Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 🔴 Прилуки Особливі 🔴
Додано 14 лип 2024

🔴 Прилуки Особливі 🔴

@pryluky_ua
Кількість підписників: 1 789
Фото: 24,800
Відео: 2,460
Посилання: 1,260
Опис:
❗️Новини Прилуччини 🔴 про політику 🔴 про роботу міської влади 🔴 про надвзичайні події 🔴 про все, що відбувається у місті, районі, області Зворотній зв'язок: @ua_pryluky_bot

👥 Кількість підписників

1 789
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: 0
Середній/Місяць:: +11

👁️ Середній перегляд на повідомлення

317
Середній/День:: 264
Середній/Тиждень:: 292
ERR: 17.72%

📊 Кількість повідомлень на день

1
Останній день: 8
Середнє за тиждень: 1.6
Середнє за день: 1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Зараз бачимо, що події на Близькому Сході та в регіоні Затоки розгортаються дуже стрімко. На жаль, Україна знає, про що йдеться, надто добре. Хоча українці ніколи не загрожували Ірану, але іранський режим сам обрав бути спільником для Путіна і снабжав його «шахедами», причому не тільки самими дронами, але й технологіями. Іран надавав й іншу зброю Росії. Загалом за цей час повномасштабної війни росіяни використали проти України більш ніж 57 тисяч ударних дронів типу «Шахед» – проти наших людей, проти наших міст, проти нашої енергетики. Інші народи теж страждали від терору. Тож це справедливо – дати шанс іранському народу, щоб позбутись терористичного режиму, позбутись і гарантувати безпеку всім народам, які страждали від терору походженням з Ірану. Наша позиція – вона добре відома, і Україна говорила про це неодноразово, у тому числі напередодні. Важливо зберегти якнайбільше життів. Важливо не допускати розширення війни. Важливо, що Сполучені Штати налаштовані рішуче. І завжди, коли є рішучість Америки, глобальні злочинці слабшають.
Триває ліквідація наслідків нічного російського обстрілу. Майже 300 ударних дронів, більшість із них «шахеди», та 50 ракет різних типів, із яких значна частина балістики, випустили по Україні. Били по Києву та регіону, Дніпровщині, Кіровоградщині, Миколаївщині, Одещині, Полтавщині, Сумщині. На жаль, у Фастівському районі від удару загинула людина. Мої співчуття рідним та близьким. Вісім людей поранено, серед них одна дитина. Головна ціль удару – енергетика, також постраждали звичайні житлові будинки, є пошкодження залізниці. Москва продовжує вкладатися в удари більше, ніж у дипломатію. Лише за цей тиждень Росія випустила проти України понад 1300 ударних дронів, більш ніж 1400 керованих авіаційних бомб і 96 ракет різних типів, у тому числі десятки балістичних. Саме тому маємо посилювати нашу ППО. Потрібні системи, що ефективно працюють проти балістики. Дякую всім партнерам, які допомагають нам із закупівлями ракет ППО через PURL та своїм власним постачанням. Кожен такий пакет захищає критичну інфраструктуру та зберігає нормальність життя.
🎨 Учні Прилуцького ліцею створюють дизайнерські речі зі старого одягу👗 У Прилуцькому ліцеї №6 на Чернігівщині школярі довели: старі речі можуть отримати нове стильне життя. У межах конкурсу «Нове життя старим речам» вони презентували власноруч створені дизайнерські роботи. Валерія, яка мріє стати дизайнеркою, перетворила звичайне худі на мистецький об’єкт із загадковим малюнком. Настя пів року працювала над аплікацією для светра, аби зробити його унікальним. А Софія дала нове життя старій шкірянці, розмалювавши її яскравим авторським принтом.🌿 Учні також активно підтримують екологічний рух Let&do it Ukraine, який популяризує відповідальне ставлення до довкілля та екологічне виховання молоді.👩‍🏫 Проєкт реалізували під керівництвом вчительки Лариси Гладкої та дизайнера Сергія Височенка. За словами наставників, головна мета — розвивати творчість дітей, навчити їх працювати в команді та втілювати власні ідеї.💛 Так у Прилуках з’являються не просто оновлені речі, а справжні шедеври, які можуть гідно представити ліцей і на всеукраїнському рівні. ᅠ@pryluky_ua
