Джерело
Shkiper UA | Короткий відгук про Europa Universalis V після першої повної кампанії🟢...
250 Охват/переглядів
2026-02-03 11:21
Повідомлення №995
Короткий відгук про Europa Universalis V після першої повної кампанії🟢Спершу оцінка гри без останньої епохи, про неї окремо.Загалом гра зроблена добре. Так, я чудово розумію, що це поки лише фундамент, на якому з часом за допомогою десятків DLC Paradox вибудує ще глибшу й масштабнішу гру. Але навіть у нинішньому вигляді грати в неї реально цікаво.У грі купа механік, які поєднують напрацювання різних проєктів студії,тут є щось від попередніх Europa Universalis, багато взято з Victoria 3 і трохи з Crusader Kings 3.І ця «солянка» працює дуже добре, гра багатогранна, з величезною кількістю механік і варіантів проходження.Окремий кайф, що будь-яку механіку можна віддати під контроль ШІ:торгівлю, розбудову, призначення генералів, найм армій і навіть ведення війни.Ти реально можеш зосередитись саме на тому, що тобі цікаво, і це дуже круто.Мені було в кайф розбиратись у механіках, розвивати економіку, планувати війни та завоювання.Єдине - кампанія вийшла фантастично довгою: близько 270-300 годин на одну партію.Але воно було того варте.🟢Тепер про неприємне - останню епохуЕпоха революцій не те що погано зроблена - вона майже не зроблена взагалі.По суті, вона дає лише три івенти, які крутяться по колу:або плати золото / втрачай легітимність / втрачай стабільність,або твої колоніальні васали отримують +10 до бажання повстати - і все.Немає:- ні івентів на повстання звичайних васалів- ні івентів, що стимулюють бунти поневолених народів- ні нарощення невдоволення станів чи населенняЗате є абсолютно випадковий івент на мегареволюцію, яку неможливо ані передбачити, ані логічно пояснити.Країна просто ловить революцію на величезних територіях без причин, без попереджень, без натяків.Це виглядає абсурдно, страшенно бісить і реально відбиває бажання грати.Окремий сюр: васали інших держав із 0% лояльності, які сильніші за сюзерена, і які навіть не намагаються повстати і боротись за незалежність. В епоху революцій це виглядає просто смішно.Про менш критичні проблеми навіть згадувати не буду.🟢ВисновокВраження від гри дуже двоякі.З одного боку - сотні годин справжнього задоволення.З іншого - дикі тригери в останній епосі, особливо через ту саму «революцію з повітря».Потенційно Europa Universalis V може стати однією з найкращих гранд-стратегій нашого часу,але їй ще потрібно багато доопрацювань, щоб реально претендувати на топ-1