Джерело
Sample Channel Name #32 | Думаю про те, що на сучасному полі бою є тенденція в'язнути на околиця...
12 700 Охват/переглядів
2026-01-04 00:32
Повідомлення №14705
Думаю про те, що на сучасному полі бою є тенденція в'язнути на околицях міста. Тобто у противника є проблема дістатися до міста та закріпитися, але як досягає успіху він дуже стрімко займає забудову, розтікаючись по населеному пункту як вода. Далі відбувається друга проблема – вийти з міста. Противник має проблеми з тим, щоб рухатися далі. Й тоді вже наші сили починають барахтатися на околицях, а він намагаючись просунутися далі (наприклад, для виставлення рубежа для ізоляції сил в забудові) отримує пізди на виході з міста.Мабуть, це відбувалося в усіх останніх боях за урбан. Пояснюю це тим, що оскільки противник має вузьке місце у вигляді повітряної логістики й не може підтримувати багато сил водночас, урбан виявляється для нього розтяжкою на межі можливостей. Забагато штурмових сил зв'язується у виставленні рубежів блокувань наших позицій, а після початкових успіхів на голову падає завдання вийти на наступні рубежі. Для цього треба якось вивести групу пішки з глибокого тилу й дотягнути її через все місто до протилежної околиці й ще щоб вона пішла далі й закріпилась. Нормальну точку накопичення в місті він зробити не може, бо повітряна логістика вже на межі, тому починає хоча б поодинокі наскоки. У противника є один вихід з цієї ситуації – заводити сили другого ешелону. Але це менш боєздатні елементи завжди, й їх заведення це велика проблема. Тому його штурмові сили можуть місяцями варитися в місті й сточуватися, очікуючи другий ешелон. За цей час вони вже втратять боєздатність для значних подальших маневрів – все залежить від того, наскільки відрізана логістика. Цікавим прикладом є Куп'янськ. Там дуже сприятлива географія, через це штурмові сили зав'язли, а другий ешелон не пішов. Дало час нам роздуплитися й навіть провести контрнаступальні дії: вже в лютому росіян в Куп'янську не буде. Якщо добитися такої ж ізоляції на інших ділянках, так само можна ловити противника в урбані. По всьому фронту відбувається один великий Брусіловський прорив, оскільки ця тактика дає гарні короткострокові успіхи, але врешті перетворюється на м'ясорубку для сил противника. Це не sustainable модель. Шкода, що сил на контрнаступальні дії воєводи не знайдуть, але хоча б на цьому дотягнемо до виснаження потоку рекрутів.P.s. потім на вв це перепишу