Джерело
QA Navigator Leadership 🎓 | Коли аудит це ок? Попередній пост базується на комплексному зовнішньом...
455 Охват/переглядів
2025-03-22 17:23
Повідомлення №928
Коли аудит це ок? Попередній пост базується на комплексному зовнішньому аудиті всієї великої компанії, коли перевіряється все від санітарних норм до безпеки даних в кінцевому продукті. Проте, ця інформація не дуже потрібна для частини аудиту компанії в частині лише айті, і уж тим паче це нам не потрібно в рамках аудиту тестування. (хоча там цікаво теж)Аудит тестування може бути дуже класною штукою якщо у вас збігаються: - бажання та відкритість до аудиту - гроші на це і на покращення після - час на це і на виправлення після- якщо ви знайшли гарних аудиторів/аудитора В результаті ви можете отримати:- звіт по тому що в вас є - вказівки на те, що в вас ок а що ні - рекомендація як саме і чим то все поправити (не завжди, інколи як додаткова послуга) - контроль та чек перевірки після виправлень (не завжди, інколи як додаткова послуга) В таких випадках аудит дуже класна річ.Ви можете все це знищити якщо ви :- сприйматимете результати аудиту особистісно - якщо ви будете боятись результатів- якщо не готові отримати у відповідь щось інше крім " у вас все ок"- якщо ви не готові до змін В цьому варіанті аудит буде вам кісткою в горлі Зовнішний аудит може бути ще відкритим і таємним для вас. Може бути дуже різним і на дуже різні оцінки впливати Якщо ви прийдете до мене і скажете - Рін проведи нам аудит (а у вас блокчейн і автоматизація суцільна), то я скажу ні, або вкажу лише ті аспекти які зможу проаудіювати. Але скорше за все я вас відправлю до людини яка багато років автоматизує і тестує блокчейн і кайфує від цього. Але не всі консультанти /консалтинг агенства як я. Хтось може і не відмовити. І тоді ваш аудит буде не дуже. Про внутрішній аудит багато казати не буду, але там: або в вас є компетенція /досвід /знання/розуміння і ви це ітак робите, або немає і ви це не робите. В останньому варіанті вам треба або вчитись або наймати зовнішній. А можно і то і то поєднати. Як проводити внутрішній - в мене цілий курс по ньому по суті - кому потрібно - зареєструєтесь потім. До травня ще далеко. P.S. я зараз не проводжу аудиту і не працюю в консалтингу - не подумайте що реклама) #аудит #процеси #тестування