🔹Саботаж аудиту в Тернівській міськраді став перешкодою для роботи фахівців Держаудитслужби, які намагалися перевірити бюджет громади🌟Аудит стосується зокрема тих схем, про які ІА Антикорупційна правозахисна рада повідомляло в журналістському розслідуванні.🔹У місті Тернівка, що на Дніпропетровщині, посадовці місцевої ради унеможливили плановий фінансовий аудит, який мав провести Північно-східний офіс Держаудитслужби, розташований у Луганській області.🔹За інформацією, бюджет Тернівської громади не перевірявся п’ять років. Мер міста, Віталій Тарелкін, є підозрюваним у кримінальній справі щодо розкрадання коштів на ремонт доріг, що спричинило державі збитки на мільйони гривень. Проте аудитори не змогли виконати свої обов’язки через протидію місцевих чиновників. Заступник мера заявив, що Тарелкін відсторонений, а в.о. голови раптово пішла у відпустку саме в день початку перевірки. Секретар ради та заступник також заборонили аудит.🔹Коли представники Держаудитслужби склали протокол про недопуск, виявилося, що заступник в.о. голови «захворів» і став недоступним. Такий саботаж аудиту в Тернівській міськраді може мати серйозні наслідки, адже перешкоджання роботі аудиторів, згідно зі статтею 351-1 Кримінального кодексу України, є кримінальним правопорушенням.🔹Аудитори звернулися до поліції Дніпропетровської області, зафіксувавши факт недопуску. За цим зверненням відкрито кримінальне провадження. Слідство також вказує на схему розкрадання, яку організували Тарелкін разом із директором комунального підприємства Олександром Кривозубом. Вони вносили фіктивні дані про будівельні матеріали та техніку, що призвело до перерахування понад 2 млн грн на рахунки підконтрольного ТОВ. Ці дії завдали значних збитків державному бюджету.Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
🔹Ми не дали продати будинок журналістів у Дніпрі🌟 Нагадуємо, 8 січня 2025 року ми писали про будинок Спілки журналістів на Старокозацькій, 8 загальною площею 832,1 кв. м. Там до мільйона доларів хотіли, зараз не можна точно сказати, бо всю інформацію про це видалили. Це комунальна власність. У статті фігурував керівник дніпровського осередка КОВАЛЬЧУК ОЛЕКСІЙ СЕМЕНОВИЧ («Вісті Придніпров’я»), він же фактично розпоряджався будівлею. І якось так вийшло, що нерухомість виставили на продаж, причому вона нібито не належала місту.🔹 Спочатку в Спілці журналістів заявили, що ми розповсюджуємо фейк. 🔹 У цей же день, коли вийшла публікація про нібито фейк, на сайті каналу D1 опублікували на захист організації повідомлення. Мовляв, оголошення про продаж дійсно мало місце, але його розмістили невстановлені особи, які прикривались добрим ім’ям організації та її керівництва. А ще з публікації на D1 стало відомо, що НСЖУ направило в поліцію заяву, щоб розібралися: хто це від їхнього імені продає будинок журналістів?🔹 Ми дуже вдячні за таку швидку реакцію від Спілки журналістів. Звісно, злі язики сказали б, що вони просто замітали сліди та скидали відповідальність, але це все, напевно, злі язики, на які звертати увагу не треба.🌟 Чи ні?🔹 Бо коли ми хочемо вірити керівництву Спілки журналістів та його добрим намірам, йому не дуже вірить прокуратура...📌Подробиці: https://com1.org.ua/my-pereshkodyly-prodazhu-budynku-zhurnalistiv-u-dnipri/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
🔹Хуліганство з гранатами: на Дніпропетровщині сталося затримання після того, як 50-річний мешканець Синельниківського району вирішив владнати конфлікт із сусідом у небезпечний спосіб.🔹Унаслідок його хуліганських дій, на подвір’ї опинилися дві бойові гранати.🔹Інцидент трапився 6 травня.🔹Правоохоронці швидко з’ясували, що між двома чоловіками виникла серйозна сварка. У розпалі емоційного з’ясування стосунків один із них, не контролюючи свою агресію, кинув через паркан на сусідське подвір’я аж дві гранати. На щастя, завдяки випадку, вибухнула лише одна з них. Проте й цього вистачило, щоб пошкодити сільськогосподарську техніку, що знаходилася в дворі. Друга граната, на щастя, не здетонувала, запобігши ще більшій шкоді та можливим травмам.🔹Оперативними діями поліцейські затримали правопорушника. Йому повідомили про підозру в особливо злісному хуліганстві і незаконному поводженню зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.📌Читай про подію: https://com1.org.ua/khulihanstvo-z-hranatamy-zatrymannia-na-dnipropetrovshchyni/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
