Статистика telegram каналу - @sho_to_read

Логотип телеграм спільноти - читанка 2022-02-11

читанка

Кількість підписників:
711
Фото:
122 
Відео:
Посилання:
138 
Категорія:
Блоги
Опис:
книги, мистецтво, медіа

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25

Стіна канала читанка - @sho_to_read

🎧 На Радіо Культура можна послухати аудіокнигу «Музей покинутих секретів» Оксани Забужко.
Її читає українська акторка Галина Стефанова.
Зображення до поточного посту у каналі "читанка" - @sho_to_read
133
24-10-02 16:21

Друзі, Андрій Левченко, наш видатний музикант з US Orchestra, співзасновник Рисі та автор bubny_in_ukraine скоро іде служити, і ми збираємо гроші на ремонт авто для його майбутнього підрозділу в Азові
🔥 Андрій — один з найбільш помітних, талановитих і впливових музикантів сучасної традиційномузичної сцени, хлопець, якого люблять всі, дослідник, який захоплює своїми неймовірними пригодами і знахідками, чесна і щира людина, яка дає усім приклад того, як жити згідно своєї сродної праці та робити неможливе можливим, чоловік, що своєю роботою сильно впливає на розвиток української традиції, викладач і ментор молодих музик, який має багато учнів в Україні й за кордоном і багато друзів-дідів: сільських музикантів, до яких він їздить в експедиції останні 10 років, і від яких він навчився грати так майстерно.
Коли хтось із музик обирає іти служити, це одночасно і сумна, і важливо-урочиста подія, бо з одного боку, подібних людей одиниці, тому стане помітно менше музики, а з іншого — більше шансів, що і традиційна музика, і наша спільнота, наше суспільство збережуться та розвинуться, бо вороги передусім прагнуть знищити нас як націю і зруйнувати нашу ідентичність — і це їм не вдається завдяки нашим воїнам.
Тому підтримайте збір на ремонт авто для Хорунжої служби Азову, куди незабаром долучається Андрій — лишилося вже трошки, хочемо сьогодні закрити збір.
❤️‍🔥Будь ласка, закиньте трохи гривень за лінком:
https://send.monobank.ua/jar/9NRmmzBV1b
І поділіться цим збором у із друзями, будемо страшенно вдячні.

593
24-08-12 15:12

Слухайте правдиву історію українського мистецтва від Радіо Культура у подкасті «Наше мистецтво»🎧
У кожному епізоді історикиня мистецтва Оксана Семенік розповідає про долі українських митців та мисткинь, які довгий час були цензуровані радянською владою або забуті. Кожна з цих історій доводить, що мистецтво не існує поза політикою, ані поза суспільством, ані поза історією.

Зображення до поточного посту у каналі "читанка" - @sho_to_read
510
24-08-03 15:36

Моє вперше: книгу «Марія Примачанко: Слава Україні» з моїм великим текстом включили до підбірки книг, які радять прочитати, щоб краще познайомитись з українським мистецтвом 😭😭😭 А ще там є книга «Алла Горська», куди я теж писала статтю (але набагато меншу). Дуже хочу вже написати повне дослідження Примаченко і скоріше видати 💔 https://elle.ua/stil-zhizni/blog_stil_zhizni/5-knizhok-pro-tvorchist-vidatnih-ukrainskih-mitciv/

581
24-06-26 09:48
«Відчуваю себе детективом, який по крихтах складає заплутану історію»
Оксана Семенік має успішний англомовний Twitter-блог Ukrainian Art History з понад 32 тисячами підписників. А віднедавна історикиня мистецтва стала авторкою та ведучою радіоблогу «Українське мистецтво в іменах» на Радіо Культура. Там розповідатиме про митців і мисткинь, яких цензурувала радянська влада або які довгий час були забуті.
Про те, що мотивує досліджувати українське мистецтво, про Чорнобиль у художніх творах та про вибір героїв і героїнь для — Оксана Семенік розповіла в інтерв'ю Суспільне Культура.
146
23-11-16 18:55
«В епіцентрі бурі: український модернізм 1910–1930», Thames&Hudson
Це буває майже раз на рік – я пишу велику рецензію на книгу в медіа. І вже другий рік поспіль маю щастя писати для Читомо ❤️
Якщо коротко для тих, хто посилання не відкриє (а дарма) – це англомовна книга про український модернізм. Взагалі, це каталог до виставки. Але тексти написані зірковим складом української історії мистецтва (Мирослава Мудрак, Олена Кашуба-Вольвач, Оксана Баришинова, тощо), а роботи дуже круті і в кінці. Тому це не вигладає, як класичний каталог і його дійсно цікаво і варто читати. Хоча, я не проти більше почитати про Одесу чи Харків. Чому це важливо і про що там йдеться читати тут.
141
23-11-15 08:51

