ані звуку.
- Три Deye SUN-6k за налаштуваннями можуть утворити повноцінну трьох фазну мережу. Зі зсувом синуса на 120 градусів так як це буде у випадку трьох фазного інвертора.
- Можна також просто поділити навантаження по фазах і не поєднувати їх в трьох фазну мережу – тоді на генераторний вхід можна подати напругу однофазного генератора. Якщо ж інвертор трьох фазний, чи три однофазних в трьох фазній мережі – генератор потрібен лише трьох фазний.
- Три інвертори – це надійніше за один – якщо щось зламалось – можна якось «дотягнути» до ремонту.
Іншими словами – кожне домогосподарство чи підприємство – окремий світ і потрібно все обміркувати індивідуально!
Тихої ночі!
Доброго дня!
Якщо в Вас трьох фазна мережа, то обов'язково стане вибір між однофазним інвертором Deye SUN-6k-SG05LP1-EU 6kW, 1ф , 48V та трьох фазним Deye SUN-12K-SG04LP3-EU 12kW, 3Ф, 48V.
В чому різниця?
- Ціна. 12-ка у двічи дорожча за 6-ку. Додайте сюди різницю в обв'язці та встановленні і ми матимемо різницю десь у 1200 баксів - погодьтесь - не мало.
- Шумність. 6-ка цього виробника тиха як мертвий путін. Так в середині є вентилятор який забезпечує циркуляцію повітря в корпусі. Та почути його не прикладаючи вухо до корпуса майже не можливо. 12-ка ж мовчить на невисоких потужностях, так як збільшиться генерація, споживання чи заряд - здоровенні вентилятори позаду інвертора можуть і "дадуть джазу".
- Місце. 12-ка здоровенна. От правда. В шафу, в коридорі, "там поміж полками" і так далі - не варіант - просто не влізе.
- Генератор. На будь-яку трьох фазну Deye можна під'єднати лише трьох фазний генератор. Це вирішується зарядним окремо від інвертора, але всі можливості генераторного порту підуть лісом. Автозапуск, регулювання потужності, рівномірність - залишиться за дужками.
Отже, як обрати?
Нижче мої критерії.
- Споживання. Якщо Ви плануєте споживати більше за 600-700 квт - то 6 ки замало. Мова саме про те обладнання що потрібно живити - електрокотел віднімайте сміливо - сонця на нього все одне не вистачатиме саме тоді коли він потрібен.
- Наявність трьох фазних споживачів. Тут саме мова про реальні трьох фазні споживачі що потребують 120 градусний зсув фаз. Насоси, двигуни тощо. Якщо такі є - обираємо 12-ку.
- Величезний дах та можливість "напхати" купу панелей. Як що в Вас можна без проблем запхати 13-16 кВт панелей - тоді 12- ка розумний вибір.
- Якщо плануєте передавати в мережу - Зелений тариф, білінг та будь-що інше - тоді 12-ка те що треба, щоб рівномірно завантажити мережу. Це не означає що за наявності 6-ки не можна зробити ЗТ - можна, та є тонкощі.
- Якщо в Вас слабка мережа. Коли перекидання критичного навантаження на одну фазу +зарядка акумуляторів по ній же - занадто чи то через вибивання ввідного автомата, чи то через просадку напруги по цій фазі - вибір на користь трьох фазного інвертора. Такий інвертор як мінімум буде рівномірно заряджати акумулятор із трьох фаз та Вам не прийдеться перекидати все навантаження на одну. Результат більш рівномірне функціонування домашньої енергосистеми.
Тож вибір тут не такий легкий як здається.
Гарного дня!