Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Рідна Віра
Додано 14 лип 2024

Рідна Віра

@ridna_vira
Кількість підписників: 512
Фото: 802
Відео: 144
Посилання: 1,330
Опис:
Рідна Віра – це споконвічна родова Віра русинів-українців, яка започаткована нашими Предками. Вона дає нам правильне розуміння самих себе та світу, в якому ми існуємо. Добродійний внесок на розвиток Рідної Віри 4149 6090 4162 1329 4441 1144 6569 7371

👥 Кількість підписників

512
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: +1
Середній/Місяць:: +2

👁️ Середній перегляд на повідомлення

148
Середній/День:: 295
Середній/Тиждень:: 138
ERR: 28.91%

📊 Кількість повідомлень на день

1.2
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 1.2

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 157 26-03-20 05:50
Слід також зазначити, що юдейське свято Песах помилково ототожнюють з Великоднем і рівноденням. Жиди його святкують 15 нісана (повінь), що відповідає нашому 15 квітня. Сучасне правило передбачає, що ця дата має наставати після весняного рівнодення. Але, як визнають самі жиди, їхній календар випереджає. Більш традиційно для різних народів після рівнодення чекати молодика для визначення початку року. Але юдейський Новий рік царів 1 нісана зараз може бути іноді раніше рівнодення. Тобто, Песах 15 нісана не слід ототожнювати рівноденню, а відповідно і Великодню, бо то зміщення календаря. Швидше, 24 число попереднього місяця адара (березня) мало припасти після рівнодення, а вже через 8 днів був Новий рік. Звісно, це все в місячно-сонячному календарі, який постійно зміщується відносно сонячного календаря, але дати свят однакові в різних системах. У цьому випадку юдейський Новий рік буде відповідати нашому святу Проводи чи Радуниця 1-го квітня.Свято Песах треба дорівнювати нашому Рахманському Великодню, який вираховується церквою так: середина між Великоднем і Трійцею (за 7 тижнів від Великодня). 7х7=49, хитро округляється до 50, ділиться на 2 і маємо 25 днів від Великодня. Випадково 25-й день припадає на середу, яка називається "Попелова". Первісна дата при давньому шестиденному тижні (див. циферблат годинника) вираховується наступним чином: 6х7=42:2=21. 21-й день від Благовіщення-Великодня це й є 15 квітня. А Трійця в цьому випадку припаде на 6 травня, Зелений тиждень почнеться 1 травня (Мая), коли й розпустяться листя на деревах і приведуть із собою душі Предків.Подібним способом у традиційному календарі визначалися й інші свята, зокрема Колодій (Масниця) за 8 шестиденних тижнів до Великодня, тоді свято буде 7-12 лютого. А основні дійства, що пов'язані з похороном Колодки припадуть на 11 лютого – свято Велеса (Власія), що є провідником до потойбічного світу.ДЦ "Рідна Віра" для уникнення розбіжностей і рухомих дат користується тільки сонячним календарем із постійними числами за державним (григоріанським) стилем. У такій системі Великдень виставляється на 25 березня, поєднується з Благовіщенням і символічно співвідноситися з весняним рівноденням. Для зручності великі сонячні свята переносяться на найближчу неділю після рівнодення чи сонцестояння, окрім Різдва 25 грудня, бо його зробили державним святом.Ми не робимо поправку на відставання державного (григоріанського) календаря від астрономічних подій. Це мало що вирішує, а тим хто хоче астрономічної точності, радимо триматися традиційних дат, а через риску писати відповідник до державного календаря, наприклад: Різдво 25 грудня – 22 грудня д.к., Великдень 25 березня – 21 березня д.к., Купало 24 червня – 22 червня д.к., Миробог 24 вересня – 23 вересня д.к. У цьому випадку, якщо астрономічна подія сталася після сходу Сонця, то свято треба переносити на наступний день. Якщо змінюєте календар до астрономічних точок, то це має стосуватися всіх свят річного кола, а не тільки основних сонячних дат. Звичайно така подвійна арифметика ускладнює календарну систему, а посунути державний календар до астрономічної відповідності рідновіри наразі не можуть, бо на це треба міжнародне рішення.Якщо користуватися місячно-сонячним календарем, то дати свят є аналогічними з сонячним календарем, але враховуються деякі особливості, що пов'язані з кількістю днів у місяці, а це 29 чи 30 днів. Великдень в такому разі припаде на Місяці, що спадає, тобто 24-й місячний день, але точної астрономічної сонячної дати не буде.Через складність календарних систем у різних традиціях виникає багато непорозумінь. Тому для уникнення суперечок важливо дотримуватися обраної календарної системи послідовно і застосовувати однакові принципи до всіх свят річного кола. З календарем РВ можна ознайомитися тут: https://svit.in.ua/cal.htmБільше інформації на сайті:https://svit.in.uaНаш телеграм канал:https://t.me/ridna_vira
👁 117 26-03-17 19:28
🔥🍚Четвергова Сіль 🍚🔥☝️ВІДКРИТО ЗАМОВЛЕННЯ НА ЧЕТВЕРГОВУ СІЛЬ (писати в особисті) !☝️☀️Архаїчно заклалося, що чоловік родину захищає, а дружина - оберігає. І відаючі жінки завжди заготовляли особливий оберіг на весь рік - чорну Четвергову Сіль. Є лише один час у році коли у печі чи у лісі горить священне багаття а на ньому кипить бурлить сіль магічна біля котрої відьма невпинно шепоче замовляння мішаючи її по Сварзі. Її тримали в кожному домі, та маши у вжитку від хвороб та інших негараздів. 🍚Четвергову Сіль використовують: - для захисту- для зцілення хвороб- для достатку- щепотку цієї солі можна брати із собою в дорогу для захисту- для примирення- вмивання водою з четверговою сіллю додасть привабливості та очистить денний побутовий негатив.- робити прибирання в домі із додаванням солі = енергетична чистота приміщення. -виконує чудову чистку предметів(прикраси, обереги,та інше) 🍚Четвергова Сіль - це сильний магічний інструмент, котрий застосовується не тільки у побуті, а й в роботі з біоплем людини. 🍚Складовими є : соляні живі кристали великої фракції (варена сіль не підходить ) , житній та злаковий хліб або ж борошно цільнозернове бажано темне(я беру льон та гречку) , 7 священних трав зібраних в чистих природних місцях. 🍚Найкращим часом для виготовлення є ніч на Чистий Четвер з опівночі і до перших променів Сонечка.☝️Порада від мене не проводити це дійство на кухні дому ,одразу скажу ,що це погана ідея ,так як борошно хліб і трави мають горіти та диміти на протязі тривалого часу (4-6 год) забарвлюючи сіль в чорний колір.Відтак після такого експерименту будьте готові до дуже довгого прибирання або ж косметичного ремонту . Тому рекомендую підготувати відповідну місцину з багаттям на природі, застосовуємо лише вогнетривкий посуд (найкраще підходить казанок).🍚Зберігаємо Четвергову Сіль в мішечках з натуральної тканини , дерев'яних чи скляних ємкостях в темному місці на Покутті або поблизу.Термін дії солі рівно один рік від моменту створення.ВІДКРИТО ЗАМОВЛЕННЯ НА ЧЕТВЕРГВУ СІЛЬ ! КІЛЬКІСТЬ ОБМЕЖЕНА ,ПОСПІШІТЬ !З повагою Жриця Зореквіта ✨️🪻#четверговасіль#чистийчетвер#магічнасіль#обряд#магія#зореквіта#ріднавіра#рідназемля#
👁 173 26-03-09 12:10
