Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Serhii Chernenko
Додано 14 лип 2024

Serhii Chernenko

@serhii_chernenko
Кількість підписників: 267
Фото: 380
Відео: 29
Посилання: 208
Опис:
Тут будуть поширені навчальні матеріали, новини та обговорення важливих тем, повʼязаних з Front-End розробкою Обговорення: https://t.me/serhii_chernenko_chat Ютуб канал: https://youtube.com/@serhii.chernenko Пошта: [email protected]

👥 Кількість підписників

267
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: -4

📊 Кількість повідомлень на день

0
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0
Середнє за день: 0

Історія змін лого

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 354 26-03-03 18:22
Неймовірні новини. PlanetScale хайрить кор команду Drizzle ORM на фуллтайм. Якщо ви не в курсі, що це. Дріззл — це тайпскриптова штука, яка дозволяє таким фронтендерам, як я писати sql або точніше сказати, не писати його взагалі і при цьому, все магічним чином працює. Таблички, поля, квері, інсерти, джойни. Я використовую цю ОРМ, тому що вона реально крута, особливо для розробників. І головне, команда дуже сильно сфокусована на перформансі. Знайдіть будь які статті Prisma vs Drizzle, якшо цікаво. Продукт, який починався, як маленька тулза для роботи. Вже має 33 тисячі зірочок та 5 мільйонів тижневих завантажень в npm registry. І що іронічно, в нього досі нема стабільної першої версії. Не так давно, зʼявилась бета, яка активно тестується та виправляються баги. При цьому, Drizzle спокійно конкурує з Prisma, в якої вже 7 мажорна версіяІ головне, це український опенсорсний продукт. Вітаю Андрія та всю його команду з цим. Довгий, але достойний шлях. Попереду ще багато цікавого. І мій тупий жарт в кінці
👁 286 26-02-28 21:01
В грудні, перед Новим Роком і відпусткою, в мене саме закінчувався план. Я його не продовжував, щоб просто не згоріли 2 тижні без використання.Після повернення подумав, треба затестити Codex, хоча б на місяць, чому ні. Купив. Використовував в тому ж режимі. AGENTS.md, скіли, планінг мод, бажання ваншотнути імплементацію.На перший погляд, кодекс повільніший. Але він дуже "чіткий". Він не імпровізує, не має духу "вайбкодеру". Він не друзяка, а прям серйозний колега-інженер. Відчувається більш дорослим, менш емоційним. До речі, залякування на нього не працюють, навідміну від Клода, тестив особисто.Ще прикольно, що для Code Review є окремий ліміт від кодінгу. І сам ліміт на кодінг, він нескінчений. Я знаю, що я придбав його, тоді коли OpenAI дали х2 сесії до березня і скоро це закінчиться, тому я порівняю потім менш емоційно. Але я з впевненістю можу сказати, що навіть коли вона стане вдвічі меншою, сесія у кодекса значно більша при використанні Codex 5.3 high нон стоп, без страху заюзати всі токени.Також клод в конекст одразу включає в себе всі скілки та кастомні рули з .md. Відкриваєш новий чат, а там вже -20–30% конексту. WTF, man?! У кодекса такої хєрні нема. Якщо тобі дали контекст 200к токенів, то значить ти отримаєш їх на 100%. І по діалогах та тасках це прям помітно. До компакту доходить дуже рідко, бо зазвичай таска закривається в одне контексте вікно.З останнім оновленням завезли паралельних агентів для виконання та войс інпут. Затиснув пробіл, голосом все проговорив замість друкувати як я зараз пів години. З паралельним виконанням стало відчутно швидше все.Тому Кодекс зараз в мене №1. Клод я проплатив заново, бо зіжрав за минулі вихідні всю тижневу сесію кодекса, а чекати не хотілось. Саме вийшли моделі 4.6, хотів потестити порівняти.Думка не змінилась, я мейн асистент буде кодекс, а там побачим, що ще завезуть.Напевно будуть якісь ще питання, то пінгуйте в чаті, буду радий відповісти :)Добраніч 🫶
👁 276 25-08-17 14:48
30 років.Рік тому я думав, що цей пост буде сумним. Але, на щастя, все вийшло навпаки.З підліткового віку я звик порівнювати себе з іншими — тими, хто вже щось досяг: у фінансах, кар’єрі чи репутації. Постійно здавалося, що я відстаю. Це змушувало копати глибше, вчитися, міняти роботу й щось змінювати в житті.Ще кілька місяців тому я працював на основній роботі, а після — по 60 годин на тиждень над власним проєктом. Бо цікаво, бо, можливо, хтось помітить, бо це може дати впізнаваність і додатковий дохід. І, звісно, бо я сам собі ставив дедлайни. Здавалося: не встигну — все пропало. За останні 1,5 року в мене назбиралось понад 1000 годин поза роботою — вечори, вихідні, свята, відпустки.Люди, на яких я рівнявся, старші від мене на 5–20 років. І завдяки їм я зрозумів важливу річ: життя не зупиняється. Я гнався за примарами. Нічого не зміниться, якщо зроблю нову фічу не сьогодні, а за тиждень. Нічого не зміниться, якщо замість нічного “геройського” багфіксу просто ляжу спати. Особливо в застосунку, яким користуюся лише я.Іноді, щоб рухатися швидше, потрібно вчасно зупинитися й оцінити пройдений шлях. Я вперше в житті за 2 тижні відпустки не відкрив ноутбук жодного разу. Це моя маленька перемога над собою.Сьогодні я думаю, що 30 — це набагато крутіше, ніж 20. Я знаю, хто я і ким хочу бути. У мене є дохід, який дозволяє закривати потреби, про які у 20 я міг тільки мріяти. У мене вже є характер, цінності й бачення життя, які навряд чи кардинально зміняться. І головне — поруч дружина: партнер, друг і людина, з якою я можу поділитися всім — від страхів до радості.Амбіції залишилися. Так, мене досі може зачепити, що я ще не на тій позиції, не з тими доходами, не з тією кількістю користувачів.Але тепер я розумію: не потрібно “встигати до 30”. Життя триває. І воно щасливе тоді, коли цінуєш те, що вже маєш, чого досяг і хто поруч. А це вже найкраща мотивація йти далі — у здоровому для себе темпі.А тим часом приймаю вітання 🤗
👁 256 25-07-22 17:27
Поточний тікет — ідеальне тестове завдання:- PLP грід з фільтрами, які відкриваються і є частиною гріду тільки на десктопі. - В контенті гріда є маркетингові банери- Грід з кнопками load more зверху й знизуЗробити:1. 16 продуктів початково.2. На клік по лоад мор, сетити сторінки, як гет параметр в URL, типу ?page={n}3. На скролл апдейтити page в URL, в залежності від того, до якої сторінки належить продукт4. Якщо сторінка завантажена з параметром ?p, грузити продукти відповідної сторінки.5. Показувати load more зверху також, якщо сторінка не перша6. Фільтри повинні бути, як drawer (fixed sidebar) на мобілці7. На декстопі, вони повинні бути частиною гріда, щоб бачити зміни одразу.8. Але вони мають бути закриті, щоб показувати більше продуктів.9. Проте, якщо були застосовані фільтри, сайдбар повинен бути відкрити на пейдж лоад.10. Відповідно треба фільтри сетити в URL також11. Якщо застосовуються нові або стираються існуючі фільтри, резетити сторінку до 0.12. Продуктів в рядок повинно бути 2 на мобілці13. Продуктів в рядок повинно бути 4 на декстопі від 1440 пкс. Але коли фільтри відкриті, показувати 3 продукти в рядок.14. Але на маленькому десктопі має бути 3 продукти в рядок і 2, коли фільтри відкриті.Задача із зірочкою:1. Маємо маркетингові банери від 0 до нескінченності на сторінці — URL на іншу категорію або продукт, тайтл і кнопка типу Shop now, неважливо.2. По дизайну, кожен банер повинен бути на всю довжину в середині гріду. Наприклад, якщо в нас 3 банери. на декстопі перший показуємо після 8 продукта, і другий не показуємо. 3. Догружаємо з лоад мор ще продуктів і показуємо другий після 16, а третій після 24 продукта.4. АЛЕ! З урахуванням того, що в нас кількість продуктів змінюється відносно стану фільтрів на десктопі — основна складність задачі полягає в тому, щоб банер був завжди full page, але так, щоб пустих місць від продуктів не залишалось.Тобто нам не підходить кейс коли фільтри відкриті, 3 продукти в рядок:row 1: products 1, 2, 3row 2: products 4, 5, 6row 3: products 7, 8, GAProw 4: tileОцього гепу бути НЕ повинно.Очікуваний результат:Без фільтрів:row 1: products 1, 2, 3, 4row 2: products 5, 6, 7, 8row 3: tileЗ фільтрамиrow 1: products 1, 2, 3row 2: products 4, 5, 6row 3: tileЯкщо у вас нема ідей, щоб зробити пет-проєкт, можете забирати це і показувати в гітхабі та на інтервʼю. Без жартів.Якщо хтось з лідів хоче дати таке завдання, не кажіть кандидатам, що тут роботи на 8 годин. Я дав би 40. Але тоді воно має бути оплачене, хоча б частково за домовленістю.Питання до беків: хотіли б у фронтенд? :D
👁 692 25-06-19 08:38
