На Оболоні зведуть новий пішохідний міст за литовські коштиУ парку на вулиці Прирічній планують збудувати сучасний пішохідний міст за кошти Вільнюса.Проєкт реалізують у межах партнерства між містами за підтримки мерів Віталій Кличко та Valdas Benkunskas.Міст зведуть через водойму, а його дизайн буде натхненний мостом короля Міндаугаса у Вільнюсі — як символ дружби та підтримки України.«Литва з перших днів повномасштабного вторгнення є одним із найближчих союзників України… Ідея створити в Києві міст дружби — це символічний знак підтримки», — зазначив Валентин Мондриївський.
За його словами, це не лише інфраструктурний проєкт, а й важливий простір для відпочинку: «Під час війни такі місця допомагають людям відновлюватися емоційно та підтримувати психологічну стійкість».✔️ Територію облаштують із урахуванням безбар’єрності✔️ Перед стартом провели громадські консультації✔️ Проєкт повністю фінансує литовська сторонаНовий міст стане частиною оновлення парку та ще одним символом міцного партнерства між Україною і Литвою 💙💛🔔ПІДПИСАТИСЯ НА КАНАЛ🔔
Кличко пропонує виділити 2,7 млрд грн на підтримку «Київтеплоенерго»: кошти підуть на зарплати, борги та підготовку до зимиМіський голова Віталій Кличко подав до Київради проєкт рішення про збільшення статутного капіталу КП «Київтеплоенерго» на 2,7 млрд грн.Як зазначається у пояснювальній записці, кошти планують спрямувати на підтримку операційної діяльності підприємства. Зокрема:▪️600 млн грн — на розрахунки з «Київводоканалом» за постачання холодної води;▪️700 млн грн — на оплату послуг «Київгазу» з розподілу природного газу;▪️1,2 млрд грн — на виплату заробітної плати працівникам підприємства разом із ЄСВ.У мерії пояснюють необхідність такого рішення складною ситуацією в енергосистемі через російські атаки та значною заборгованістю споживачів за теплову енергію.Також у документі зазначається, що підприємство продовжує відновлювати обладнання, теплові мережі та готуватися до опалювального сезону 2026–2027 років.Якщо депутати підтримають проєкт рішення, кошти виділять із бюджету Києва шляхом збільшення статутного капіталу підприємства.Детальніше у нашому матеріалі на сайті.🔔ПІДПИСАТИСЯ НА КАНАЛ🔔
Посадовицю КП ШЕУ «Святошинського району» підозрюють у закупівлі асфальтобетону зі збитком понад 450 тисяч гривеньСлідчі Святошинського УП за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури викрили незаконну діяльність посадовиці КП.У березні 2024 року вона, відповідаючи за організацію та проведення закупівель, уклала договір на постачання 1 500 тонн асфальтобетонної суміші з приватною компанією, не перевіривши її ринкову вартість.Проведені експертизи підтвердили, що ціни були завищені, внаслідок чого бюджету Києва завдано понад 450 тисяч гривень збитків.Посадовець відповідала за контроль закупівель та матеріально-технічного забезпечення ремонтів доріг у Святошинському районі. За версією слідства, її дії прямо вплинули на ефективність використання коштів громади.Жінці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України — зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки для державних інтересів. Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі.🔔ПІДПИСАТИСЯ НА КАНАЛ🔔
Укриттями забезпечені 93% дитсадків Києва — МондриївськийУ дитячих садках Києва продовжують облаштовувати укриття для безпеки дітей. За словами заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, станом на листопад 2025 року укриттями обладнані 93% закладів дошкільної освіти столиці. Порівняно з осінню 2022 року загальна кількість місць у них зросла майже на 48 тисяч.Після початку повномасштабного вторгнення роботу дитсадків тимчасово призупинили, а згодом організували дистанційне навчання. Очне відвідування закладів відновили з 1 червня 2022 року за рішенням Ради оборони Києва — за умови наявності укриттів, які відповідають вимогам безпеки.В укриттях провели ремонт, встановили вентиляцію, облаштували санвузли, а також забезпечили запаси питної води й засоби першої допомоги. Нові укриття проєктують із урахуванням доступності для маломобільних груп населення.У 2025/2026 навчальному році в Києві працюють 537 комунальних дитячих садків, 94% із них функціонують у звичному очному форматі. Дошкільну освіту отримують понад 62 тисячі дітей, серед яких більш як 8 тисяч — діти внутрішньо переміщених осіб.Нагадаємо, цього року загальна місткість укриттів у навчальних закладах столиці збільшилася на 11 500 місць і наразі становить близько 360 тисяч осіб.🔔ПІДПИСАТИСЯ НА КАНАЛ🔔
Київрада продовжила дію пільгових умов оренди комунального майна для підприємців на наступний рік З 1 січня до 31 грудня 2026 року орендна плата становитиме 50% від суми, зазначеної в договорах, за винятком окремих елементів благоустрою.Рішення підтримали 79 депутатів на пленарному засіданні V сесії Київради IX скликання.За словами депутата та голови постійної комісії з питань власності та регуляторної політики Михайла Присяжнюка, попереднє рішення передбачало підвищення орендної плати у 2026 році. Нові зміни закріплюють її зниження до 50% від визначеної у договорах суми.«Зменшення розміру орендної плати – це вимушений захід, він є відповіддю на нинішні виклики для підприємців: інфляцію, відключення електроенергії, дефіцит робочої сили. Це має запобігти відмовам від оренди комунального майна, які здатні скоротити надходження до бюджету і створити додаткові витрати на утримання невикористовуваних приміщень. Місто продовжує надавати підтримку малому та середньому бізнесу в час війни», – наголосив Михайло Присяжнюк.
🔔ПІДПИСАТИСЯ НА КАНАЛ🔔
Департамент КМДА отримав відзнаку за запобігання корупції у столиці на Національному антикорупційному форуміКерівництво Департамент з питань запобігання та виявлення корупції КМДА взяло участь у Національному антикорупційному форумі «Integrity2030: антикорупційна стратегія майбутнього».Під час заходу Департамент отримав відзнаку в номінації «Вдалі практики» за системну діяльність із розбудови доброчесності та запобігання корупції у столиці.Директор Департаменту Олег Тимошенко зазначив, що нагорода є оцінкою роботи команди та підтвердженням ефективності впроваджених механізмів: «Ми й надалі докладатимемо максимум зусиль для посилення доброчесності та впровадження дієвих антикорупційних механізмів у Києві».
За офіційними даними, нагорода стала оцінкою системної роботи департаменту з розбудови доброчесності та запобігання корупції у столиці. На заході також були представлені ключові напрями нової Антикорупційної стратегії до 2030 року:- сильні та спроможні інституції;- цифрові інструменти та проактивна аналітика;- фокус на сферах з найвищими ризиками — оборона та відбудова.📝 Департамент нагадує, що він перший у країні створений міський орган, який займається запобіганням та виявленням корупції. Основні завдання: оцінка ризиків у роботі КМДА, контроль за дотриманням законодавства, врегулювання конфліктів інтересів та ефективне використання бюджетних коштів.🔔ПІДПИСАТИСЯ НА КАНАЛ🔔