Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ✙Resurgam✙
Додано 14 лип 2024

✙Resurgam✙

@resurgammmm
Кількість підписників: 56 066
Фото: 1,740
Відео: 338
Посилання: 3,180
Опис:
Resurgam (lat. «я підіймусь знову») Наші ресурси | підтримати — https://linktr.ee/resurgamhub Зворотній зв'язок ☎️: @Resurgamm_bot
Джерело

✙Resurgam✙ | Трамп, підсумки: європейці стали вважати більшою загрозою США, ніж Кит...

Логотип телеграм спільноти - ✙Resurgam✙ ✙Resurgam✙ @resurgammmm
31 800 Охват/переглядів 2026-04-09 12:03 Повідомлення №4455
🇺🇸 Трамп, підсумки: європейці стали вважати більшою загрозою США, ніж КитайАдміністрація Трампа посилює риторику щодо виходу країни з НАТО. І хоч юридично це виглядає майже неможливо, то функціонально — цілком. Спроба Рютте стабілізувати відносини не досягла успіху, про що свідчить те, що американський президент у рамках спроб погроз і тиску знову перемкнув увагу на Гренландію.І якщо для США показове ігнорування Трампа під час неузгодженої з союзниками іранської кампанії — це пів біди, то потенційна відсутність європейців та інших союзників, таких як Японія, Канада, Австралія, Південна Корея і так далі, може стати для американців катастрофою в рамках можливих прямих та гібридних війн між США та Китаєм. Практично більшість демократій є електорально орієнтованими і, відповідно, громадська думка населення щодо країн має пряме відображення на дипломатію між країнами. І що в нас тут з громадською думкою?Дослідження, проведене Politico Polls у березні 2026 року у Франції, Іспанії, Німеччині, Італії, Бельгії та Польщі, зафіксувало наступне:🔗 1. Лише 12% респондентів цих країн назвали США «близьким союзником», тоді як 36% назвали американців «загрозою для їх країн».🔗 2. Китай назвали загрозою 29% респондентів, що на 7% менше від тих, хто загрозою вважає США.🔗 3. Американців вважають загрозою: 51% іспанців (близьким партнером — 17%), 46% італійців (близьким — 11%), 42% бельгійців (близьким — 8%), 37% французів (близьким — 10%), 30% німців (близьким — 8%) та 13% поляків (близьким — 24%).🔗 4. Для Європи абсолютною загрозою залишається Кремль. Так вважає: 92% поляків, 77% бельгійців, 74% іспанців, 72% німців, 69% французів і лише 51% італійців.🔗 5. При цьому позицію, що власні уряди недостатньо підтримують Україну займають: 45% німців, 42% іспанців, 38% бельгійців, 31% французів, 24% італійців і лише 20% поляків. Юридично НАТО може не розпастись (договір може функціонувати), але функціонально та, головне, психологічно — розпад близько. Будь-який договір будується на вірі в його виконання, жодне чорнило не змусить до виконання. Чорнило лише фіксує певні домовленості і, головне, віру у виконання цих домовленостей. Це основа договорів.Якщо домінуюча кількість населення країн вважає ключового «юридичного союзника» загрозою для власних країн, то чи все ще існує реально НАТО як альянс і віра в договори?Трамп за рік+ зробив те, що Китаю чи Кремлю не вдавалося десятиліттями. Але чи варто непокоїтись американському лідеру, якщо його «поважають» такі «глиби надійності, як Кім Чин Ин, путін, Сі, Орбан. Можливо він просто хоче бути трохи в іншому союзі.   Завершити можна обкладинкою The Economist з потенційною цитатою Наполеона: «Ніколи не заважай своєму ворогові, коли він робить помилку» — це все, що треба Китаю.🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати