Ірина Геращенко:"Партія Петера Мадяра отримує конституційну більшість в парламенті. Відтепер вся повнота влади на «Тисі». «Фідес» Орбана розгромно програла вибори, не допомогли американські віп - агітатори і адмістративний та медійний ресурси. Друзі, які працювали в спостережній місії на цих виборах в Угорщині, говорять , що ввечері в Будапешті розпочався карнавал:) в країні побито рекорд електоральної активності, більше 80% виборців прийшли на дільниці. Орбан правив країною 16 років , прийшовши до влади в 2010 як євроінтегратор і борець з корупцією і став за ці роки європейською парією, нехтуючи європейськими принципами і будуючи свою останню виборчу кампанію на відверто антиєвропейських гаслах. Уявляю, скільки шампанського зараз випʼють в Брюсселі:) . Скажу відверто, враховуючи складну електоральну систему в Угорщині, розуміла, що партія Мадяра переможе по спискам, але думала, що люди Орбана пройдуть по округам, і він збереже велику фракцію в майбутньому парламенті. Рада помилитися. Демократія і здоровий глузд в Європейському Союзі живі, і це добрі новини:) Дуже дякую за професійне висвітлення виборчого процесу в Угорщині справжнім експертам Svyatoslav Xomenko Сергій Сидоренко, рекомендую всім їх статті. Щодо України і наших взаємин з Будапештом, то Петер Мадяр не проукраїнський політик. Він проугорський я захищатиме національні інтереси своєї країни. Але він бував в Україні вже після початку повномасштабного вторгнення, був вражений масштабами руйнувань і злочинів росіян, то ж будемо сподіватися на потепління у двосторонніх взаєминах між країнами, які точно відчули на собі рани від радянсько- російських танків."Ілюстрація не з її посту ;) але дуже вдала!
Тауфік Рахім, аналітик і стратег, який працює на стику геополітики та технологій, співробітник (Senior Fellow) у фонді New America, пише: 1. Це гарна річ. Якби війна тривала, це було б руйнівним для всіх. 2. Цю війну взагалі не слід було починати — принаймні на той момент. Час був вибраний неправильно, і її цілі могли бути досягнуті в інший спосіб. 3. Цілі Ізраїлю та США розходилися з самого початку. США прагнули послабити можливості Ірану та змусити його до поступок на користь американських інтересів у регіоні. Ізраїль же хотів зміни режиму, ослаблення держави та формування (де-факто) ізраїльської гегемонії у регіоні. 4. США продемонстрували тактичну перевагу і вразили майже всі цілі. Було застосовано нові види озброєнь, і це буде помічено Росією та Китаєм. Жодна інша армія у світі не можна порівняти з американською. 5. Іран продемонстрував тактичну стійкість. Незважаючи на удари, його військовий потенціал зберігся до кінця останньої фази бойових дій. Більше того, він зміг завдавати дуже точних ударів по військовим об'єктам США та стратегічним цілям усередині Ізраїлю. 6. Іран також продемонстрував збереження здатності до проектування сили через проксі-структури: хусити, «Хезболла» та Сили народної мобілізації (PMU) залишаються сильними, озброєними та готовими до бою. 7. Ізраїль показав, що, незважаючи на 2,5 роки війни після 7 жовтня 2023 року, він не зміг перемогти ані Іран, ані «Хезболла», ані хуситів, ані навіть ХАМАС. Таким чином, незважаючи на ліквідацію лідерів, ослаблення потенціалу та удари по нових цілях, всі його противники, як і раніше, існують. 8. Незважаючи на тактичну перемогу США, Іран входить у переговори зі стратегічною перевагою. Він витримав тиск США, зберіг значний військовий потенціал, зміг провести зміну керівництва та успішно продемонстрував загрозу своїм регіональним суперникам. При цьому він поки не пішов на жодні істотні поступки, і узгоджені рамки це відображають (включаючи питання збагачення). 9. Незважаючи на стратегічну перевагу Ірану, США досягли своїх військових цілей. Проте з погляду загальної проекції сили вони ослабли. Їм не вдалося захистити союзників у Перській затоці, іранський режим зберігся після п'яти тижнів війни, і це буде помічено Росією та Китаєм. 10. Зрештою (на даний момент) стратегічну вигоду отримала Китайська Народна Республіка, опосередковано діючи через Пакистан і фактично задавши умови врегулювання. На тлі майбутнього візиту Трампа до Пекіна це саме по собі є показовим. 