Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR

Статистика telegram каналу - @serhii_labaziuk

Логотип телеграм спільноти - Лабазюк. Політика та агробізнес 2024-07-14

Лабазюк. Політика та агробізнес

Кількість підписників:
532
Фото:
185 
Відео:
74 
Посилання:
332 
Категорія:
Право
Опис:
Робота Верховної Ради, світові економічні огляди та аграрні новини від народного депутата Сергія Лабазюка

Кількість підписників

День: -20
Тиждень: -245
Місяць: -949
Всього:
532

Середній перегляд на повідомлення

День: +3600
Тиждень: +3671
ERR: 503.55%
ERR (24): 676.69%
Середній за 30 днів:
2 679

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Лабазюк. Політика та агробізнес
2024-12-17
Погляд зсередини. Лабазюк
2024-07-14

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Погляд зсередини. Лабазюк - @serhii_labaziuk

Тільки отримали фото із заходу «Стратегічна євроінтеграція: бензин з біоетанолом. Як працюватиме ринок пального з 1 травня» - гарна нагода нагадати де ми є і що чекає галузь🙌🏼
☝🏼До 1 травня залишилося фактично 2 тижні. Саме з цієї дати аграрний сектор чекає запровадження 5% біоетанолу в бензинах.
⛔️ Але будемо відверті, вимоги Закону 1391-XIV вчасно виконані не будуть. Питання тут не тільки до виконавчої гілки влади, а й до технічних процесів, які ускладнені війною.
Відслідковувати весь ланцюжок сировини для виробництва біопалива - відносно не складно.
🇪🇺 Директива 2018/2001 та супутні регламенти дають можливість застосовувати добровільні схеми сертифікації - ISCC, KZR чи ряд інших.
Міжнародний аудит точно не буде поступатися вітчизняному контролю, а зручність для бізнесу краща в рази.
Тому порядки щодо підтвердження сталості біомаси тощо - це виключно наголошення на чинному підході ЄС, а не придумування велосипеда.
Ось з обліком - складніше. Рахувати по кожній АЗК? Чи по вихідній продукції НПЗ? Чи по митній статистиці імпортера?
🟠 Але найскладніше - це питання реального змішування та якості отриманої суміші. Наголошую, якості.
📊 Бо 5% вміст навпаки має позитивно вплинути як на викиди, так і на продуктивність ДВС. Тож якби постійно не обстрілювали нафтопереробні потужності, це було б простіше - пряме змішування на заводі.
Але за наших реалій інвестувати в об'єкти з підвищеним ризиком бажаючих мало.
🔰Тому аграрний сектор, спиртовики та нафтовики мають далі працювати над тією моделлю, яка буде зручна і першим, і другим.
Потрібно більше схожих приводів, діалогів та прямої співпраці.
2300
25-04-14 10:50
⛔️🇺🇸Справедливі тарифи США чи привід для тиску?
Європа та світ в цілому відвик від шокових дій. Міжнародна торгівля, фондові ринки та світова політика десятиліттями базувалася на "глибокому занепокоєні" або "вітанні зусиль щодо покращення середовища".
⁉️Як це корелюється з політикою Трампа? - ніяк.
Швидкі дії, швидкі наслідки, ось що він хоче бачити.
📊 Річне ВВП США складає близько 28 трлн USD, це воєнний бюджет України на 280 років.
🏭 Класичний підхід до збільшення локалізації виробництва в США мав виглядати так:
📌 запровадження у 2025 році 3-5% додаткового мита на номенклатуру товарів з доданою вартістю, які США виробляють (машини, обладнання). При цьому імпортна сировина залишається дешевою;
📌 запровадження у 2026-27 роках додаткові 5% мита на ті ж товари (коригування номенклатури).
📈 Це дасть одномоментне збільшення надходжень лише від частини товарів близько 50-60 млрд USD.
☝🏼При цьому ринок не буде шокований, споживач не відчує великої різниці, а виробники матимуть час перенести потужності в США готуючись до підвищення мит.
