Як пройшла зустріч Слуг народу з Зеленським сьогодні?1. Слуг було реально багато, біля 180. Не 226 звичайно, їх і нема 226, але суттєво більше ніж зазвичай.2. Разом з президентом в президії були спікер Стефанчук, перший віце-спікер Корнієнко, премʼєр-міністр Свіріденко, голова Офісу Президента Буданов та голова фракції Слуга народу Арахамія.Що цікаво - президент був без таблички, всі інші - просто по іменах (Юлія Свириденко, Руслан Стефанчук і тд), Буданов - з табличкою «генерал-лейтенант Кирило Буданов»3. Чіткої мети зустрічі не було - була розмова про поточний політичний момент. 4. Якихось чітких термінів завершення бойових дій не звучало - була теза від Зеленського, що Україні вдалося стабілізувати фронт, відбити чи то 500, чи то 600 квадратних кілометрів і, можливо, це дасть змогу увійти в реальний переговорний процес і зупинити війну десь через півроку. Це все вже ми чули багато разів. Добре, що хоч не за 2-3 тижні.5. Буданов не виступав.6. Про мобілізацію Зеленський сказав, що всі говорять, що мол треба щось змінювати, але ніхто не дає реального плану, як змінити мобілізацію і реформувати ТЦК. 🤦♂️ Тобто реального плану зупинити цю жахливу бусифікацію немає. Дати військовим терміни служби, гідну зарплату - для Зеленського це план схоже не здається реальним. І це, напевно, найгірший висновок з усього цього.7. Були питання з зали від депутатів, Марʼяна Безугла вимагала з звільнення Сирського, Зеленський на це навіть не став відповідати. До речі, Марʼяна же вийшла з фракції Слуг, що ж вона там робила?! Юрій Камельчук нагадував про свою кандидатуру на посаду міністра енергетики. Шмигаль в залі не було, то чому б і не нагадати!Вобщем, по питаннях ви все зрозуміли.В принципі, все. Хто такий «Вова» чи хто «R1» ніхто не питав. Про Андрія Борисовича не згадували. Сергій Шефіра з сьогоднішнім днем народження не вітали. Вобщем, «А в остальном, прекрасная маркиза, все хорошо, все хорошо!»
❗️❗️ІНСАЙД❗️❗️ЯКИМ БУДЕ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ І УМОВИ ДЕМОБІЛІЗАЦІЇВійськовим почали розсилати проект контрактів, які анонсували Зеленський з Федоровим. Умови наступні:1) Заходи фінансового стимулюванняПропонується запровадити матрицю виплат та грошового забезпечення, якою передбачити:🔹базову щомісячну виплату для рядового складу – від 30 тис. грн🔹щорічну винагороду за укладання контракту у розмірі 27 тис. грн🔹щомісячну додаткову виплату за підписання контракту – 10 тис. грн на місяць🔹виплату за взяття в полон противника – 250 тис. грн🔹виплату за знищення противника – 25 тис. грн🔹виплату за захоплення позицій - 40 тис. грн в день🔹виплату за відновлення позицій – 20 тис. грн в день🔹виплату за виконання завдань на лінії бойового зіткнення – 8,7 тис. грн в день.2) Терміни укладання контрактів🔹Укладання контракту строком на 1 рік виключно для чинних військовослужбовців (служба в бойовій роті).🔹Укладання контракту строком від 2-х років і більше для всіх категорій військовослужбовців та громадян.3) Укладання контрактів пропонується здійснити у 3 етапи:🔹На першому етапі з військовослужбовцями основних бойових підрозділів бойових військових частин до роти включно (механізовані, мотопіхотні, штурмові, десантно-штурмові, морської піхоти, спеціальних операцій тощо);🔹На другому етапі - з військовослужбовцями підрозділів бойових військових частин, які не увійшли до першого етапу, а також у військових частинах ВМС, БпС, РВіА, авіаційні, ЗРВ та РТВ;🔹На третьому етапі з військовослужбовцями органів військового управління, військових частин логістики, підтримки, медичні, ТЦК та СП, ВВНЗ та інших.❗️Крім того, пропонується надання права на відстрочку від призову по мобілізації після звільнення тим військовослужбовцям, які уклали контракт від 2-х і більше років із розрахунком, 1 місяць виконання бойових завдань – 3 місяці відстрочки.