Сьогодні - СОРОЧИНИ! Це День, Коли Земля Вдихає Життя!⠀У цей день ваші пращурки колись виходили на поріг і підставляли обличчя теплому вітру.⠀Вони пекли жайворонків із тіста, не просто як страву, а як символ, як маленькі обереги, що можуть піднятися у височінь і відкрити шлях весні.⠀Вони шепотіли замовляння, звертаючись до землі, торкалися її пальцями, як торкаються волосся дитини, пробуджуючи її лагідним дотиком.⠀Саме у цей день вони плели свої Гнізда РодючостиЩоб на Великдень Дажбожий покласти в них Сакральне Яйце-Райце!⠀Це День, коли світло вже не просто торкається землі, а впивається в неї, пробуджуючи кожну клітинку, прилітають сорок птахів.Кожен із них несе на своїх крилах таємниці інших земель, інші вітри, інші історії.Вони повертаються, щоб заспівати пісню весни.⠀Матінка-Земля, яка довгі місяці дрімала в глибоких снах, розплющує очі. Вона ще сонна, ще розгойдується між спогадами про зиму та майбутніми квітами, але її подих уже змінює повітря. І в цей момент стає ясно: світ народжується знову.Що було приховане, починає рухатися.Тепло торкається коріння, старі страхи тануть, як залишки снігу.⠀Бо Сорочини — це не лише повернення птахівЦе ВАША можливість знову розгорнути крила, згадати, що Колесо Року невпинно рухається в вас й ви рухаєтесь із ним!⠀І збережіть собі цей Образ!Це - ВИ у цей день!Вдихайте Життя!Слава Роду !☀️
👁 137 26-03-08 15:50
Міт про Українську Богиню Ладу☀️У ті далекі часи, коли світ тільки зачинався, не було тоді ні неба, ні землі, лише простиралося довкіл синє море, а на нім ріс Явір зелений — Древо Життя. Те Древо Життя дарувало світові Ладу, богиню світової гармонії. Богиня Всесвіту, краси та любові стала матір’ю всього сущого. Широко розпростерла премудра мати над світом своє яскраве небесне склепіння із усіма небесними світилами. Із того Всесвіту вийшло повітря, з повітря — вогонь, із вогню — вода, а із води стала земля. Тоді чарівне магічне сяйво божественного тіла богині золотим світлом розпросторилося на всі боки. Бо в неї тіло прикрашене смарагдами та іншими коштовностями, а різнокольорова одежа очищена небесним вогнем. Богиня—пра Мати завжди сліпучо—прекрасна.! ☀️ ☀️За давньою легендою, Лада, несучи весну на землю, лягла спочити серед степів Тавриди й міцно заснула. Цим скористалася Мара, вона густо засіяла довкола сплячої Лади колюче терня, котре швидко проросло й забуяло. Пробудили Ладу далекі й відчайдушні звертання людей, які благали тепла на свої плодючі ниви. Підхопилася Лада, кинулася бігти в рідний край — нести тепло і весну, але колюче терня нестерпно дерло її тіло. І там, де падали краплі Ладиної крові на землю, виростали буйні кущі червоної калини. ☀️ Тож прославимо Матір Ладу на Капищах священних та в родах наших українських!Прославимо жіноцтво у всій красі та величі,адже Жінка є зачатком життя з покон віків!Пам'ятаймо,зберігаймо та відроджуймо традиції та святкування Рідні! ☀️🌀Слава Богині Ладі! ☀️Слава Україні Неньці! ☀️🌀Слава мужнім Воям ЗСУ ! ☀️🌀
👁 106 26-03-06 17:28