11. Це удар по неоконсерваторам. Ймовірно, вони разом із силами проізраїлів спробують відновити війну. З огляду на безліч факторів це цілком можливо. 12. Усередині країни позиції Трампа та його коаліції суттєво ослабли. Однак, до проміжних виборів ще багато часу, і коаліцію можна відновити. Ціни на пальне знизяться. Для мобілізації електорату можна знову винести на порядок денний «резонансні» теми. Окрім того, Трамп вміє швидко відновлювати політичні зв'язки. 13. Ймовірно, результат ситуації навколо Ірану ще буде предметом переговорів і може призвести до затяжного безвиходу, відновлення війни після проміжних виборів або навіть раніше. Нічого ще не завершено, і якщо не існує закулісної угоди, можливі різні сценарії: поновлення війни, спроба США домогтися зміни режиму іншими засобами, самостійні дії Ізраїлю тощо. 14. Трамп не завершив свою зовнішньополітичну повістку. Це може навіть підштовхнути його до жорсткішого курсу щодо Куби, щоб забезпечити собі зовнішньополітичну «перемогу». 15. Усі у регіоні відчують велике полегшення. Це не ідеальний проміжний результат, і країни Перської затоки будуть незадоволені тим, що опинилися під загрозою без усунення іранського потенціалу. Але згодом усі адаптуються до того балансу сил, що сформується. 16. Нарешті Туреччина значно посилиться, і майбутнє регіону, ймовірно, визначатиметься новою архітектурою безпеки, в якій баланс доведеться вибудовувати між тим, що залишиться від Ірану, Ізраїлем, Туреччиною і, можливо, зв'язкою Алжир/Єгипет, при цьому США відіграватимуть лише допоміжну роль.
❗️Влада продовжує тиснути на судову систему, аби зберегти санкції проти Петра Порошенка.Минуло вже майже 14 місяців від моменту їх запровадження, але суспільству так і не надали жодних переконливих фактів чи правових підстав. Обіцяні «мільярди виведених коштів» так і залишилися лише політичними заявами в якості тез для пропагандистів ОП. Розгляд справи у Верховному Суді затягнуто більш ніж на рік. Вже відбулося 15 засідань, однак рішення досі немає. Представники влади, зокрема відповідачі у справі, до суду не з’являються. Затягують процес. Бо нема чим «бити». Ця справа вже перебуває у полі зору ЄСПЛ, а міжнародні партнери прямо наголошують: політично вмотивовані санкції проти опозиції суперечать принципам верховенства права та шкодять європейській перспективі України.Європейські інституції вже неодноразово закликали владу припинити тиск на опозицію та забезпечити дію політичної демократії, але... Зауважу, що Порошенко, це не лише п'яти і найефективніший президент України, а й лідер опозиції, за плечима якого стоять мільйони українців - його виборців, ветеранів, чинних військових, яким він допомагає на фронті. Цього достатньо, аби зважити ризики...
🥀Кілька років тому до мене підійшов один виробник дронів. На той момент дуже сучасних і ефективних. Спитав мене куди краще і швидше релокуватись? Я у відповідь поцікавився причинами бажання вивезти виробництво за межі держави. Отримав довгу розповідь про певних осіб з СБУ, які віджимали виробництво з погрозами, тиском і відкриттям кримінальної справи по 111 статті ККУ за наявність у одного з розробників родичів в Донецьку. Зараз вони працюють в Польщі і, можливо, вже випускають не тільки дрони.Коли Зеленський ображається на те, що «за спиною держави» українці, судячи з контексту, побудували 10 заводів з виробництва дронів перехоплювачів, то хай підійде до дзеркала і спитає сам себе. Відповідь проста - у державної системи, виплеканої Зеленським за 7 років, виросли загребущі руки. Ще й здебільшого з місця нижче спини. Ну і інвестняні з силових органів такі собі помічники. Поки у нас існуватиме вертикальна система, яка нагадує путінську - з ручним урядом, парламентською більшістю, правоохоронцями, спецслужбами, податківцями і так далі - нормального розвитку не буде ніде і ні в чому. А інтегруватись в Євросоюз фізичні та юридичні особи будуть індивідуально.📝Арʼєв Володимир