🌳 15 березня 2024 року працівники філії «Петриківське лісове господарство», яка входить до складу ДП «Ліси України», виявили незаконну вирубку 40 дерев у лісі на території Петриківської селищної ради Дніпропетровської області. Йдеться про:❌32 дуби в кварталі 46, виділ 2;❌8 кленів у кварталі 46, виділ 5.Ці ділянки розташовані в адміністративних межах Петриківської громади. ☝️За підрахунками, зробленими відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665, збитки від вирубки становлять 214 901 грн 45 коп. Ця сума включає втрату цінних дерев і шкоду, завдану лісовому фонду України.Річ у тім, що ніхто не відшкодував ці збитки. Хоча ліс належить державі, а його захист є прямим обов’язком лісокористувача, тобто «Лісів України», підприємство не вжило заходів, щоб компенсувати шкоду чи знайти винних у вирубці.🔹 Слобожанська окружна прокуратура звернулася до суду, у ній вважають, що «Ліси України» винні через бездіяльність, яка спричинила незаконну вирубку...📌Подробиці: https://com1.org.ua/nezakonna-vyrubka-lisu-v-dnipropetrovskij-oblasti/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
🔻 У Дніпропетровській області зростає кількість випадків, коли шляхом незаконних рішень місцевих рад привласнюють землю державної форми власності. У селищі Солоне, ймовірно, провернули подібну махінацію – захопили одразу ліс та заповідник, прокуратура звернулася до суду. 🌲⚖️🔹 Нещодавно ми писали, як на Дніпропетровщині ліси захоплюють, ніби це не ліс, а безкоштовний склад дров. Наприклад, розповідали, як у Божедарівській селищній раді роздали землі заповідного фонду (ПЗФ) чорним лісорубам нібито під городи та кукурудзу. 🔥☝️Тепер селище Солоне: згідно матеріалів Західної окружною прокуратури Дніпра захопили одразу ліс та заповідник. Бінго! 🎯🤔У селах або селищах сильно не заробиш на завищені ціни. Тут не підстригають два кущі за 4 мільйони або не ліквідують неіснуючі стихійні сміттєзвалища за 300 мільйонів, як, наприклад, в обласному центрі. Залишається земля. 🌍🔹 Згідно з реформою, ділянки мають перейти у власність громад, на території яких вони розташовані, але з обмеженнями: це не стосується земель державної власності, таких як ліси чи заповідники (ПЗФ). Однак посадовці часто ігнорують ці обмеження. Вони захоплюють заповідний фонд і ліси, а потім передають їх за «винагороду» як с/г землі... 💸❓Так що там сталося в селищі Солоне? 📌https://com1.org.ua/solone-zakhopyly-odrazu-lis-ta-zapovidnyk/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
🔹 Директор компанії, яка ремонтувала школи в Дніпрі, разом із начальницею Департаменту гуманітарної політики Ксенією Сушко, за даними поліції, привласнили бюджетні гроші 💸. 🔹Один із фігурантів корупційної схеми – «фунт» ТОВ «Будівельна гільдія» (нині ТОВ «БК Інвестстрой Груп-2021») Яковенко Віталій Миколайович – утік за кордон, розікравши школи Дніпра, а заступник мера Сушко продовжує обіймати посаду.🌟 За корупцію в Департаменті гуманітарної політики ДМР ніхто не відповідає: керівництво пройшло через багато кримінальних проваджень – і нічого 😔.🔻 Прокуратура намагається повернути гроші, але чи буде це мати успіх?😾 Абсурд ситуації: є кримінальне провадження. Установлені фігуранти корупційної схеми. Вина доведена.Один із фігурантів – Ксенія Сушко – продовжує працювати на посаді заступника мера Дніпра, її не чіпають.При цьому шукають за кордоном якогось «фунтіка» – підставну особу...📌Подробиці: https://com1.org.ua/utik-za-kordon-rozikravshy-shkoly-dnipra/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