Пашник С.Д. Лада*8 березняhttps://svit.in.ua/pra/3p2.htmНаш народ уявляв Богів за власною подобою – у вигляді живих людей. Так поставав і образ Матері-Землі, весняний прояв якої є Богиня Лада.Степан Килимник пише: "Є неясні відомості, що наші далекі пращури "мали" Богиню весни. З фольклору довідуємось, що така Богиня таки була й носила назву Лада." [3, 245]. Він же подає свідчення, яке передавали О.Ю. Федьковичу: "До пізнання віри Христової наші люди вірили у Прабога-Вседержителя. Мав він чотири сини й п'яту дочку. Донька його – це наша Мати Земля, яку звали Ладою..." [2, 123].Для нас важливо, що у Килимника Лада ототожнюється саме з Богинею Землі. Натомість Олександр Знойко вважав, що Лада уособлює Зорю: "Враховуючи наведені роз'яснення Вацерада й Гезихія та знаючи про успадкування еллінами культури пеласгів, бачимо, що давньогрецька Афродіта – стародавня Лада, це богиня Київської Русі, Лада – Зоря (Вечірня Зірка) – римська Венера." Проте далі він додає: "Поява на небі Зорі – Вістунки (Венери) сповіщає, що Сонце в цей момент вступило в головне сузір'я Перуна (Стрільця), і саме з появою перших зірок сузір'я Перуна в Лади народжується немовля – Бог зимового сонцестояння". [1, 63-64]. Із основного мітологічного сюжету світотворення відомо, що саме Мати-Земля, яка запліднена Батьком Сварогом, породжує Сонце. А Зоря (чи то Зірка-Венера, чи червона пелена перед сходженням і заходженням Сонця) є лише звістункою народження чи смерті світила. Саме в такому вигляді постає Матир-Сва – вогняна птаха – у Велесовій Книзі [див. 4, 29].Ладу уявляли стрункою, веселою, співучою юнкою у віночку, дівчину на виданні, яка пробуджується від зимового сну. Де з'являлася вона – оживала природа, блакитніло небо, яріло Сонце, дзвеніли весняні пташині пісні й палахкотіли різнобарвні квіти. Богиня Лада – покровителька любові, кохання, шлюбу, родючості й багатьох інших щедрот.На свято Лади діти закликали Весну, бо Зима ще інколи нагадувала про себе – засипала землю снігом. На галявинах з поміж гурту обирали найвродливішу юнку, котра виконувала роль Веснянки, себто Лади. Їй вдягали віночок, пишно прикрашали квітами та стрічками, а потім водили навколо неї хороводи:Благослови, мати,Ой Лада, мати,Весну закликати,Зиму проводжати!Зимонька в візочку,Літочко в човночку... [7, 77,78].Степан Килимник зазначає, що у давнину біля весняних священних вогнів на честь Сонця та Богині весни й кохання Лади провадилися ігрища, співи, водили веснянок-гаївок, чаклували словом і рухами: "Ой, Лада, Лада, всім на світі рада..." [3, 79].Валерій Шевчук про величну картину пробудження природи в образі прекрасної діви пише так: "Вона іде по землі, ця діва, щедра, багата, гарна й пишна і благословляє усе суще й людину, що її придумала, тішить і звеличує життя та світ; примушує уклонитися своїй власній величі, адже вона – вічна, бо вона – земля, вона краса, вона Діва, яка прийшла не просто попишатися у світ, а щоб його оновити, вона ж бо має високу і святу місію – продовжити життя, адже готується дати світові свій здоровий плід." [8, 91].У календарі існують паралельні свята присвячені Матері-Землі в інші періоди року: Мари-Марії 8-9 вересня та Ганни 8-9 грудня. Оскільки вони святкуються два дні, за аналогією до сонячних свят, можна припустити, що починали обрядодійства ввечері і продовжували на наступний день – Різдво чергового прояву Землі. Звідси й логічне продовження свята 9 березня – Сорочини.Свято Лади могло позначати перехідний етап у житті дівчини: розквіт і готовність до подружнього життя. Якщо умовно провести поділ року на чотири рівні частини по 15 років-тижнів (повне коло 60 тижнів-років). І відлік почати зі свята Ганни 8-9 грудня, то на 8-9 березня дівчині має виповнитися 15 років. За звичаєм батьки готували юнку до шлюбу і сповіщали про це, прикрашаючи подвір'я калиною чи квітами.Навесні Лада-Земля має завагітніти на свято Благовіщення (25 березня), тобто в 17 з лишком років символічного віку.