Хоча в сучасній економіці і цей підхід викликає питання раціональності в сталій формі, проте його можна моделювати.
Але Трамп не став би Президентом США, якби так діяв.
Слова "поступово", "м'яко", "незначні" він не любить використовувати🙌🏼
🔴 Ось обвал фондового ринку на 6,6 трлн USD - це вже ближче його виборцю. І поки це відбувається більше на віртуальній частині (реальні наслідки поки не відчуваємо) він має підхід "побачимо, що вони нам запропонують".
❗️Ось це його формат - тиснути і змусити опонента йти на вигідні Трампу умови.
Станом на зараз:
▪️37 тисяч авто Audi вже затрималися на митниці (не забуваємо про величезний перелік інших марок, в тому числі Китайських лідерів BYD та інших);
▪️ Президент Європейської комісії вже ініціює ряд пропозицій для скасовування мит;
▪️ російський сорт нафти Urals впав до 50 USD (рівень 2022 року) і так далі.
🟠 Висновок - у довгостроковій перспективі такі тарифи зроблять крах світових ланцюгів торгівлі, що навряд хтось планує. А ось як інструмент шантажу - виглядає саме те.
Якщо немає чим зацікавити, то можна забрати те, що вже є. І тоді опонент буде радий навіть поверненню старого. І Трамп це чудово знає..
| Лабазюк. Політика та агробізнес
3100
25-04-07 14:46
🇪🇺🌊Торгівля з ЄС та Чорне море. Що буде далі?
РФ активізували обстріл українських портів та суден в Чорному морі. При нещодавній атаці судна під прапором Барбадосу загинуло 4 особи. Руйнування — взагалі окрема історія.
Тому припинення обстрілів дуже важливі як для загального судноплавства, так і для здешевлення логістики. Проте! Тут питання реального припинення.
🔴 Оскільки РФ висунули вчора доволі велику вимогу до американської сторони — допомогти відновити доступ РФ до світового ринку експорту сільськогосподарської продукції та добрив, знизити витрати на морське страхування та розширити доступ до портів і платіжних систем» - питання, чи буде це рівноцінним обміном?
☝🏼 Нагадаю, минулого року ЄС збільшив мито до 95 євро на кожну тонну зернових з РФ чи Білорусі. Не забули й про добрива, які РФ імпортували у 2023 на 1,3 млрд євро.
⛔️ Попри ці обмеження, вкрадене з окупованих територій зерно робить велику проблему для нашого агросектору.
Тож якщо США буде брати участь і заробляти кошти, які підуть в бюджет замість РФ — це варіант.
⁉️Якщо ж РФ збільшить доходи, які підуть на зброю.. тоді питання риторичне.
| Лабазюк. Політика та агробізнес
2700
25-03-26 11:56
🇺🇦🇪🇺 Україна-ЄС замість НАТО, або як реально гарантувати безпеку
Вчора говорили про реальні кроки до миру і його бажання.
🔴 Окрім, буцімто готовності зупинити обстріл енергетичної інфраструктури на 30 днів, РФ озвучило ще ряд вимог — зупинка мобілізації та зупинка постачання зброї Україні (на жаль, нічні обстріли Кропивницького не додають оптимізму).
❗️Нагадаю, що у 2024 році до армії РФ набрали близько 420 тисяч військових, збільшивши загальну чисельність до 1,5 млн.
При цьому тільки на ракети та БПЛА агресор витрачає близько 1,2 млрд дол. США щомісяця.
🤝То які дзеркальні обмеження будуть запропоновані для перемирʼя?
⛔️ Очевидно, що реально обмежити ці показники можна тільки фінансовим та економічним тиском: збільшення видобутку нафти, посиливши санкції на енергетику та банківський сектор тощо. Це дасть бодай якісь гарантії, які можуть сприйняти українці.
⁉️І тут ЄС можуть діяти у новій риториці Трампа, як "поганий поліцейський". Як за бажанням, так і вимушено. Адже не забуваємо, США поставило "ребром" і питання щодо скорочення військ в ЄС.
ЄС таки намагається адекватно реагувати.
💰Бундестаг Німеччини вже затвердив фінансовий пакет у розмірі 500 мільярдів євро на оборонні цілі. Франція ж планує збільшення до 2030 року видатків на оборону в межах 67 мільярдів євро річних (майже 1/3 видатків РФ на оборону у 2025...).
⚠️ Проте почала активно згадувати «ядерну парасольку» - чого раніше боялася.
*подейкують Макрон навіть готується до конфлікту з Трампом через небажання так активно підігравати РФ.
Але, якщо кошти в ЄС точно може знайти, цей ресурс вони мають, то Financial Times опублікувало дуже сумну статтю щодо потенціалу людського ресурсу🖊️ - "Німецька армія намагається підготувати новобранців покоління Z до війни".
📊 Так, чисельність німецьких військ має зрости з 181 000 сьогодні до 270 000 у наступні роки, щоб досягти цілей НАТО згідно з планами Бундесверу — але люди не хочуть йти.
Після того, як обов'язковий призов був скасований у 2011 році, більшість йшли на службу тільки через соціальні пакети та зарплату. Однак після вторгнення РФ у 2022 багато почали розривати контракти, боячись потенційної участі НАТО у війні.
📈 Якщо в цілому 58% німців підтримали б повернення призову на військову службу і підготовку до захисту вітчизни, то лише 1/3 людей віком від 18 до 29 років готові зробити те саме. Щобільше, відсоток зменшиться ще, у разі формулювання питання щодо війни за межами Німеччини на боці союзників.
🇺🇦 Тут є і гарні, і погані новини для України.
🟢 кроки з прийняття реальності загрози РФ на Європейському континенті вже продемонстровані. І поки єдина діюча армія в його межах - українська. Тому у разі зменшення допомоги США ми можемо чекати від ЄС компенсування балансу. Як у фінансуванні закупівель зброї, так і у збільшених виплатах нашим військовим.
🔴 українці вже виснажені війною за себе і далі класти тягар за весь континент тільки на плечі збройних сил, теж не підхід.
Тому логічним є реалізація збільшення підтримки, але паралельно має йти колосальна робота в ЄС з витвереження громадян. Які мають зрозуміти, що не все можна купити. І 450 мільйонне населення Союзу точно може знайти 1% готових стати на захист.
Як це зробитиОчевидно що тільки "витвереженням" і сильною внутрішньою політикою держав-членів.
🌍 Зрештою, реальний мир найлегше отримати демонстрацією готовності до війни, а не навпаки.
2600
25-03-20 10:31
⚫️ "Розмова Трампа з Путіним сигналізує про довгий шлях до російсько-української угоди" - це заголовок WSJ, але інші західні видання сходяться в висновку.
🖋️Видання пише, що Президент Трамп наполягав, що Росія буде легшим партнером на шляху до миру з Україною. Але його телефонна розмова з президентом Росії Володимиром Путіним у вівторок лише підкреслила, що Кремль поки що є більшою перешкодою.
🇺🇦 В цьому зв'язку дуже важливо, що попри конфлікт у Білому Домі, щоб Україна вчасно задекларувала своє бажання справедливого миру. Інакше РФ і далі могла б маніпулювати тезами, що Україна "заважає миру".
🔴 Мало того, в ніч на 19 березня рф здійснила чергові масштабні обстріли, в тому числі об'єктів енергетики, які Кремль "офіційно наказав зупинити на 30 днів" вчора близько 19:00 за київським часом.
📌 Що далі?
Ми неодноразово бачили виступи Трампа і позицію його радників, які демонструють, що Трамп відверто хоче зупинити війну. Як людина і як політик.
❗️Але питання "Як?" - залишається відкритим.
Коли ніхто не знав, як знайти вихід — почали використовувати тези "треба починати говорити, без умов". Ось розмови почалися. На найвищому рівні.
