Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Amor Fati
Додано 06 січ 2025

Amor Fati

@poltavtsev01
Кількість підписників: 369
Фото: 256
Відео: 3
Посилання: 7
Опис:
Щоденні стоїчні медитації від Олександра Полтавцева
Джерело

Amor Fati | Медитація 2.«Коли ми існуємо – смерті немає, а коли смерть приходить –...

Логотип телеграм спільноти - Amor Fati Amor Fati @poltavtsev01
449 Охват/переглядів 2025-03-08 06:17 Повідомлення №103
Медитація 2.«Коли ми існуємо – смерті немає, а коли смерть приходить – нас уже немає». Це славнозвісна думка давньогрецького мислителя Епікура, яку ми також зустрічаємо у «Розмислах» Марка Аврелія. Суть у тому, що боятися смерті безглуздо! По-перше, як наголошував ще Сократ, ми абсолютно нічого достеменно не знаємо про смерть. Тому немає жодних підстав вважати, що смерть - це щось погане. А по-друге, і це вже принципово для Епікура, ми ніколи не відчуємо смерть! Смерті для нас немає і ніколи не буде!Ні, мова не йде про безсмертя…На думку Епікура, вирішальна роль у житті людини належить відчуттям. Саме завдяки відчуттям ми пізнаємо цей світ, розрізняємо біль і задоволення, страждання і насолоду…Так ось, смерть ми не відчуємо ніколи! Адже поки ми ще щось відчуваємо - ми принципово живі! Смерті немає! А коли вже смерть нас настигла, ми нічого не відчуваємо. У цьому суть! Смерть ми не відчуємо. І немає чого її боятися.P.s. А якщо раптом існує життя після «смерті», то тоді це ніяка не смерть, а життя…