Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Психолог на зв‘язку
Додано 14 лип 2024

Психолог на зв‘язку

@psyintouch
Кількість підписників: 12 235
Фото: 685
Відео: 10
Посилання: 1,300
Опис:
Канал Служби турботи про психічне здоров’я Благодійного Фонду «Право на захист» 💙💛
Джерело

Психолог на зв‘язку | Намалюй дім всередині себе»: психологічна вправа#психологічна_вправа с...

Логотип телеграм спільноти - Психолог на зв‘язку Психолог на зв‘язку @psyintouch
2 670 Охват/переглядів 2026-02-21 13:11 Повідомлення №1769
🏠 «Намалюй дім всередині себе»: психологічна вправа#психологічна_вправа сьогодні про глибинні внутрішні опОри.😌 Закрий очі і уяви дім, в якому тобі добре.🫧 Можливо, це дім, де пройшло дитинство.🫧 Можливо, це дім, де жили люди, теплі твоєму серцю.🫧 Можливо, це твій дім, який є зараз чи був раніше.🫧 Можливо, це омріяний дім, саме такий, як тобі б хотілося.⭐️ Якого він кольору?⭐️ Скільки поверхів? А може, це квартира?⭐️ Що оточує цей дім? Можливо, інші будинки, просторі поля, гори чи море?⭐️ Як там пахне?⭐️ У яку пору дня ти бачиш цей дім? У якій порі року?⭐️ Хто з тобою в цьому домі? Можливо, більше нікого там немає, а може є хтось, хто особливо цінний. Тут можуть бути навіть люди, які вже не з нами, проте вони завжди живуть в наших серцях, і тут їм теж може бути місце.⭐️ Як ти себе почуваєш, коли ти там, у цьому домі?🎨 Намалюй цей дім. Олівцями, фарбами чи подумки. ✒️ Якщо не любиш малювати — напиши історію цього дому.⌛️ Побудь там стільки, скільки хочеш.🗣 Розкажи комусь історію цього дому.🧑‍🧑‍🧒‍🧒 Якщо ти живеш з родиною зараз і є діти, то для них це може бути теж гарна і забава, і вправа.🫂 На перший погляд, це може відгукнутися тим, хто втратив свій дім. Не рідко можна почути рекомендацію від психологів, що коли немає дому зовнішнього, то завжди залишається дім всередині себе. ☀️ Разом з цим, метафора дому — сильна асоціація, бо повертає нас до коренів. Тож уявити дім в середині себе варто будь-кому. 💚 Це місце, куди можна повертатися, відновлюватися в думках, де хочеться бути і набуватися.🏡 Часто прототипами таких «будинків всередині» є простори і місця, де ми зростали: з пахучими літніми вечорами або сніжними гірками, грушами на деревах і закапелками, у яких бували лише діти. Бо дитинство має більше безтурботності, ніж доросле життя.❤️‍🩹 І навіть, якщо у твоєму дитинстві було більше пітьми, ніж зараз, — згадай мить чи дві, коли було добре. Впевнені, щось знайдеться в пам’яті.☺️ Повертайся до цих образів чи спогадів, коли почуватимешся кепсько. Коли сумно або гірко, коли зневіра і втома підкрадаються. Дай собі кілька хвилин і поринь уявою туди.*У різних психологічних школах ця вправа може бути трактована як «Безпечне місце». Нехай вона допомагає тобі відновлюватися🤍🍀 Психолог на звʼязку 📲 Ми в інстаграмі