Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Про податки ФОП в Україні
Додано 14 лип 2024

Про податки ФОП в Україні

@pro_podatky_fop
Кількість підписників: 81 861
Фото: 772
Відео: 89
Посилання: 915
Опис:
Податковий консультант, Амбасадор Checkbox Group: Checkbox, Dubidoc, Posbox Про те як правильно та БЕЗ штрафів вести звітність ФОП. Новини, рекомандації, відповіді на питання! Записатись на консультацію - https://n672340.alteg.io
Джерело

Про податки ФОП в Україні | ФОПу 3 групи отримав аванс по договору, але його довелось повернути! Я...

Логотип телеграм спільноти - Про податки ФОП в Україні Про податки ФОП в Україні @pro_podatky_fop
29 800 Охват/переглядів 2024-07-24 12:43 Повідомлення №801
ФОПу 3 групи отримав аванс по договору, але його довелось повернути! Як декларувати?Звісно ФОП 3 групи має враховувати в дохід всі кошти, які надійшли від підприємницької діяльності. Але що робити, якщо ці кошти, довелось повернути???Причини можуть бути різні. Це і повернення товару, повернення авансу по договору чи навіть просто хтось помилково закинув на ФОПа кошти і ми їх перекидаємо назад як помилково зараховані!Візьмемо конкретний приклад:В січні ми отримали 10 000 грн. як аванс по договору та задекларували ці кошти. В червні повернули їх назад замовнику, бо останній відмовився від послуг. А вони вже задекларовані і податок з них сплачений!!!Звісно, якби ми отримали кошти і повернули їх назад в межах одного кварталу - проблеми не виникає. Ми просто не враховуємо таке надходження до доходу. Але тут...Знайшов аж дві консультації в ЗІР з цього питання.1) https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=406402) https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37068І в обох йде мова про те, що ми просто маємо відкоригувати суму доходу вже в звітному періоді. Тобто декларацію за 1 квартал не чіпаєм, а в Декларації за півріччя мінусуємо ці 10 000 грн.Хоча й виглядатиме дивно, якщо в звіті за 1 квартал я вкажу 10 000 грн., а в звіті за півріччя 0!!!Та й представники податкової сьогодні видали інший алгоритм) Нам в такому разі рекомендували подати Уточнюючу декларацію за 1 квартал, щоб зменшити суму доходу за 1 квартал, на суму повернення, яку ми зробили вже в 2 кварталі. Як на мене два варіанти викликають недовіру))) Та законодавство не має чітко прописаного механізму як діяти в таких випадках. Тому будемо задовільнятись рекомендаціями.А оскільки вони почали суперечити одна одній, пішов писати запит на ІПК. Результатом з вами поділюсь))