Перед початком сьогоднішньої роботи делегацій у Женеві провів нараду з українською командою. Вчора були різні формати зустрічей: як двосторонні – між Україною та Америкою, так і формати багатосторонні. Зокрема, були перемовини між українськими, американськими й російськими представниками у двох напрямах, а саме – щодо військових та військово-політичних питань. Також українська делегація разом з американською командою зустрілась із європейськими представниками – Британії, Франції, Німеччини, Італії та Швейцарії. Участь Європи в процесі вважаємо критично необхідною для подальшої успішної реалізації цілком можливих домовленостей: Україна не сумнівається, що партнери мають змогу забезпечити конструктивність процесу перемовин, а отже, і достойний результат. Вчора справді були непрості зустрічі, і можемо констатувати, що Росія намагається затягнути перемовини, які могли б уже вийти на фінальний етап. Дякую американській стороні за увагу до деталей і терпіння в розмовах із наявними представниками Росії. Поставив чітке завдання для української делегації – зробити все, щоб перемовини все ж таки були результативними та додавали шансів для мирних рішень. Серед іншого сьогодні має бути обговорений гуманітарний напрям, а саме – кроки для обміну військовополоненими та звільнення цивільних. Вдячний нашим представникам за командну роботу та реалізацію наданих делегації директив. Україні потрібні гарантована безпека та надійний, тривалий мир. Саме заради цього працюємо. Слава Україні!
🩺 Медицина без бар’єрів: виїзний онкоскринінг для громад🚐 Чернігівський медичний центр сучасної онкології спільно з Обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України реалізують програму скринінгу для жителів віддалених громад. Торік проведено понад 10 тисяч мамографій (раніше — 3–4 тисячі на рік), що дозволило збільшити раннє виявлення раку молочної залози на 15–20%.🎯 У 2026 році в області продовжать скринінг раку молочної залози, колоректального раку та раку шийки матки. Минулого року здійснено 27 виїздів у громади, оглянуто близько 600 пацієнтів, майже 150 направлено на дообстеження, 60 — проліковано в онкоцентрі.📅 Наступні виїзди заплановані з березня по грудень у Сновській, Бахмацькій, Бобровицькій, Ніжинській, Вертіївській, Коропській, Варвинській, Новгород-Сіверській, Ічнянській, Городнянській та Срібнянській громадах. Запис — через сімейного лікаря, прийом безоплатний у межах Програми медичних гарантій.Джерело: Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА ᅠ@pryluky_ua
Разом із Премʼєр-міністеркою України Юлією Свириденко та іншими урядовцями провели робочу нараду за участі керівників областей.На порядку денному – основні напрямки функціонування і життєдіяльності регіонів. У фокусі уваги – питання розбудови децентралізованої енергетичної системи, подолання кризи наслідків, спричинених атаками росіян, реалізація соціальних, освітніх програм тощо.За минулий рік завдяки ефективній роботі на місцях вдалося сформувати міцний фундамент розподіленої генерації в областях, який ляже в основу побудови нової енергетичної мережі, стійкої до загроз, котра забезпечить енергетичну безпеку держави.У 2025 році в різних куточках країни встановлено нові вітрові електростанції, загальна приєднана потужність яких становить понад 134 МВт. Водночас приєднано понад 318 МВт потужності сонячних електростанцій у приватних домогосподарствах та 295 МВт промислових СЕС. Окрім того, приєднано понад 880 МВт потужностей когенерації. Разом це понад 1,5 ГВт до енергетичної стійкості країни. Ця робота системна і безупинна.В умовах неминучих загроз, майбутнє – за децентралізованою системою енергогенерації. Тут досвід регіонів та громад є безпрецедентним, і зараз він допомагає країні вистояти в надскладні часи. Попри масовані атаки окупантів на обʼєкти критичної інфраструктури ми зберігаємо тепло та воду в оселях людей, альтернативна генерація допомагає дати більше світла й електрики там, де це критично необхідно.Разом з очільниками ОВА, регіонами та громадами за підтримки Президента України Володимира Зеленського, Уряду і Парламенту продовжуємо роботу щодо зміцнення всіх сфер життєдіяльності на місцях.