Що ж, вже можна і показати над чим я працював протягом останнього тижня. 60 годин поза робочим часом до ще 40 фуллтайм робочих годин за 9 днів, щоб вписатись в хакатон та зробити MVP ШІ чату, в якому є різні ШІ моделі від різних провайдерів. З вашими власними API ключами!В чому ідея? Наприклад, по роботі я регулярно використовую різні LLM в залежності від задачі. Це GPT 4.1, Gemini 2.5 pro, Claude Sonnet 4. Підписки окремо Claude, окремо ChatGPT коштують приблизно по $20 за кожнийІ чим більше провайдерів, тим більше підписок потрібно. Тому ідея в тому, шоб мати можливість в одному сервісі використовувати всі моделі та платити ВИКЛЮЧНО за власне використання.MVP — це базовий функціонал, який вже можна показати та почати з цим працювати. Далі ідей багато, був би час на то все. І головне — це опен сорс. Всі бачать код. І попре те, що я захостив апку в себе, її доволі легко розгорнути локально та використовувати. Бонусом, звісно, буде зайняти 1-3 місце в цьому хакатоні та отримати грошову винагороду. Але навіть без того, прикольно показати щось продакшн-реді, з урахуванням того, що над іншим продуктом я працюю вже 1,5 роки та 900+ годин. А тут вийшло викатити за 60.Чат:www.chernenko.chatРепозиторій:https://github.com/serhii-chernenko/chatБільш розгорнута історія:https://x.com/serhiichernenko/status/1935438276447424733PS: Поточна дефолтна модель від OpenAI наразі має rate limit в 3 запити у Free tier акаунті. Тому можна тестити або тільки Google провайдера, або OpenAI але від плану Tier 1. Я пізніше додам френдлі сповіщення про це та більше моделей звісно. Також додам Anthropic провайдера з моделями Claude. PPS: Якщо раптом знайдете ще критичні баги, кидайте в коменти, буду вдячний.
👁 465 25-05-29 09:44
Видавництво Старого Лева робить нічний розпродаж з дисконтами у 40%. Через наплив користувачів, сайт майже не підіймається, кидає 404 помилки. Купити там нічого не вдалося.Питання: для кого воно було?Взагалі дуже дивно, що в Україні дуже розвинена ІТ галузь та багато освічених спеціалістів. Але при цьому підприємці маючи сайт, навіть не дуже цікавляться, як воно працює чи щось потрібно.Власне, це проблема не тільки локального рівня одного підприємця, бо ми памʼятаємо голосування в Дії за відбір Євробачення у 22-му, здається, коли воно теж впало майже на пів дня.Коли клієнт запускає кампанію, або це Чорна Пʼятниця чи Різдво, він приходить до нас, попереджає. Ми з командою DevOps дивимось навантаження середнє, процентне співвідношення за минулі кампанії, наскільки очікуваний приріст, думаємо над запасом та виділяємо потрібну кількість подів.Також, виділяється людина з DevOps та з команди розробки, які будуть здатні під час кампанії слідкувати чи все добре та виправити можливий даун-тайм, критичні помилки в разі їх виникнення.За стабільною роботою продукту зазвичай прихована аналітика, завчасні кроки та злагоджена комунікація команди.
👁 317 25-01-24 17:49
Тільки помітили, що періодично в аналітиці маркетинг сервісу фейляться певні івенти. Івенти під апішку, яка повністю змінилася в сервісі і я мігрував (переписував все) влітку. За пів року помітили тільки зараз.Коли переписував, бачив шматок коду ще з 21 року, написаний кимось. Він не стосувався самої апішки, тільки локальної логіки. В ній не дуже розібрався, але якщо два роки працювало без мене, то працює — не чіпай, як то кажуть.Сьогодні приходить імейл від сервісу, що у вас більше 30% фейл реквестів. Зробіть шось. Ну ок, дебажу. Цілий день дебагу. Дивина в тому, що від одного й того ж юзера всі реквести норм, а потім починається якась дікуха і тупо насипає від 5 до 15 фейл реквестів за секунду.Перше, що спало на думку — ну десь нескінчений цикл походу, а далі відвалюється можливо код. Передивився весь код, повторив юзер степи приблизні — нічого, все ок працює.Почались танці з бубном. Почистив куки, сесію, локал сторедж, інкогніто, інший браузер. Підписався на форму розсилки знову. Також повторив юзер степи. І тут фігак, бачу в логах фейли. Як, чому?Знову пробую, відтворити, знову все ок. Факін меджік. Знову луплюся вже в код, ну має ж бути щось, що відрізняється.