💁♂️ Маленький інсайд з Ради))) Вчора, після чергового провалу чергових двох ініціатив КМУ, зібрали представників фракцій разом з Головою Парламенту та урядовцями) Від Кабміну був Міністр фінансів Марченко та віце-премʼєр Качка. 🤷♂️Ну і після раунду палких перемовин на тему «Та як ви взагалі такі зобовʼязання могли підписати», той самий Марченко чесно визнав, що перемовини велись як раз під час «МіндічГейту» і Уряд був в максимально слабкий позиції і боявся щось відстоювати. Тож погодились на все) А далі вже не могли «зістрибнути» з того, що підписали у staff level agreement) Що і треба було довести…. 📑А ще урядовці повідомили, що зараз будуть подавати від Уряду той самий “One big beautiful bill” де буде:- і впровадження ПДВ для ФОПів- і скасування пільги на посилки менше 150 євро- і впровадження підвищеного військового збору 5% після війни- ну і оподаткування цифрових платформТож можемо тут «подякувати» нашому Уряду, зокрема Премʼєру, яка спочатку закривала очі на всю корупцію в Енергоатомі, а потім налякані скандалом, здали одразу всі позиції)) І чому б після цього вони не можуть зібрати голоси у депутатів? Навіть не уявляю)))P.S. А ще урядовці та деякі представники Слуги народу активно поширюють тезу серед партнерів, що це НАБУ та САП винні, що Рада не працює)
В жовтні мережею розлетівся допис телеведучого каналу ICTV та Телемарафону Вадима Карп’яка про те, що він мобілізувався у десантно-штурмові (!) війська. Я теж його поширила з повагою.«Люблю своїх дітей і не хочу передавати цю війну їм у спадок. Якщо ми прагнемо її закінчити, то кожен має брати на себе відповідальність. Ми з коханою погодилися, що її відповідальність зараз — це опікуватися дітьми, а моя — бути в силах оборони. Я сотні разів повторював в ефірі, що армії бракує людей. Настав час самому стати одним із них... Я бачив цих воїнів у ділі й пишаюся, що зможу долучитися до їхніх лав», — писав тоді Вадим.І що ми бачимо? Чи пройшов телеведучий горнило війни, долучився до воїнів ДШВ? Зразу після БЗВП він став речником, і ось він вже на форумі олігарха Пінчука «Yes» разом із нардепками. Пінчуку ж належить ICTV. Схоже, Вадим — ще один проєкт у список, у список на вибори, яких не буде, доки не завершиться війна, яку ще треба виграти. Речник — НЕ дефіцитна спеціальність у ДШВ, а олігархічні форуми з політиками — НЕ формула перемоги.Звичайно, ще можна сказати, кожен може знайти себе у війську, і не всі мають іти в окопи. Та й окопи мають бути якомога більш роботизовані, а не закриватися людьми. Але тоді не заявляйте пафосно про тяжкий вибір стати десантником, доєднатися до воїнів тощо. Відповідайте за слова. Краще чесно було сказати: кожен може знайти себе у війську, я журналіст і буду покращувати цей напрямок у ЗСУ. Ну й ще додати, що сприятиму лояльності олігархів і, можливо, далі займуся з ними політикою. Але це вже така собі історія.
🧠 Рубрика: «одна баба сказала».В кулуарах ОП уже говорят, что Зе приехал из Вашингтона с проигрышем. Ставка была на «Томагавки» или хотя бы давление на рф, но по все пунктам дипломатический крах. Поездка, на которую делалась ставка, как на поворотную, закончилась ничем.Обещание Трампа поставить ракеты оказалось маневром, чтобы заманить Зе на встречу и проговорить совсем иное: требование прекращение огня по линии фронта. По слухам, Трамп понимал, что это не подходит Зе и намекнул в ходе разговора с ним, что если он хочет поддержки США, то должен показать боеспособность ВСУ. Мол, если Зе организует существенное контрнаступление, то Вашингтон может пересмотреть свою позицию. Зе был растерян, ведь если он согласится на контрнаступление, то украинская армия по факту будет уничтожена (ни численности не достаточного вооружения сейчас нет у ВСУ). А откажется, то пойдет давление по мирному треку (что равно выборам). Вероятно, Трамп воспринял размытые формулировки Зе, как отказ. И, уже в публичной плоскости, от Белого дома пошли сигналы в духе продолжения мирного трека. В администрации Трампа сообщают, что президент США считает, что Киев не готов к миру и сознательно затягивает конфликт. Но война в Украине не станет «войной Трампа», без принятия ультиматума президента США (что по факту просто ловушка).Даже на брифинге чувствовался дипломатический провал Зе, который не сказал ни слова ни о договоренностях, ни о поставках. Комментарии по ПВО и гарантиям звучали глухо и обтекаемо. Вся встреча фактически свелась к тому, что Трамп заявил о поддержки идеи остановки боев по линии фронта, а также, что «обе стороны должны заключить сделку».
🧠 россия делает все для того, чтобы прекратить войну,- путин.Другие его заявления.У россии нет недружественных стран, а есть лишь недружественные элиты в некоторых государствах. рф и сейчас сотрудничает с недружественными странами в атомной сфере, в том числе поставляет ядерное топливо в приличных объемах. На западе работает пропаганда, там говорят, что россия начала войну, забывая, что война началась еще в 2014 году против населения Донбасса. Утрата суверенитета будет означать прекращение существования россии.россия никого «не сажает на крючок» в сотрудничестве в атомной энергетике, в том числе строительстве АЭС за рубежом, а создает целые отрасли в других странах.Вся Западная Европа практически лишена суверенитета, но россия так не может.россия может преодолеть все вызовы - «и мы это сделаем».Те, кто прекратил взаимодействие с россией из-за политического давления, будут возвращаться.Отношения россии и США находятся на низком уровне, но с приходом Трампа свет в конце тоннеля замаячил.россия обсуждает с США возможность сотрудничества в Арктике и на Аляске.