Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 🌾ЛАБАЗЮК. Політика&агробізнес
Додано 14 лип 2024

🌾ЛАБАЗЮК. Політика&агробізнес

@serhii_labaziuk
Кількість підписників: 956
Фото: 368
Відео: 93
Посилання: 349
Опис:
Робота Верховної Ради, світові економічні огляди та аграрні новини від народного депутата Сергія Лабазюка
Джерело

🌾ЛАБАЗЮК. Політика&агробізнес | ️Друзі, компенсація 25% вартості техніки почалася‼️Ця програма була од...

Логотип телеграм спільноти - 🌾ЛАБАЗЮК. Політика&агробізнес 🌾ЛАБАЗЮК. Політика&агробізнес @serhii_labaziuk
837 Охват/переглядів 2026-04-02 08:16 Повідомлення №1081
‼️Друзі, компенсація 25% вартості техніки почалася‼️Ця програма була одним із ключових завдань Аграрного комітету ВРУ. Ми довго дискутували як щодо фінансової складової, так і щодо спроможності реалізувати її у 2026 році разом із колегами з Комітету економічного розвитку.Передбачили ресурс у Держбюджеті — і врешті маємо результат.Йдеться про 126,1 млн грн, які отримають 382 господарства. Це 864 одиниці нової техніки, яка вже працює в полі.Здавалося б — цифри. Але по суті це про правильну економічну логіку.Коли фермер купує українське — ми одночасно:🍭підтримуємо агровиробника, який зменшує свої витрати;🍭даємо замовлення українським заводам;🍭створюємо робочі місця і податки всередині країни.І це важливо в умовах війни, коли кожна гривня має працювати всередині економіки.Але є і друга сторона.Сьогодні ця програма — це точкова підтримка. Вона правильна, але її масштаби поки що не відповідають реальним потребам галузі. Якщо подивитися ширше — український фермер одночасно стикається з дорогим паливом, логістикою, нестабільними ринками і відсутністю рівних умов конкуренції з європейськими виробниками.І тут важливо не просто компенсувати 25% вартості техніки, а вибудовувати системну політику:❗️доступ до дешевших фінансових ресурсів;❗️прогнозовані правила гри;❗️і головне — рівні умови з європейськими аграріями, якщо ми рухаємося до ЄС.Бо зараз ситуація виглядає так: ми імплементуємо стандарти, збільшуємо витрати, але не отримуємо повноцінного доступу до тих самих інструментів підтримки.Тому такі програми — це хороший сигнал. Але вони мають ставати частиною більшої стратегії розвитку агросектору.Працюємо над тим, щоб український фермер був не в ролі наздоганяючого, а в ролі повноцінного гравця. 🇺🇦🌾