Крч, результат інвестігейту:Той шматок коду, який я проігнорив був створений для того, щоб записувати в локал сторедж поведінку кастомера в разі, якщо ми не маємо його даних. А в нас на проєкті авторизація відсутня зовсім. Ми трекаємо юзера тільки через форму підписки. Не дуже вдале рішення, але не я його придумав, а переробляти ніхто вже не буде. І виходить, що ці дані збираються до того моменту, поки ми не дізнаємося хоч щось про юзера. А єдиний спосіб, в який ми це можемо дізнатися — він підпишеться на розсилку. І ось в момент, коли кастомер підписується, всі івенти (типу подивився продукт, додав в кошик, видалив), які замість того, щоб летіти на апішку, записувались в сторедж поступово, одномоментно відправляються в апішку, бо тепер ми дізналися, хто це був.Тому це виглядало, як нескінчений цикл, але по факту, це очікуваний результат і код працював правильно.А реквест фейлився з дуже тупої причини, коли апішка змінилася, грубо кажучи, вона в пейлоаді очікувала не дата, а data.properties. Я усюди пропатчив, а в тому шматку кода ні, бо не знав, що він робить та проігнорував.Така ось історія. Не ігноруйте старий код, а розберіться, нашо він потрібен. Та краще тестуйте міграцію апішек. А на цьому — гарних вихідних)
👁 365 24-10-21 14:13
Сьогодні дебажимо core логіку VueStorefront 1. Залетіла бага на проді, що продукт in stock в кошику видає out of stock. На перший погляд продукти однакові. Але у проблемного жодної інформації про stock status. На бекенді норм, в еластіку норм, в апі норм. А в застосунку не норм. Я вже майже здався після обіду, щоб піти просити допомоги, аж десь зачепився за якусь фігню та продовжив пошуки. Як виявилося, все працює на core модулях, ніби все ок та не мало б ніде відстрелити. Поки в ланцюжку не дійшов до того, що перезаписали core файл порівняння продуктів. Той проблемний продукт виявляється був з кастомними опціями. Логіка перевірки для такого типу відрізняється, перевіряється не SKU, а ID та CHECKSUM. І от останній не співпадає між сервером та клієнтом. Зі швидкого фікса — поміняв на SKU та запрацювало. Але підозрюю, що може вистрілити в іншому місці, хоча в нас таких продуктів раніше не було, тож їх небагато. Але завтра вже буду з командою та можливо клієнтом це якось вирішувати, питати.
👁 275 24-08-08 15:07
1. Я працюю у компанії звичайним фронтом. Бо в їхній концепції ліди відсутні. Ми маємо в командах спільну відповідальність. Далі я міг пригнути тільки на Competence ліда, але піпл менеджмент мені був не так цікавий, тому 2 роки я чекав позицію Solution Architect, на яку я пройшоа, але мене так і не взяли через локацію.2. Додаткових обовʼязків чи повноважень в мене не має. Як і жодного доступу в систему хайрінгу, де є кандидати, їхні сіві та інше.3. Відкриті вакансії є на сайті компанії і це публічна інфа, будь-хто може зааплаїтись, але тільки відповідальні відділи знають кандидатів.4. Я знаю, хто подається тільки якщо люди самі мені в приватній розмові про це розповідають чи просять мене порекомендувати їх. Тут одразу визначу, що я рекомендую тільки тих, з ким я реально працював на проєкті. Якщо ж по цій причині я не можу порекомендувати когось, але часто стикався у комʼюніті, я можу потім написати рекрутеру з додатковим фідбеком про софт скіли чи ще щось, але виключно свою правдиву думку. Якщо мені нічого буде сказати, я звісно писати не буду.5. Компанія міжнародна із системою юнітів. В більшості, ми не сильно цікавимось, що відбувається в інших юнітах, окрім якихось місячних хайлайтів. А в залежності, куди ви подаєтесь, вас будуть процесити зовсім різні команди.Інтервʼю я проводив в попередній компанії, звідки пішов ще 2,5 роки тому. Там вдалось провести ~90-100 співбесід за трохи більше, ніж рік. Більше такої змоги не було, хоча сам процес мені подобається.Якщо ж вам цікава моя думка про ваше сіві чи навіть хочете, щоб я провів вам якесь тестове інтервʼю та дав поради, ви завжди можете про це попросити в імейлі чи в коментах нашого чату. Я не завжди маю на це час, я не продаю це як послугу, але якщо мене просять допомогти, я рідко кому відмовляю. Але це виключно власна ініціатива, як людини, яку знають в комʼюніті. Жодного відношення до хайрінгу чи ваших шансів на проходження це не буде мати.Всіх обійняв, гарного вечора.