🔥 Скандал із яхт-клубом «Січ» у Дніпрі набирає обертів! Дніпровська міська рада подала позов до суду, вимагаючи знести самочинні будівлі та повернути захоплену землю громаді. 🔹Але чи не запізно? Ще в 2021 році «Антикорупційна правозахисна рада» писала про незаконне будівництво на землях водного фонду. Тоді міськрада не лише закривала очі, але й захищала клуб. Що змінилося в 2025-му? 🤔🏗 З 2015 року «Січ» на чолі з В’ячеславом Дідиком розгорнула масштабні роботи: знімали ґрунт, рубали дерева, засипали Дніпро, зменшуючи його водне дзеркало. Екологи б’ють на сполох: це загрожує катастрофою. Усе – без дозволів, всупереч Земельному та Водному кодексам. Кримінальні справи (з 2016-го, 2021-го, 2023-го) відкривали, але нікого не покарали. Чому?🔹 Міськрада роками допомагала клубу через «благоустрій», а тепер різко змінила курс та подала до суду. Невже покращення, невже вирішили робити згідно закону? Слідкуємо за судом – час покаже правду. А ви що думаєте? 👇📌Подробиці: https://com1.org.ua/iakht-klub-sich-nezakonno-pobuduvaly/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
❗️❗️❗️Крали на загиблих ЗСУ та їхньому похованні🔶У Кривому Розі викрили злочинну організацію на чолі з директором комунального підприємства міськради, яка привласнила майже 7 млн грн бюджетних коштів. 10 підозрюваним, включно з директором, інкримінують заволодіння майном, створення злочинної організації та службове підроблення.🔶Схема полягала в розкраданні грошей, виділених на утримання кладовищ, перевезення тіл загиблих військових і ремонт скверів у 2023-2024 роках. Підозрювані завищували обсяги робіт і вартість послуг, перераховуючи кошти на рахунки товариств, а потім розподіляли їх між собою.🔶Під час 80 обшуків вилучили понад 1 млн грн, 68 тис. доларів, 28 тис. євро, техніку, автомобілі та документи. Дев’ятьох учасників затримали, трьом обрали тримання під вартою без застави, для інших запобіжні заходи ще вирішуються. Слідство триває.P.S. А ми писали про кладовищенську мафію Дніпра: https://com1.org.ua/kladovyshchenska-mafiia-v-dnipri-neperemozhna/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
❗️❗️❗️ТОВ «Дніпронор», яке неодноразово звинувачували в незаконному вирубуванні лісу, отримало землі заповідного фонду, вони під загрозою🔹Імовірні чорні лісоруби заволоділи заповідником на Дніпропетровщині ще в 2020 році, але тільки зараз прокуратура звернула на це увагу і намагається його повернути.😱❓Але не факт, що там ще залишився ліс. Напевно, не залишився.❗️В області протягом останніх років розгортається низка кримінальних справ, які стосуються незаконного використання земельних ресурсів та природних багатств. Одним із ключових суб’єктів, що неодноразово фігурує в цих справах, є Товариство з обмеженою відповідальністю «Дніпронор» (код ЄДРПОУ 41422735), зареєстроване в місті Кам’янське. Ця компанія пов’язана з кількома резонансними судовими провадженнями, що охоплюють різні аспекти — від шахрайства та крадіжок до незаконного поводження з природними ресурсами та самовільного захоплення земель.🔹Попри кримінальні провадження ТОВ «Дніпронор», як видно, продовжує свою діяльність. Виходить, їм усе сходить з рук. Невже «рєшають»?👉Про незаконну вирубку лісу та торгівлю деревиною та землі заповідного фонду: https://com1.org.ua/chorni-lisoruby-zavolodily-zapovidnykom-na-dnipropetrovshchyni/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube
🔸Дніпро не змінюється: знову тендери на ремонт доріг за 325 мільйонів гривень без прозорої звітності, на які виділяють сотні мільйонів?🔸Було оголошено два тендери на одне й те ж саме (дублювання послуг?) – ремонтувати дороги в Дніпрі. Перший – на 311 мільйонів – віддали фірмі «Автомагістраль-2016». Другий – на той же самий ремонт, але за 16 млн – фірмі «ГЕЛІОС ТМ».🔸Замовником є структура, яка взагалі не виповзає з корупційних скандалів, а саме Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради.❗️Ці тендери мають великий корупційний ризик, оскількиконкретики або взагалі немає, або є ілюзія конкретики. А фактично є замовлення ремонтувати «десь в Дніпрі». Це дозволяє й звітність будь-яку написати, мовляв, відремонтували 1000500 квадратних кілометрів дороги там-то. А якщо посадовці – «свої» люди», з якими разом добре пилити бюджет, – ці звіти з недостовірною інформацією приймуть. А аудитори зазвичай не реагують, думається, бо мають власний інтерес у цій схемі.📌Подробиці: https://com1.org.ua/dnipro-325-miljoniv-na-remont-dorih/Підписатися/Facebook/Наш сайт/YouTube