👁 115 26-02-11 18:26
Скорочене ім'я Соломона Шломо – це і є наше слово "шолом", "чолом". Образ цієї могили-шолома відображений на Триглаві в нижній частині у вигляді яйця-голови, верхня частина якого є шоломом, причому, як зі шпилем посередині, так і з рогами по боках.Наші воїни переважно носили шоломи зі шпилем, а от старійшини повинні по суті мати рогаті шоломи. Тут має бути наступне пояснення: в святилищі-обсерваторії образ молодого Ярила з шоломом єдинорогом мав стояти зі сходу, а старого Мира з двома рогами – із заходу. Тоді дивлячись між його роги і виставляємо посередині шпиль і маємо візир для фіксування сходження Сонця на весняне і осіннє рівнодення. Це спостерігаємо на Триглаві, де бачимо три роги на шоломі.Храм чи церква (черево) є первісно могила чи хата-землянка, де храняться мощі людини. Тобто померлий знаходиться у шоломі – "мирі". Також шолом нам нагадує військовий шатер. Бог осіннього Сонця Мир, що наближається до Землі, може уявлятися у вигляді Діда з головою у шоломі, що стирчить над землею, а тіло під землею. Символ Триглава загалом відповідає Богу нижнього світу.В середині яйця – перевернута п'ятикінцева зірка, що вважається символом Соломона, а одночасно і Велеса, тобто це символ Богів нижнього світу. Англійською moon – Місяць, а роги Велеса теж символізують Місяць. Тому й вписують в перевернуту п'ятикутну зірку образ козла чи бика, які є тваринами Велеса. Тому сатаністи теж використовують цей символ, але в ньому нічого поганого немає, якщо дивитися з виміру дуального світу.Окрім того символ п'ятикінцевої зірки ми постійно малюємо як літеру "А", гарно п'ятикінцевість видно на рукописному варіанті. Цією літерою позначали Вола. [Пашник/Триглав, 15-16]. Сама зірка може також символізувати образ людини, якщо ви розставите ноги і руки. Гострим кінцем догори – це життя (верхній світ), донизу – смерть (нижній світ).Багатофункціональність Велеса.Музичні інструменти такі як кіфара, ліра, гуслі за основу мають роги, навіть якщо їх не робили з натурального черепа бика, то принаймні робилися дерев'яні роги. У "Слові о полку Ігоревім" співець Боян названий внуком Велеса: "Чи оспівати було, віщий Бояне, Велесів внуче." [Слово]. Це показує, що Велес був і богом І поезії й музики, взагалі богом культури й мистецтва [Іларіон, 105].Вважають, що Велес навчив слов'ян землю орати і сіяти, а також всілякому ремеслу: "То Велес учив Праотців наших землю раяти і злаки сіяти, і жняти віна-вінча на полях страдних, і ставити Снопа до огнища і чтити його, яко Отця Божого." [ВК, 8(2)].Слово "скот" в давнину мало значення "багатство", "гроші". Скот вважався основним багатством племені, родини. Тому "скотій Бог" Велес є Богом багатства. До цього часу існує звичай залишати на зжатому полі жмут колосків "Велесу на бородку". Трави, квіти, кущі, дерева називали "волоссям землі". Корінь "воло", "вло" став складовою частиною слова "володіти", "влада".Погодимося на думку Бориса Рибакова, що відомий Збруцький ідол в нижній частині символізує Велеса, який підтримує Світ: "Чоловіче божество, що тримає на своїх плечах всю землю, а отже знаходиться під землею, може бути співставлено, дотримуючись вказівок лінгвістів, з Велесом-Волосом, одна іпостась якого пов'язана з підземним світом померлих. Велес, хоч і був пов'язаний із похмурим підземним світом, але аж ніяк не був ворожим божеством, а навпаки, був "богом скоту", тобто богом багатства, достатку." [Рибаков, 231]. Тут Велес стає тотожним титанам, які також на своїх плечах тримають Землю з людьми і тваринами. Тому вважається, що трава – це шерсть Велеса, а його роги – то дерева.Велес є зв'язковим світів Нави і Яви: провідник душ померлих до світу Нав і навпаки звідти приносить отрочат. Велес тягне в небі комнощ (човен) суражіїв [ВК, 3а].КалендарВелес тотожний ведичному Валу, біблійному Ваалу, св. Власію, Валентину, Миколі, Белснікелю та ін. Відповідно в рідновірському календарі замість персонажів юдо-євангельської віри поставлені свята Велеса: 4, 11 лютого, 9 травня, 6 грудня. [див. Пашник/Календар].