👩‍🏫Сьогодні відзначили лауреатів конкурсу «Учитель року - 2026». У цьому році найкращими практиками викладання ділилися педагоги англійської мови, громадянської освіти, математики та початкової освіти. Переможці представлять Чернігівщину у всеукраїнському турі. Це право вибороли Анатасія Носко - учителька початкових класів Чернігівської гімназії №2, Тетяна Прилепко - учителька громадянської освіти Бахмацького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2, Наталія Кириченко - викладачка математики Срібнянського ліцею та Сергій Зубань - вчитель англійської мови Линовицького ліцею. Вітаю. Бажаю успіхів! Хочу подякувати кожному вчителю Чернігівщини. Їхня місія зараз набагато масштабніша, ніж просто вкладати знання. Дякую за слова підтримки для дітей в укриттях і за те, що виховуєте свідоме покоління. Якраз освітяни формують майбутнє тоді, коли ворог хоче вкрасти в нас завтрашній день. 🤝Вдячний вчителям, які залишаються опорою для своїх учнів. Навіть на «дистанційці» й особливо - під час тривог.
⚖️ Суд у Прилуках: сина міської голови знову відсторонили від посади🚨 У Прилуцькому міськрайонному суді 3 лютого розпочали розгляд справи по суті щодо Ярослава Попенка — сина міської голови Прилук. Йому зачитали обвинувальний акт і поновили запобіжний захід у вигляді відсторонення від посади заступника директора дитячої спортшколи строком на два місяці — до 3 квітня 2026 року.🌿 Попенка обвинувачують за ч.1 та ч.2 ст.307 ККУ — незаконне придбання, зберігання та збут наркотиків, зокрема повторно і в місцях, пов’язаних із проведенням навчально-спортивних заходів. За даними прокуратури, йдеться про три епізоди збуту близько 7 грамів канабісу на суму 2400 гривень у червні–липні 2025 року.👨‍⚖️ Сторона захисту наполягала, що всі слідчі дії завершені, ризики відсутні, а поєднання застави та відсторонення від посади є непропорційним. Водночас суд погодився з аргументами прокурора щодо можливого впливу на свідків і перешкоджання провадженню та задовольнив клопотання обвинувачення. Наступним етапом у справі стане дослідження письмових доказів. ᅠ@pryluky_ua
Жорстка атака ударними безпілотниками по Одесі. Понад 50 дронів випустили росіяни по місту, і головні мішені – енергетика та звичайні цивільні обʼєкти. Від цього удару пошкоджено пʼять житлових будинків, є значні руйнування квартир та підʼїздів. Станом на зараз відомо про десятки поранених людей, серед них є діти. Усі служби задіяні на місці, щоб допомогти. Рятувальна операція триватиме, поки не буде зʼясована доля всіх людей, які можуть бути під завалами. Один із російських дронів влучив по молитовному будинку християн євангельської віри.Були під ударами цієї ночі також інші регіони: Львівщина, Дніпровщина, Миколаївщина, Одещина, Сумщина, Харківщина. Росіяни цілились по енергетичній та іншій критичній інфраструктурі. Відомо, що є поранені люди. Загалом за ніч Росія випустила 165 ударних дронів по Україні, і близько 100 з них – це «шахеди».Кожен такий російський удар підважує дипломатію, яка все ж таки триває, та бʼє, зокрема, і по зусиллях партнерів, які допомагають закінчити цю війну. Розраховуємо, що Америка, Європа та інші партнери про це не мовчатимуть і памʼятатимуть, що для справжнього миру потрібен тиск саме на Москву – санкції, блокування російських операцій, блокування всієї інфраструктури російського танкерного флоту. Без тиску на агресора війни не зупиняються. Так само, як і без підтримки захисників життя. Стабільна підтримка нашого народу, наших воїнів, швидше виконання домовленостей потрібні. Дякую всім, хто це розуміє і допомагає!
Зараз ми стараємося зробити все, щоб наших спільних дій вистачило для реального захисту України і, значить, Європи. Допомога Польщі для України після 24 лютого безпрецедентна за весь час історії наших народів. Литва – з нами, і теж на безпрецедентному рівні. Всі Балтійські держави – з нами. Північна Європа. Німеччина – один із найвагоміших захисників життя. Франція, Британія – з нами. Центральна Європа майже вся – з нами. Італія, Іспанія та Португалія, усі держави півдня Європи – з нами. Румунія та Молдова. У 1863 році повстанці навіть і мріяти не могли про таке єднання, а зараз це єднання працює. Євросоюз є і сильнішає щороку. Сполучені Штати, Канада, Японія – з нами. І наш заклик – щоб це єднання було ефективним на сто відсотків. Не наполовину, не на кілька місяців із року, не до наступних виборів у тій чи іншій країні Європи, а на сто відсотків ефективно. Не стільки, скільки не шкода. Не стільки, скільки можемо. А стільки, скільки спрацює. Так, щоб загрози Європі й кожному з наших народів просто більше не було.