Короткий відгук про Europa Universalis V після першої повної кампанії🟢Спершу оцінка гри без останньої епохи, про неї окремо.Загалом гра зроблена добре. Так, я чудово розумію, що це поки лише фундамент, на якому з часом за допомогою десятків DLC Paradox вибудує ще глибшу й масштабнішу гру. Але навіть у нинішньому вигляді грати в неї реально цікаво.У грі купа механік, які поєднують напрацювання різних проєктів студії,тут є щось від попередніх Europa Universalis, багато взято з Victoria 3 і трохи з Crusader Kings 3.І ця «солянка» працює дуже добре, гра багатогранна, з величезною кількістю механік і варіантів проходження.Окремий кайф, що будь-яку механіку можна віддати під контроль ШІ:торгівлю, розбудову, призначення генералів, найм армій і навіть ведення війни.Ти реально можеш зосередитись саме на тому, що тобі цікаво, і це дуже круто.Мені було в кайф розбиратись у механіках, розвивати економіку, планувати війни та завоювання.Єдине - кампанія вийшла фантастично довгою: близько 270-300 годин на одну партію.Але воно було того варте.🟢Тепер про неприємне - останню епохуЕпоха революцій не те що погано зроблена - вона майже не зроблена взагалі.По суті, вона дає лише три івенти, які крутяться по колу:або плати золото / втрачай легітимність / втрачай стабільність,або твої колоніальні васали отримують +10 до бажання повстати - і все.Немає:- ні івентів на повстання звичайних васалів- ні івентів, що стимулюють бунти поневолених народів- ні нарощення невдоволення станів чи населенняЗате є абсолютно випадковий івент на мегареволюцію, яку неможливо ані передбачити, ані логічно пояснити.Країна просто ловить революцію на величезних територіях без причин, без попереджень, без натяків.Це виглядає абсурдно, страшенно бісить і реально відбиває бажання грати.Окремий сюр: васали інших держав із 0% лояльності, які сильніші за сюзерена, і які навіть не намагаються повстати і боротись за незалежність. В епоху революцій це виглядає просто смішно.Про менш критичні проблеми навіть згадувати не буду.🟢ВисновокВраження від гри дуже двоякі.З одного боку - сотні годин справжнього задоволення.З іншого - дикі тригери в останній епосі, особливо через ту саму «революцію з повітря».Потенційно Europa Universalis V може стати однією з найкращих гранд-стратегій нашого часу,але їй ще потрібно багато доопрацювань, щоб реально претендувати на топ-1
Відзняв я фінальну серію моду по Володарю Перстнів до Attila і, чесно кажучи :наразі це багована й жахливо незбалансована фігня.Грати в нього я більше не планую, принаймні доти, доки мод не дороблять. Бо згорати від ситуацій, де броньована піхота 3-го тіру ледве справляється з орками 1-го тіру, у мене немає жодного бажання.🔻За планом у фіналі я мав захопити Гундабат,але армія, що майже повністю складалась із моїх броньованих воїнів 3-го тіру,в обороні міста понесла настільки великі втрати від першотірових орків, що продовжувати наступ стало просто неможливо.Уся подальша “гра” звелась до абсурду:один лорд сидить у місті і тримає оборону,другий бігає туди-сюди та тягне підкріплення.Через незрозумілу механіку блокування відновлення загонів, яка залежить від громадського порядку в провінції,моя армія фізично не могла піти в наступ, бо о диво у щойно зайнятій провінції немає громадського порядку.“Чудовий” баланс між фракціями:я наймаю 3-4 загони за хід,ворог 8-10,при цьому сила моїх загонів не вища,а броня, яка теоретично мала б усе вирішувати, по факту не рятує взагалі.Про те що різниця в силі атаки між ударною піхотою дворфів третього тіру і першотіровими орками менше 5 одиниць🫠 я взагалі мовчуМої воїни мруть так само швидко, як і першотірові голодранці-орки, при тому що мої і броньовані і озброєні набагато краще що є абсурдом.Можливо, баланс інших фракцій кращий, але я свідомо обрав гномів, бо хотів пограти важкою броньованою піхотою.А натомість отримав здохляків-курдуплів, які не здатні вигравати навіть там, де мали б домінувати.
Усім привітТрохи планів на майбутній контент.♦️По відеоНарешті почали проходження Mount & Blade II: Bannerlord War SailsТож скоріш за все тепер відео будуть виходити через день: день серія Європки , день серія Маунту.Випускати паралельно відео по двох ігрих кожного дня я не встигатиму, оскільки на обидва потрібно купу часу як на зйомки 3+ години, так і на монтаж.♦️По стрімахСуботні стріми намагатимусь і надалі робити стабільно, але не обіцяю що це буде вдаватись кожного тижня, роботи над відео дуже багато і буде треба інколи жертвувати стрімами заради них.✅У цю п’ятницю спробуєм добити до фіналу Експедицію 33.✅У суботу спробуємо добити проходження TWW3 за Пузаня.✅Далі стріми будуть або по Маунту, або по Елден Рінгу.♦️По DLC до Kingdom Come: Deliverance 2Дуже хочу зняти ті нові ДЛСАле поки не знаю, куди їх втиснути в графік, бо роботи там на дуже багато часу якого взагалі нема, а стріми по таких іграх збирають мало глядачів через що у мене потім демотивація робити контент, а я цього не хочу.Тож DLC точно будуть питання лише коли і в якому форматі я їх зроблю і вам покажу♦️Трохи особистогоРятуйте!!!Всім гарного дня/вечора/ранку