Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - QA Navigator Leadership 🎓
Додано 06 січ 2025

QA Navigator Leadership 🎓

@rina_courses_it
Кількість підписників: 1 241
Фото: 564
Відео: 83
Посилання: 387
Опис:
Канал Ріни Ужевко. Про лідерство, тестування, геймдев та навчання в мене Cайт https://qanavigator.com.ua/ YouTube канал https://youtube.com/@rinauzhevko Instagram https://instagram.com/rina.uzhevko Linkedin https://www.linkedin.com/in/rinauzhevko/
Джерело

QA Navigator Leadership 🎓 | Останнім часом тільки й розмов що про АІ та великі скорочення в Amazon...

Логотип телеграм спільноти - QA Navigator Leadership 🎓 QA Navigator Leadership 🎓 @rina_courses_it
429 Охват/переглядів 2025-10-29 12:21 Повідомлення №1258
Останнім часом тільки й розмов що про АІ та великі скорочення в Amazon і хоча вони кажуть, що інвестують в інший напрям, це все, звісно ж, вплине на конкурентність та пошук роботи в світі. Наразі ринок має більше людей, які можуть робити роботу ніж роботи, яку треба робити .Можно звинувачувати ковід, можно аі, можно купу реклами аля всі можуть тестувати. Але давайте поглянемо просто історично на це.Коли я була в випускних класах всіх давили йти в економісти або юристи. А трохи раніше в бухгалтерію. Зараз тих кому 20+ давили йти в айті. З часом, будь -яка галузь втрачає свою високу зп та високий попит. Стається це як ринок має достатню кількість спеціалістів в галузі. Багато ж є філологів, юристів, економістів які свічнулись в айті. Ну що можу сказати - наразі попит знов росте на бухгалтерів як мінімум) І набирає попит майже всі професії де потрібні руки з потрібного місця. 👍Можно матюкатись і плакати, жалітись на аі на фігові умови праці тощо - але , як на мене, це мало статись рано чи пізно. Все це веде до того, що айті падає по оплаті все нижче. Рівень зп початкових трейні/джун вже зрівнялись по зп з маком та новою поштою. 😝Я нарешті чую логічні думки від людей, які кажуть "та нашо те айті, в нього треба вкласти зараз набагто більше ніж ти потенційно з нього отримаєш". Зараз для сінйор + ще лишаються доволі високі зп. Надовго?- не знаю, хочеться щоб так і було. Нас в більшості зараз рятує зп яка в валюті. Зараз кожного можуть замінити і порізати зп. Компанії вже ріжуть зп новачкам, а деякі - навіть тим, хто працює давно. Хтось робить це тихо, хтось гучно. Якийсь час всі будуть перевзуватись в аі - бо гайп привіт, і там зп. перед цим були дженерал куа - але якось швидко стихли та наразі на рику щось позицій таких теж небагато. Бо є аі.Мануал куа може написати з аі автотести. Так, це буде фіг його які функції та бібліотеки які аі собі напхати вирішить, код буде 💩і не ідеальний, але він буде перевіряти те, що треба мануальному тестувальнику. Як - нікого ніколи не цікавило. Нажаль.Реалії такі - на ринок вилітає купа кваліфікованих !!! спеціалістів більшість з яких готові на суттєве зниження зп і "даунгрейднутись" щоб мати роботу . Деякі системи поки що технічно блокують сінйора який подається на мідла чи джуна, але це лише питання часу.Бо там де це не робиться, резюме сінйора на позицію джун + або мідл вже нікого не дивує. - я вважаю, що зп продовжуть падати 😢 можете не погоджуватись звісно ж Чи це справедливо? - з одного боку так - з іншого - для входу в професію потрібно багато вкласти часу /грошей не важливо. Постійно треба вчитись. Чи окупиш ти витрати з урахуванням ризику не знайти роботу взагалі або зменьшення зп - не факт.- ще з іншого - ну лікарі теж вкладають дофіга. вчаться дофіга і теж все життя (ну не всі , окей, але ж ) то чому вони мають зп меньшу за нас? Думки різні з цього приводу, але цей період "перенасичення ринку світу айтівцями" треба якось пережити. Особисто я не уявляю наскільки і що треба робити зараз, щоб тебе просто помітили в цій купі резюме і всього іншого. Повернення часу, коли тебе хантили з усіх сторін і зп тільки росла вверх - не чекаю. Дай боже щоб просто стабілізувалась. Високі зп у обраних звісно ж залишаться. Вони є завжди в усіх галузях. Тому прям повного бадабумц не буде. 🤯Але але... тенденція сумненька. А курси на старті по 30-40 к як мої для лідів - це дещо дофіга, особливо враховуючи їх якість. При цьому свіжа кров потрібна, трейні джуни мають бути бо хтось має розвивати цю галузь.Це я от зараз навчу всіх бути лідами - хедами і можна йти спокійо на пенсію. 🗿Як там казав Сашко Хотемський? курочок розводити , городик копати... Бо як казали раніше ? - дорогу молодим треба давати🤪😝 Дідам пора на піч лізти кості гріти 😂😂😂😂 Звільняти риночок трохи🤫😛🤣А ви що думаєте? Згодні чи ні? #робоче #вакансії #аі