Трошки не про книжки, але про мистецтво! Нарешті сьогодні премʼєра мого проєкту на Радіо Культура – «Українське мистецтво в іменах». Дуже довго працювала над тим, щоб звучав мій голос і щоб тексти були цікавими. Перший випуск про Казимира Малевича. Цікавий ваш відгук. І спеціально проспойлерю любим читачам читанки – далі Кричевські, Примаченко, Гніздовський, Панченко, Горська і багато-багато інших (перший сезон 20 випусків). Слухати тут: https://ukr.radio/prog.html?id=1110

175
23-11-13 12:04
«Марія Примаченко: Слава Україні», Родовід
Подумалось: а чого це я не пишу про книжки чи журнали, де виходять мої тексти? І вирішила почати з каталогу до виставки Марії Примаченко у Нью-Йорку. Тій самій виставці, що перша на американському континенті! І там мій текст. Намагалась розказати про неї тим, хто ніколи не чув і не знав про Марію. Але й одночасно тим, хто чув – розказати про неї не як про наївну бабусю у хустці, а як про художницю яка по суті намахала систему. І говорила про те, що їй важливо – а це травма війни, Чорнобильська катастрофа, соцзмагання, ядерна війна, підкорення космосу, алкоголізм і багато іншого. Але я про неї можу довго говорити.
У книзі також є інтервʼю з правнучкою Примаченко, Анастасією, яка зараз займається Prymachenko Family Foundation та розвиває бренд художниці. А ще маленька післямова про поліській діалект і, звісно, багато класних творів самої мисткині. Дизайн Володимира Гавриша, який теж підкреслює ідею, що Марія – дуже сучасна художниця і актуальна досі.
Каталог двомовний, тож буде класним подарунком своїм англомовним друзям чи у закордонну поїздку
224
23-10-30 14:40
«Друзі, коханки та велика халепа», Метью Перрі, Наш формат
Цю книжку я прочитала буквально декілька тижнів тому. «Друзі» – це серіал мого дитинства, який обʼєднував нас з сестрою. Я передивлювалась його безліч разів. В мене купа всього з «Друзями»: домашня кофта, велика чашка для чаю, улюблені палетки з тінями та помади, значки… І думала, що ця книжка буде смішна, про Друзів і про те, як Метью Пері насолоджується життям. А виявилось, що життя Метью Перрі – суцільний біль. І залежність починається не тільки з відчуття покинутості в дитинстві, а й тим, як лікарі йому ще немовляв прописали барбітурати, а потім від травми – вікодин. Я думала багато про цю тупу американську звичку – приписувати сильні обезболювальні, які діють на опіодні рецептори людям, біль який можна було б послабити чимось типу нашим німесілом.
Мені було гірко і боляче від цієї книги. Але я не могла відірватись, прочитала її за один вечір і один ранок. Мені було образливо, що люди довго ігнорували проблеми Метью, що замість підтримки та допомоги – думали про продовження та успішність серіалу. Але і я не помічала, як змінювався Чендлер, особливо в кінці третього сезону (де він з борідкою і дуже худий), але помічала різницю між останньою серією 6 і першою 7.
Це добре написана книжка і дуже чесна книжка. Перрі хотів, щоб ця книга допомогала людям. Давала надію. І мабуть застерігала від тих помилок, які він зробив. Я дивувалась як він ще живий, жеручи стільки пігулок. Ще й після коми, коли від зловживанням опіатів в нього розірвалась товста кишка у 2019 році. А сьогодні він помер. І перегляд «Друзів» не буде таким, як раніше.
204
23-10-29 09:10
«Сховане мисецтво» Діана Клочко, ArtHuss
Здається, що я нічого не читаю, але останнім часом все більше читаю різні архівні матеріали і книжки, які навіть для цього каналу занадто специфічні. Дослідження несуться, короче кажучи. Але ділюсь доволі новою книгою мистецтвознавиці та лекторки Діани Клочко. «Сховане мистецтво». Ця книжка складається з різних окремих пазлів, така постмодерна складанка як щось з Борхеса, Кортасара чи Умберто Еко. Бо про все не розкажеш (це не можливо і не треба), але привідкрити завісу «схованого мистецтва» можна. Тому пані Діана говорить про мистецтво, яке ми, прості глядачі, не бачимо – це колекції без музейного простору або роботи у фондах, які з різних причин не виставлялись ніколи або багато років тому (оце для мене було найцікавіше і найважливіше – роботи відібрані авторкою неймовірні і це ще більше вражає, скільки всього знаходиться захованим від нашого ока). Або медіуми, які лишаються ігнорованими і не такими популярними з різних причин – порцеляна, гобелени, графіка. Або важливі історії та контексти робіт, які також не показані простим глядачам. А останній розділ буквально про сховане мистецтво – пусті музейні стіні в евакуації та важливість фіксувати експозиції. Мистецтво було схованим через цензуру або складність експонування. Тепер воно сховане через війну.
Окремо скажу, що мені подобається, що ця книжка не претендує на якесь велике дослідження чи єдиний правильний наратив. В ньому відчувається, що усе це – від цікавості і бачення авторки. І, знаєте, так навіть цікавіше.
210
23-10-22 10:31