Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Петро Чорноморець
Додано 14 лип 2024

Петро Чорноморець

@petro_chornomorets
Кількість підписників: 8 772
Фото: 513
Відео: 129
Посилання: 332
Опис:
Петро Чорноморець, кандидат біологічних наук, експерт з ментального здоров'я, освіти та системного мислення; співзасновник і керівник методології у Змінотворцях; викладач Києво-Могилянської бізнес-школи; викладач та консультант-методолог у Майбутніх.
Джерело

Петро Чорноморець | Вчимо з п'ятим класом дроби. І шоколадки ділимо, і піццу ріжемо. Дала ...

Логотип телеграм спільноти - Петро Чорноморець Петро Чорноморець @petro_chornomorets
4 180 Охват/переглядів 2026-04-20 14:55 Повідомлення №916
Вчимо з п'ятим класом дроби. І шоколадки ділимо, і піццу ріжемо. Дала сто тисяч прикладів на тренування, все одно спотикаються. Вчергове роздрукувала завдання на листках, де з іншого боку якісь вправи по термодинаміці для 12 класу. Розглядають: ого, яке страшне. Це що? Я: це хімія. Колись будете вчити і таке. Один хлопчик: хімія це цікаво. У мене є набір експериментів по хімії. Я знаю, що таке карбонати. Наступного для приносить дві пробірки. Одну справді з карбонатом кальцію, а в другій мідний купорос. Всі збіглись і розглядають. Я кажу: ти з оцим синім сульфатом міді можеш зробити класний експеримент. Одна дівчинка: я! я знаю, який експеримент! Відновлення міді з сульфату в присутності хлориду натрію та алюмінію. Хлорид натрію атакує плівку оксиду алюмінію на фользі і забезпечує доступ катіонів міді до алюмінію. Катіони міді забирають електрон у алюмінію і відновлюються до елементарної міді, а алюміній оксидується до сульфату. Спостерігаємо корозію. Я:(закриває щелепу)...кхм....?????.....і звідки ти це знаєш?Дівчинка: так ви ж розказували.Я: ......я?!!!!! У вас же хімії ще нема.Дівчинка: так ви на день відкритих дверей на пробному уроці тоді для учнів початкової школи це показували. І розказували. Я запам'ятала. Я: (мовчить і глипає очима).Чесно, я не знаю, як це працює. Через п'ять років, коли у них буде тема редокс реакції, я буду сто разів це повторювати і це збагне десь 10% учнів. А тут з першого пострілу зайшло.______Оце причина, чому треба демократична освіта, а не класична.До 14-17 років психіка не готова до системних знань, за рідкісними винятками. Пам'ять збирає частинки пазлів, а раціо вчиться обробляти інформацію різного типу. Загалом ключовий фактор успіху тут – прикол від дослідження світу і різноманітність досвіду. Коли дозрівають (у різному віці, але це десь у старшій школі) – з цього всього можна скласти цілісну картинку, якщо є хороший вчитель і обставини навчання.У нас бували теж діти по 6 років, які пам'ятали класифікацію форменних елементів крові та їхніх функцій або шось інше того ж рівня. Оце пазли, їх і треба дітям накидати.Авторка оригінального допису - Руслана Радчук.