Джерело
SID CITY | 1 жовтня в REITARSKA CIRCLE відкрився новий проєкт на Poster — seaters...
1 190 Охват/переглядів
2025-10-03 10:53
Повідомлення №1353
1 жовтня в REITARSKA CIRCLE відкрився новий проєкт на Poster — seaters. Ми з командою вже були в гостях на локації та поспілкувалися з Віталієм Кононикіним про відкриття, плани по масштабуванню, інвестиції.🙋🏻♂️ Кав’ярня seaters на Рейтерській — це перша кав’ярня майбутньої мережі. Почали з 5 видів еспресо, 9 фільтрів та 7 дріпів. Обсмажуємо поки що на аутсорсі. Працюємо з High Hill, OneLove та паном Юрієм :) Але коли досягнемо потрібних обсягів — перейдемо на власну обсмажку. Хочемо запустити повний спектр продуктів під власним брендом і вже будуємо виробництво. На зараз у нас вже є e-commerce site.Формати плануємо різні: заклади, фудтраки to go або тимчасові споруди. Але з цим у Києві складно: кожна локація має правила та погодження, також у місті діє суворий дизайн-код. Тож ми в процесі вивчення деталей. Для початку хочемо поділитися з широкою аудиторією нашою якісною кавою, побудувати сильний бренд і в перспективі розвивати франшизу.Також у спільному просторі з seaters в REITARSKA CIRCLE ми запустили окремий проєкт MO. Його фокус — безалкогольні напої та з низьким вмістом алкоголю.☕ Що в меню • Кава в різних форматах (класика, фільтр, дріпи, капсули). За каву відповідає Микита Федюк.• Коктейлі. Кожний алкогольний коктейль можна замовити в безалкогольному форматі. Саша Голоцван, Head of Beverage seaters та бар-менеджер MO, керує напрямком алкоголю, а я відповідаю за б/а.• Випічка власного виробництва. Це зона відповідальності Діни Кононикіної. • Антипасті та сендвічі готуватимуть в закладі. На виробництві в нас робитимуть їжу to go, яку будемо продавати на локаціях і сервірувати, якщо гість попросить. Повноцінної кухні в самому закладі не буде. • Виробництво також готуватиме сиропи та смакові пасти для напоїв.🤔 Чому почали з КиєваКиїв — це найбільший та найскладніший ринок країни. Якщо ми навчимося ефективно працювати тут, то масштабування в інші міста буде простішим. Тобто це можливість перевірити бізнес-модель у найконкурентнішому середовищі. Столиця наповнена людьми, які шукають новий досвід і готові пробувати якісні продукти, тож тут ми можемо швидко будувати бренд й комʼюніті.Для мене це місто про новий рівень і водночас виклик: складніший ринок, більше правил, вища конкуренція. Але саме в цьому і є його привабливість. Я свідомо обрав найскладніший майданчик, бо вірю: якщо вдасться тут — вдасться всюди.Основні виклики Києва:• приміщення. Спочатку намагався працювати з ріелторами поодинці, але цей підхід не дав результат. Зараз у нас є команда, яка займається пошуком локацій. Плануємо ще взяти людину, яка займатиметься пошуком і «хантингом» локацій. Тут не можна просто сидіти і чекати — треба боротися за кожне місце.• команда. Після запуску наступних двох локацій зрозуміємо ситуацію на ринку праці: чи легко укомплектувати команду, які є зовнішні фактори і яких компетенцій нам бракує.Є багато й інших складнощів, але ми налаштовані набирати темп і рухатися до своєї цілі — побудувати кавову компанію.📈 Плани по масштабуваннюНаступні дві локації відкриються приблизно в листопаді: на Хрещатику та Бессарабці. Вже брали участь в конкурсі на оренду на ЖД вокзалі, але поки в очікуванні. Далі розширимося по ключових районах Києва, а пізніше й в інших містах.💸 Цифри Загальний бюджет інвестицій у кав’ярню на Рейтарській ще не відомий. Ми ще в процесі прорахунку, але можу точно сказати, що значних вкладень у стіни та капітальні ремонти не плануються. Найбільші три інвестиційні витрати — це продукт, обладнання та команда.Що стосується окупності, наразі вона прогнозується до 15 місяців, але після відкриття 8 локації мета — знизити окупність точки до 10 місяців. Прогнозований середній чек до запуску виробництва в повну силу — 150 грн, після запуску — 215 грн.