New Image Marketing Group спільно з "Діловою столицею" спробували спрогнозувати яким став би парламент, якби вибори пройшли в найближчу неділю.Отож маємо трійку лідерів, які отримали б найбільшу кількість місць і одного, що відстає:Партія Залужного - 17,2%.Партія Зеленського* - 16,9%.Європейська солідарність - 15,1%.Зверніть увагу, що перші три партії мають майже однакову підтримку, тобто не відрізняються в межах похибки. На відміну від партії на 4 місці.Партія Буданова - 12,3%З відставанням у два рази від Буданова:Батьківщина - 6,1%На межі проходження 5% барʼєру до ВР:Азов - 5%Партія Разумкова - 4,9%Свобода - 4,8%_______________________Опитування за інтерактивною структурованою анкетою проводили 15-17 березня на території України (крім тимчасово окупованих частин Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей і Криму). У ньому взяли участь 800 інтернет-користувачів віком від 18 років. Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 3,54%. _______________________*На мій погляд рейтинг Партії Зеленського ще буде змінюватися у залежності від його шансів перемогти на президентських виборах знову. В суспільстві завжди, а зараз тим більше, є відсоток лояльних до влади чиновників, які ніколи не скажуть правди соціологам. Однак, помітивши, що президент може змінитися, вони швидко переорієнтуються на нового лідера."Віктор Уколов
🥀Їхав в сторону Запоріжжя. На дорозі військовий йшов пішки. Помахав зупинитись, я підібрав. - друже, до населеного пункту "N" підкинеш?кажу - я не знаю де це, якщо по дорозі то звісно.Сідає в авто, каже з Кременчука йде вже пів години пішки, а потім дивиться на мене і видає : - але друже, в мене нема грошей я не зможу тобі заплатити.Показую на свої потерті камуфляжні штани і видаю - подиви на мене, в мене теж нема грошей!Починаємо обоє дико ржати 😆Так от до чого я, зп в 20 000 це хуйня їбана‼️В нас в структурі ЗП звісно більша, але сотні моїх знайомих які в легалізованому армійському рабстві, живуть на держ харчах, щоб хоч якось кошти закумулювати сімї. Питання про нові контракти з додатковими виплатами й чіткими термінами служби - на паузі. Ні Буданов ні Федоров не знають як змінити ситуацію. Національну ідею боротьби ми успішно проїбали ще в кіці десь 23 року.Грошову мотивацію - не спішать застосовувати. Оманливі бонуси типу "квартир, землі, безплатного проїзду" - слуги типу Третякової називають "радянщиною" - і в держави нема таких ресурсів. Корупція ТЦК, побиття ТЦК ветеранів, і ще багато чутливих тем мобілізації спускають на гальмах щоб не підігрувати росіянам Принцип держави - батіг і більший батіг.Чим заманювати людей у військо незрозуміло.Одне я знаю точно : "Зайобуватись і пиздіти можна, здаватися - ЗАБОРОНЕНО" Тому і тягнемо на плечах цей вантаж 🫡📝Руслан Кравець
"Порошенко розказав як розблокувати роботу Верховної Ради. Я так розумію спеціально для Банкової.Зараз голоси опозиції їм потрібні, бо слуги розбіглися з монобільшості, як щурі. Але ЄС буде голосувати за власні пріоритети, що добре зрозуміло з виступу Петра Порошенка.Порошенко вимагає кожного дня ставити на розгляд реформи європейської інтеграції, складову частину «плану Качка-Кос»: «Це – перезавантаження ДБР, те, чого боїться влада, але вимагає Євросоюз. Це є верховенство права, незалежність судів, комплектація Конституційного Суду. Вони навіть і близько до цього не підходять».ЄС голосуватиме за остаточне прийняття свого законопроєкту №7187 від 2022 року, де передбачене право народних депеутатів служити у ЗСУ. "Бо нас в парламенті, «Євросолідарності» двадцять шість, і двадцять сьома Таня Чорновол. Ми вимагаємо дати їй можливість і служити в Збройних Силах, і бути депутатом. З незрозумілих причин не ставиться це питання на голосування", - пояснив Порошенко.Порошенко вимагає очистити уряд від усіх фігурантів плівок Міндіча, а також відмовитись від популістичних законопроектів: "Розглядати саме критичні законопроєкти. І коли ви говорите про законопроекти МВФ, приберіть популізм, приберіть єБаки, приберіть розподіл коштів, коли купуєте голоси".Віктор Уколов