📍За старої політичної школи, така розмова між президентами одномоментно змінила б перебіг подій.
✔️ Всі публічні обіцянки були б виконані за 10 хв після прес-конференції, а то й до неї. Сьогодні ж.. Якщо публічна частина і може продовжувати імітувати виконання, то реальні дії далекі від обіцянок.
🟡 Висновок американської преси такий — питання, яке зараз стоїть перед Трампом, полягає в тому, чи чинити реальний тиск на Путіна, щоб він пішов на поступки, чи спробувати вибити з Києва більше компромісів, ніж він уже зробив.
🇪🇺 Відверто, і в першому, і в другому варіанті дуже важлива Європа. А ось чому і як - розповім завтра детальніше.
2500
25-03-19 11:22
⚡️ Захист права власності, зарплати поліцейським та інше
Сьогодні в Раді:
📌 #12089 "щодо посилення захисту прав добросовісного набувача" - в цілому як Закон.
Проект обговорювали давно, питання обмеження строків витребування приватизованих ділянок.
🟠 Докумет мав 1 велике "за" і 1 велике "проти".
🟢 «За» - це поставити крапку в десятирічних кримінальних справах про ніби незаконні приватизації (там де "ніби" дійсно має місце). Якщо за 10 років держава не відкриола провадження - очевидно, що правових підстав немає. 
🔴 «Проти» - можливі зловживання. Тому зробили виключення - земель оборони, критичної інфраструктури тощо, цей проект стосуватися не буде; 
📌 #6506-1 "зміни до ЗУ "Про Національну поліцію" щодо осучаснення розміру грошового забезпечення поліцейських - за основу.
🖇️ Ключове - передбачає встановлення окладу поліцейських на рівні не менше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 3028 грн). Також врегулювали доплати за вислугу років, спецзвання тощо.
📌 І коротко щодо роботи ТСК: на рік продовжили роботу ТСК з питань економічної безпеки(#13035).
❗️А також створили ТСК по розслідуванню неповернення валютної виручки. (#11187)
▪️Це важливо, оскільки питанням «чорного зерна» постійно маніпулюють. І, на жаль, від недобросовісних дій одноразових субʼєктів страждають білі виробники. Тому прозорість тут потрібно підтримувати.
2700
25-03-12 12:26
⚡️Бронювання, тарифи на перевезення Укрзалізницею та підкомітет ветеринарної медицини
Важливі питання на Аграрному комітеті:
▪️Згідно з наказом Мінагро № 4282 (секторальна критичність) лише підприємства, що обробляють понад 500 га землі, можуть подавати заявки через портал "Дія". Решта - через ОВА.
☝🏼Асоціації наполягають, що часто процедура неврегульована та складна, тому просять зменшити вимоги та дати бронь від 20 га.
❗️Відверто, такий варіант Уряд не пропустить і не буде прийнятий в суспільстві, через потреби мобілізації. 🌾 Проте й аграрна галузь на грані, тому компромісні 200-250 га може бути виходом (для декількох ключових спеціалістів).
▪️Підняття тарифів Укрзалізниці на 37%. Це вже не перше величезне підняття монополіста. І щоразу аграріям розводять руками.
📌 Який експорт і валютна виручка буде за таких цін? Якщо буде чергове затягування, вихід один - звернення галузі до АМКУ щодо зловживання суб’єктом природних монополій.
▪️ Ветеринарна медицина - проєкти №12285 від КМУ та №12285-1 від колег-депутатів. Це продовження вистражданого Закону № 1206-IX, який досі не набрав чинності, а вже потрібно оновлювати.
📍Питання складні - і зонування, і лікарські засоби, і реклама.
✔️ Тому попередньо підкомітет вирішив робити доопрацьовану редакцію від Комітету.
3500
25-03-06 13:42
⚡️Поки баталії діалогу з США тривають, маємо посилювати українську торгівлі з ЄС. АТЗ і що буде після 5 червня.
☝🏼Для незалежності одним з ключових напрямків є потужна торгівля. В нашому випадку найактуальніша з ЄС.
Поки немає уявлення, яким буде цей рік. 📈Особливо на фоні запровадження мит від США у 20-25% на товари з ЄС, Канади, Китаю. І як це може зачепити Україну.
🇪🇺Тому завдання посилення сталих ланцюжків торгівлі. В нашому випадку - це торгівля з ЄС.
❗️Ми маємо перейти від постійних закидань, що Україна «завалює» зерном Європу до повноправного партнерства по всій номенклатурі товарів. Без будь-яких мит і квот.
Особливо на тлі того, що імпорт з ЄС у два рази переважає обсяг експорту з України до ЄС!
✔️До прикладу у 2023 році імпорт ЄС з України становив 22,8 мільярда євро, експорт ЄС в Україну становив 39,1 мільярда євро у 2023 році. Тому відверто, у разі обмежень - хто постраждає більше?
🟡 До того ж експорт агрохарчової продукції з України до ЄС 2024 року склав $12,77 млрд, коли загальна цифра експорту агрохарчової продукції з ЄС склала понад 225 млрд Євро.
📌 Тому, головна ціль як Комітету, так і Уряду найближчі місяці – це продовження АТЗ (Autonomous Trading Measures), або альтернативи для того, щоб лібералізувати торгівлю.
‼️ Ми не можемо
відкатуватися назад і запроваджувати додаткові заходи проти українських харчових і аграрних продуктів.
3300
25-03-04 14:49
​​🥛З 15,8 грн за 1-кг молока на фермі до 40 грн на полиці. Чому ціна пакетованої сировини зростає у 2,5 раза?
☝🏼Провели важливу дискусію з Асоціацією виробників молока.
Молоко та молочні продукти — це стале рівняння з 3-х складових: виробник + переробник + роздрібний продавець.
Замість налагодженої співпраці кожен виступає один проти одного.
Що маємо натомість?
Так — польські сири на полицях дешевше українських!
❗️Тому зрозумілі проблеми, це зменшення обсягів виробництва молока з 24,5 млн тонн до 6 млн тонн (1990-2024 рр.) та недостатня продуктивність молокопереробних заводів (більшість не дотягують і до половини продуктивності у ЄС на рівні 1000 тонн).
І звичайно, строки розрахунків з виробниками та волатильність цін.
🤔 А от як це вирішити — питання важке. Жодні легкі кроки, типу регулювання цін, нічого хорошого не принесуть.
Тому незабаром буду ініціювати обговорення на засіданні Аграрного Комітету ВРУ.
Маємо послухати всіх та подумати, які стратегічні кроки можуть дати результат.
3100
25-02-10 13:42
​​⚡️ Рідкоземельні метали і не тільки. Що ми можемо запропонувати партнерам?
Дональд Трамп озвучив, що США хоче отримати доступ до рідкоземельних металів України. 
Чому одразу в думках з'являються "мітинги" 2012 року проти Exxon Mоbil та Shevron, які хотіли освоювати Олеську та Юзівську площі, добувати нафту та газ.
Чомусь одразу зʼявлялися намети і показне піклування про екологію (про сусідні шахти забували)…
Ще в планах було буріння на Чорному морі.
Це було погано - рентні платежі до бюджету, робочі місця та власний видобуток. Але, звісно, по РФ це дуже било і поставило під загрозу можливість енергетичного шантажу Європи. 
Тому спочатку мітинги, потім анексія Криму та частини Сходу України. 
🙌🏼 Але ми досі маємо великий ресурс!
📊 Близько 8 трлн гауз центрально-басейнового типу, близько 1,4 млрд тонн нафти та конденсату (з окупованими територіями) а ще скандій, ітрий та ряд інших металів. 
Тож, ніхто не говорить віддати, мова про спільні проєкти. Якісні, безпечні для навколишнього середовища та важливі для економіки. 
І пам'ятаємо, чим більше спільних інтересів цивілізованих країн буде введено в Україну, тим більше гарантій ми матимемо. 
3000
25-02-04 13:25