👁 91 26-01-29 07:46
Разом із свічками-громничками в церкві святили й воду – стрітенську. Її берегли як цілющу: вживали проти пристріту (наврочення), лікували вуха, натирали хворі місця на тілі. Нею навесні окроплювали господаря, коли він уперше йшов орати, та худобу, коли вперше виганяли в поле, щоб її не "пристрітили" погані очі. Нею ж окроплювали кути хати, щоб у ній панував спокій, а решту залишали на випадок якоїсь недуги. У таку воду кидали вуглики як протиотруту від хвороб (пристріту). [див. 2].Припускаємо, що зустріч човна-місяця, а разом із ним і вшанування на 40-й день від Різдва новонародженого, пошлюбленого і померлого сонячного божества супроводжувалася грюканням у дзвони, наче грім, сани прикрашали дзвонами, і люди могли нести дзвоники. І гриміло, коли з'їжджалися до храму, тому свято мало й другу назву – Громниця.Література:1. Катрій Ю.Я. Пізнай свій обряд! Літургійний рік Української католицької церкви. – Ню-Йорк, Рим: ОО. Василіян, 1982. – 493 с.2. Шмайда М. З обрядового календаря русинів-українців Пряшівщини // Пам'ятки України, 1992, – ч.1. – С.50-54.Більше інформації на сайті:https://svit.in.uaНаші канали на Telegram і WhatsApp:https://t.me/ridna_virahttps://whatsapp.com/channel/0029VamNW5h7YSdAwrSciS1U Добродійний внесок на розвиток Рідної Духовності. Дякуємо за вашу підтримку!Картка ПриватБанк:4149 6090 4162 1329Картка Monobank:4441 1144 6569 7371#Громниця #Храм #Сорок #Молодик #Стрітення #Свято #РіднаВіра #СвітовитПашник
👁 89 26-01-24 13:47
Цікаво, що зовнішній вигляд домовика в народній уяві, часто залежить від матеріального стану родини, в будинку якої живе Домовик. У бідних - голий, як уособлення нещастя та злигоднів, у заможних – покритий шерстю чи волоссям. Звідси й звичай садовити молодих на вивернутого кожуха, що означало "одягти" (задобрити) Домовика - не впустити в оселю молодого подружжя злиднів ("голого" Домовика) . В окремих місцевостяхйого вважали істотою невизначеного роду (рідко). Д е х о в а є т ь с я Д о м о в и к. Це дух або хатнє божество, що живе в хаті та піклується про неї та її жителів. За уявленнями, мешкає на горищі (на лежаку), біля покутнього вікна, по кутках, під порогом хати, в печі, в запічку, під піччю, у комині чи біля нього. Щ о м о ж е р о з г н і в и т и Д о м о в и к а. За повір’ями , Домовик творив не лише добро, а й міг покарати тих (наслати хвороби, невдачі, злидні) , які нешанобливо ставились до своїх покійних родичів (не дбали про їхні могили, не поминали їх тощо), скупилися пригостити подорожнього, допомогти родичеві, сусіду, погорільцеві та іншим. Коли розгнівити домовика, він надокучатиме стукотом, розкидатиме речі або ховатиме їх, душитиме мешканців і гостей хати, ганятиме коней. Домовик не любить, коли голіруч витирають стіл або залишають на ньому ножа, часник чи відкриту сіль, коли хтось хропе. Домовик не любить сварок, не терпить, особливо, колирозбивають горщики. Він слідкує за тим, щоб у родині був лад та спокій, щоб сім'я дотримувалась традицій та звичаїв. Дуже не любить, , коли випікають хліб у печі, а хтось на ній лежить, зате радий, коли господиня розмальовує її чудовими візерунками, Часом Домовик буває примхливим, бо любить, щоб скотина була тільки любої йому масті, скотину іншого кольору мордує. У стайні часом шкодить , заплітає чудернацьким способом гриви, що звуться "чортовим вузлом" , та любить їздити на конях. А от улюбленому коневі підкладає свіжого сіна. Якщо немає окропу в печі, щоб горло промочити, ображений неповагою господаря, Домовик тоді може спалити все обійстя. Залишений на самоті у старій хаті, лютує вночі, але допомагає навести лад у господарстві тому, хто приходить жити в пустку. Якщо Домовика не запросити до свого нового помешкання; то стосунки між членами родини значно погіршиться. Інколи може з пересердя спалити хату. Часом, коли в домі немає ладу - йде з хати геть. У п о д о б а н н я Д о м о в и к а. Домовик буде завжди спокійним та доброзичливим, якщо родина живе у злагоді, коли люди не лаються. Домовик також любить, коли в хаті прибрано. Тоді й він очищає помешкання від зла та думки людини від "бруду". Любить, коли залишають для нього частування (декілька разів на місяць) у темному місці - каша , мед, цукерки, печиво, монетки. На ранок залишки їжі віддають пташкам або тваринам. Любить, коли дякують йому вголос. Прискіпливо стежить за дотриманням родинних ритуалів та шануванням померлих Ч о м у Д о м о в и к с т а в н е г а т и в н и м. Доброго духа, заступника й охоронця оселі християнська релігія вважає "нечистою силою". Під цим впливом з'явився й образ домашнього "дідька", який, за новим (чужим! ) повір'ям , "сидить у курячому зноску і його може добути та виховати кожен, хто виносить яйце дев'ять днів під пахвою. На десятий - з нього вилуплюється дідько, який служить своєму господареві ". Цей образ почали "вимальовувати" негативно :"... часто схожий на маленького зморщеного дідка, вкритого шерстю, часом доволі неприємного для людського сприйняття..." У Карпатах називають його годованцем ("хатнім чортом"). Він "піклується" про дім і родину, але "після смерті забирає за це душу господаря". Смерть при цьому, як і в чаклунів та відьом, довга та болісна. Коли господар помирає, то "мусить передати домовика іншій людині, інакше той на свій розсуд перейде до його нащадків або наступних мешканців домівки..."
👁 117 26-01-15 21:00
🖤✨️❄️🖤 СЛАВЕНЬ ЧОРНОБОГУ !🖤✨️❄️🖤 Чорнобоже! Холодний Темний Володарю! Ти є тут і зараз !Ти привеликий та могутній !Твої очі глибинні всевидячі зрять на мене зірницями нічними.Твій подих морозний пронизує до костейврізаючись під шкіру.Твоя велич всеосяжна і нема їй кінця !Шаную її !Затамувавши подих слухаю як сніг тріскоче,То шепіт твій посеред ночі ,що вкрила інеєм пророчі очі.Взиваю до Тебе вірна дочка (син) (ім'я) !Шаную тебе Найтемніший ,Найглибинніший !Прийми дари гожі зготовлені у честь і славу твою, Чорнобоже !Благослови ! Покровом темним ,сніжною хурделицею оберігай захищай домове наші та воїнів наших од ворога супостата триклятого .Шаную Тебе !Силою могутньою умертвляй ворогів наших ,що прийшли на землі священні українські !Шаную Тебе !Благослови !Даруй захист непорушний та мудрістю таємною наділи , бо Темрява є прадавніх знань джерело .Від Віку до Віку славлю Силу твою і таїнство мудрости твоєї ! Слава Тобі Чорнобоже !Слава Тобі !(с)Жриця Зореквіта .15 січня 7534#Чорнобог#обряд#магія#темнийбог#святочорнобога#темнийволодар#ріднавіра#рідназемля#зореквіта#велесова#
👁 224 25-12-24 21:10
Свято Богородиці – Пресвятої Матері Землі*26 грудняНаступного дня після Різдва відзначають свято Богородиці. Особливо шанують його жінки, оскільки воно пов'язане з Матір'ю Божою – Землею, яка, за повір'ям народжує Сонце. Було за звичай у цей день відвідувати бабів-повитух, які приймали пологи, дякуючи їм за допомогу і бажаючи здоров'я.Також у цей день влаштовували поминальні обіди та правили поминки у храмах, бо вірили, що вночі душі померлих сходяться до храму, де для них моляться навіть волхви, що відійшли у Вирій.На Богородицю молодь справляла великі вечорниці з продуктів, що заробили на колядуванні. Зароблені гроші віддавали на потреби громади та храму. [див. 1].Література:1. Скуратівський В.Т. Святвечір: У 2-х кн. – К.: Перлина, 1994.Більше інформації на сайті:https://svit.in.uaНаші канали на Telegram і WhatsApp:https://t.me/ridna_virahttps://whatsapp.com/channel/0029VamNW5h7YSdAwrSciS1U Добродійний внесок на розвиток Рідної Духовності. Дякуємо за вашу підтримку!Картка ПриватБанк:4149 6090 4162 1329Картка Monobank:4441 1144 6569 7371#Коляда #Род #Матір-Земля #Сонце #Колядки #Свято #РіднаВіра #СвітовитПашник