🥀Під час АТО втрати 2-5 людини на тиждень викликало шалений шквал істерики. Шалена втома від війни 2014-2019 років , привела до Президентства саме Зеленського, який обіцяв досягнути миру, а якщо не досягне, то піде з посади! Саме обіцянки домовитись про мир за будь яку ціну зіграли вирішальну роль.А ось один з пропагандистів ОП, Євген Карась: «втрата більше ста тисяч бійців це дуже мало і не є проблемою"Тут багато чого кидається в очі -не людей, а бійців… Сто тисяч -дрібниці… При тому ж Президент казав про 55 тис… А скільки буде через рік? Щось мені підказує ми жахнемся справжніх кількості втрат… Наша пропаганда серед десятків аспектів війни обрала один - територію, за яким в рф дійсно справи так собі. Але вона мовчить про решту -людські втрати, скалічених, руйнування, демографію, економіку, енергетику, міграцію, кримінал, рівень життя та перспективиЗа рештою аспектів війни в країні катастрофа,яка лише посилюється щодня. Але для пропагандистів влади втрата плюс мінус 100 000-дрібниці.📝Хлань Сергій
Ні, інформація на зображенні не є історичною правдою. Це поєднання популярних міфів та свідомих містифікацій.Ось детальний розбір, чому цей текст є недостовірним:1. "Марш повій" у 1857 році — це вигадкаТекст стверджує, що в Нью-Йорку протестували повії через борги матросів. Насправді:Жодних архівних записів про таку подію 8 березня 1857 року (ані про текстильниць, ані про повій) не існує.Цей міф з'явився лише у 1955 році у французькій газеті L'Humanité. Дослідники вважають, що його вигадали, щоб віддалити свято від його комуністичного коріння та надати йому "американського" походження під час Холодної війни.2. Демонстрації в Парижі (1894) та Чикаго (1895)У тексті згадуються протести повій з вимогами створити профспілки.Це історичний фейк. У зазначені роки в Парижі та Чикаго не було зафіксовано масових акцій представниць цієї професії з такими вимогами.Профспілковий рух наприкінці XIX століття справді був активним, але він стосувався промислових робітників (текстильниць, швачок тощо).3. Роль Клари Цеткін та Рози ЛюксембургТекст стверджує, що вони виводили повій на вулиці проти "безчинства поліції".Насправді: Клара Цеткін була лідеркою жіночого відділення Соціал-демократичної партії Німеччини. Її боротьба була зосереджена на виборчому праві для жінок, охороні материнства та рівній оплаті праці.На конференції в Копенгагені у 1910 році вона запропонувала встановити день солідарності жінок у боротьбі за свої права, але жодної згадки про повій у її промовах чи документах конференції немає.Чому цей текст поширюється?Подібні "альтернативні історії" часто створюються, щоб дискредитувати свято 8 березня, зробивши його "брудним" або пов'язавши виключно з маргінальними групами, а не з реальним рухом жінок за рівноправність.Справжня причина закріплення дати 8 березня — це страйк жінок-робітниць у Петрограді 1917 року (23 лютого за старим стилем), який став початком революції, що призвела до отримання жінками виборчих прав.Бажаєте дізнатися, як саме ООН обґрунтувала офіційне визнання цього свята у 1970-х роках?
🥀О, яка класна хрєновіна)На очах розпадається вісь Масква-Тегеран. Підтверджено, що Іран справді апелював до Росії, спираючись на пункти про «взаємну допомогу у разі загрози суверенітету». Масква, хто б здивувався, скористалася юридичною казуїстикою: оскільки удари США та Ізраїлю позиціонуються як «точкові операції проти терористичної інфраструктури», а не повномасштабне вторгнення, Кремль трактує це як випадок, що не підпадає під дію статті про колективну оборону.Іран просив активувати С-400 та системи «Красуха»/«Леєр-3» на російських базах у Сирії (Хмеймім та Тартус) для засліплення ізраїльських літаків. Натомість Росія не просто відмовила, а й, за деякими даними, вимкнула транспондери та активні радари на своїх базах під час прольоту ізраїльських ракет, аби уникнути випадкового зачеплення та виправдання для вступу у конфлікт.І нарешті, відмова Маскви почута в Пхеньяні, Пекіні та серед країн Глобального Півдня. Росія продемонструвала, що вона є «союзником до першого серйозного виклику». Іранські еліти, особливо прагматичне крило, тепер відкрито говорять про те, що стратегічна ставка на Росію була помилкою, яка призвела до національної катастрофи. Що тут сказати, тугодуми, аднака)📝Семиволос Ігор